Jump to content

Ръководство за работа с Acronis True Image


Препоръчан пост

Здравейте,с 12ка съм правя си копие на C дяла и той излиза 42gbдоста е и се чака часове и ако трябва да го записвам на дискове стават доста така ли трябва да бъде или се правят някакви допълнителни настройки
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 174
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не не прилагам просто избирам да прави копие на дялC а ако правя примерно само на папка Уидоус и на програми излиза пак към 34gb и отнема близо 2 часа ако може да ми дадеш съвет как да го вкарам в рамките на едно ДВД
Link to comment
Сподели другаде

1. Използвай компресия.

2. Така и не каза колко като капацитет е дял C: и колко място е заето на него.

3. Ще е много, много хубаво, ако започнеш да използваш малко пунктуация.

Link to comment
Сподели другаде

Целият е 58.5GB от него са заети 42.25GB,но на него си свалям с торент програмите така ,че не всичко ми трябва.Ти каква компресия препорачваш.Преди време прочетох статията за WINRAR такава и имам, но уж направих настройките както беше препоръчано а пък компресирания фаил излиза по-голям от некомпресирания.
Link to comment
Сподели другаде

Не говорим за WinRAR. Тя няма на практика нищо общо с Acronis True Image. Имам предвид, че е нужно да използваш компресия при създаване на image-а на Acronis True Image. Голяма разлика между трите нива на компресия няма, така че дори и да ползваш нормална компресия, размерът трябва да спадне значително.

 

Иначе като цяло идеята да се държи някаква друга информация на дял C:, освен операционната система и нужните програми, е лоша.

Link to comment
Сподели другаде

Значи трябва да ги преместя в Dто.Не зная от къде се задава компресията в Акронис .Пробвах с опцията с която си избираш големината ,но пак ми изкара 42GBсамо че на 10 части.

 

 

Видях откъде е до сега задавах нормална защото така е препоръчано, но утре ще пробвам на максимума да видим какво ще се получи.БЛАГОДАРЯ.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,днес се поомаза малко Windows-aи реших да ресторна от backupa който създадох когато го преинсталирах.Да спомена,че програмата беше с изтекъл срок и се налиожи да вкарам сериал свален от тракер заедно със програмта.Зареди се програмата зададох пътя до мястото на backupa и протече всичко нормално.но когато зададох PROCEED и ми изписа следната грешка,която е на снимката.Какво означава и как да ресторна.

post-1296-1238174218_thumb.jpg

post-1296-1238174318_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Бих препоръчал да опиташ да деинсталираш Acronis True Image, да рестартираш и да инсталираш последната версия.

Алтернатива е да опиташ да си създадеш стартиращ се диск и да опиташ да възстановиш с него.

Link to comment
Сподели другаде

Смених версия с по-нова.И започнах да ресторвам.При рестрта се появи отново прозореца когато се изпънява операцията по ресторване и после поиска рестарт.И когато се рестартира ми изписа на черен екран

NTLDR is missing

CTRL+ALT+DEL to restart и все така.Наложи се да преинсталирам и си направих пак backup.Защо се получи така?

Link to comment
Сподели другаде

Защо като направя "спасителен диск" и като възстановявам системния дял няма опция за сетване на датата на файловете с настоящата? Ако не е от "спасителния диск" има такава опция. При вас как е? Пробвах няколко версии и при всички е така :(
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте ,при мен проблема е че някак не мога да се оправя с ресторването на бекъпа на целия партишън който съм направил.Сейвнал съм го на друг дял и следвам стъпките по описанието ..но след растарта не виждам абсолютно никакви промени..

това ми е конфигурацията:

post-4623-1238821583_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте :) Един приятел с лаптоп Тошиба Сателит А 100 има проблем с Acronis True Image 9. Аз съм му инсталирал целия Win с всички програми които са на него, антивирусни, защити, интернет настройки и т.н. Аз също му инсталирах и въпросната версия на Акронис понеже за нея имам сериал и знам как се работи с нея. До сега сериозен проблем съм нямал с моя или някой друг чужд компютър. При него обаче не може да възстанови обратно снимката на системата. Има направен и спасителен диск, но и той не помага. Сега да опиша проблема. Архива на дял „Це“ направен от Акрониса е записан на твърдия в дял „Де“ и от там на ДВД диск. При инсталацията на програмата съм разрешил създаването на зоната за сигурност след което е рестартиран компютъра. При опит да се възстанови дал „Це“ от твърдия диск процеса си протича съвсем нормално до момента когато иска да се рестартира компютъра. След рестартираното на черен екран (преди да зареди Win) когато трябва да се зареди Акрониса той не иска да се зареди. Зарежда само логото на програмата и надпис, че се зарежда, моли да почакаме, но така си и остава да виси. При опит направо от спасителния диск нещата стоят по същия начин. Разбрах, че няма да стане по този начин. Понеже на твърдия диск нямаше нищо ценно (преди това всичко беше прехвърлено на дискове и флашки) изтрих целия твърд диск (двата дяла на него), създадох ги отново и инсталирах Win на новия дял „Це“. На чисто новата ОС инсталирах Акрониса от ново и пробвах да върна стария архив, но отново същия проблем. Питам се къде е проблема, да не би нещо в БИОС да е проблема. Понеже лаптопа си е купен заедно с ОС Windows Home и има фабрично направен възстановителен диск, но той е не удобен за целта. С него има възможност да се дели диска на дялове, но после ако се наложи да се възстановява отново трие цели диск. По този начин се обезсмисля използването му, затова решихме да инсталираме професионалната версия и с Акрониса да можем да връщаме само системния дял. Да не би да има някакви блокировки или забрани в БИОС да се използват други програми за възстановяване?
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...