Jump to content

Препоръчан пост

sir william :bye:

 

ти се надявай да са логически грешки, защото те се поправят, но ако са хардуерни, и папата да ти се кълне че еди коя си велика програма му е спасила диска, диска си е пътник, каквото да ти говорят. чел си материали за хард диска които съм писал и знаеш че това не ми е непознато устройство. Такива сривове може да са от тока, захранването... и други подобни, но като цяло ако диска даде хардуерен дефект, приоритет номер 1 е да източиш всичкото и то веднага, не чакай втори, трети, пети. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 38
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Добре. Преди време бях ядосан на китайците, направили моите два харда с марка Maxtor, да речем. Сега не ми пука. Наистина имаше логически грешки, както казваш. Когато ми се случи след края на 24 месечната гаранция. Мисля си, че това е нормално. Не знам дали ток, захранване или моята котка са предизвикали логическия проблем. Не робувам на марка. Може да видим скоро някой истински китайски хард с китайско име. MIN-DINASTY например, или SHAO-LIN. :)
Link to comment
Сподели другаде

Имал съм 15GB Quantum никакви проблеми. Western Digital - WD400EB / 40GB са пълни боклуци 2 такива вече заминаха. Единия след инсталация на Линукс другия след, забележете преместване на кутията ми. Може да се разпадат при малко вибрации не знам. Ама WD вече изобщо не ми харесват. Сега си карам с стар IBM DDRS-391 30W 8.5 GB SCSI - 7500pr и съм много доволен :) не че някой ще си купи такъв де.
Link to comment
Сподели другаде

Имал съм 15GB Quantum никакжи проблеми. Western Digital 400 / 40GB са пълни боклуци 2 такива вече заминаха. Единия след инсталация на Линукс другия след, забележете преместване на кутията ми. Може да се разпадат при малко вибрации незнам. Ама WD вече изобщо не ми харесват. Сега си карам с стар 8.5 ГБ SICI 7500pr и съм много доволен :)

SCSI е малко друга история. Само не каза каква е марката. Може би Fujitsu. Тази марка се споменава рядко в темата заради разни сливания на компании. Вече загубих дирята на производителите около Великата Китайска Стена. :)

Link to comment
Сподели другаде

SCSI е малко друга история. Само не каза каква е марката. Може би Fujitsu. Тази марка се споменава рядко в темата заради разни сливания на компании. Вече загубих дирята на производителите около Великата Китайска Стена. :)

Ами Великата Китайска Стена последно се е сляла с Великата Берлинска Стена или поне това, което е останало от нея. Коригирах си поста, просто се забравям за IBM чудно защо ли вече нищо не чувам за тях, но все още имам 5.25 IBM floppy, което за съжаление не мога да тествам никъде :( . Та относно последния ми WD днеска го пробвах пак и този път издаде странния звук на умиращ хард само веднъж и си замълча, та съответно и тръгна за достатъчно време да си копна отдавна прежаленото важно инфо. Между другото да загубиш хард си е доста хард, ако не си правиш копия на важната си информация а понякога (почти винаги) тя е доста важна. Та механиката му куца и сега си седи в шкафа, ако след като се нанеса в новата си квартира е цял пак ще го пробвам. Оборотите му бяха някак не балансирани, все едно слушаш мотор на самолет от втората световна дето ей сега са му откъснали едната част от перката и почва да се върти не балансирано и чакам да каже бум. Та явно сега нещо се е наместило на мястото си и си бачка ама до кога никога не се знае, може до следващото докосване с пръст.

 

А относно хардовете искам да питам, някой успявал ли е да отвори някакъв и да го затвори благополучно и защо това се смята за невъзможно.

Link to comment
Сподели другаде

А относно хардовете искам да питам, някой успявал ли е да отвори някакъв и да го затвори благополучно и защо това се смята за невъзможно.

Ами логично, особено като имаш в предвид, че налягането в твърдия диск трябва да е постоянно, за да може да се въртят главите на точно определено разстояние от плочите.

Link to comment
Сподели другаде

Вътре налягането си е точно равно на външното така че няма проблеми. Изискванията са относно чистота и запрашеност на въздуха.

 

Преди доста години един ST225 (20MB) не се разпознаваше и трябваше да го отвярям средно на 6 месеца да "глътне" въздух. След "операцията" си работеше без никаква грешка. ;) :crosseyes1: :haha:

Link to comment
Сподели другаде

Вътре налягането си е точно равно на външното така че няма проблеми. Изискванията са относно чистота и запрашеност на въздуха.
The HDD's spindle system relies on air pressure inside the enclosure to support the heads at their proper flying height while the disk rotates. An HDD requires a certain range of air pressures in order to operate properly. The connection to the external environment and pressure occurs through a small hole in the enclosure (about 1/2 mm in diameter), usually with a carbon filter on the inside (the breather filter, see below). If the air pressure is too low, then there is not enough lift for the flying head, so the head gets too close to the disk, and there is a risk of head crashes and data loss. Specially manufactured sealed and pressurized disks are needed for reliable high-altitude operation, above about 10,000 feet (3,000 m). This does not apply to pressurized enclosures, like an airplane pressurized cabin. Modern disks include temperature sensors and adjust their operation to the operating environment.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ви и на двамата. Сепак хардуера се променя такаче сигорно и двамата сте прави но за различни поколения хардове. Аз все пак съм решен някой ден да си почовзюъркам в моя, но за целта нямам дори шестограми, които да са толкова малки като за неговите. Иначе се съмнявам в миналото хардовете да са били с променено вътрешно налягане. А и разтоямието между плочите и главата надали е било същото каквото е днеска. Но като имаш под ръка повреден хардуер, е нормално да се използва с учебни цели :)
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...