Jump to content

Препоръчан пост

В момента използвам Seagate 80Gb IDE - много е тих. В момента температурата му е между 42-46 градуса при температура на околната среда 30-32 градуса и без допълнително обдухване.

Следя температурата с HDD Termometer - много лека програмка, която съм настроил да ми сигнализира при покачване на температурата над 48 градуса.

Преди това имах един Fudjicu 20Gb който стържеше ужасно като работеше и издържа около две години и половина.

Скоро смятама да си добавя един Seagate Baracuda 10 - 250Gb SATA2

Ако стане ще дам мнение и за него.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 38
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Относно Макстор мога да кажа стотици неща

имат перфектни модели - доскоро бях с 40 гб , който още върви , но не искам да влизам в спорове

 

преди два месеца хвърлих един кашон от комп. кутия , пълен с дефектриали макстори !

Толкова хардове дефектни от никой друг производител не бях събирал!

Fujitsu като видяха "черните" си серии - си ги изтеглиха обратно с изкупуване ! Това е достойна постъпка !

Link to comment
Сподели другаде

Това го пиша за предупреждение !

Днес получих 160GB Barracuda SATA2 8cache - , на пръв поглед нищо ново , но :

 

1. Харда е почти два пъти по-лек от събратята си .

2. Харда е "Слим" вариант

3. Електрониката ми бие болезнено на МАкстор

4. Серията и датата на производство е от преди 2 седмици

5. Много по-бърз е от друга такава баракуда , но стандартен размер

на какво ме наведе това

Новите Баракуди са от типа Макстор(които вече са част от Seagate ) - всички признаци на Макстор са налице, и си мисля че трябва и името им да сменят на новите партиди дискове - вече трябва да им казват Бара-К**а !

Според инфото което имам, в средата на другия месец ще има нов внос на хардове, само че този път няма да се от сингапур, а от тайланд. Хубавото е че поня няма да са толкова хъркащи! Дори тенекията им е по-тънка от обикновеното! Но ако и те се окажат прекалено чупливи, втория ми райд масив определено няма да е от "морските порти"

Няма да повярвате, но останах приятно изненадан от самсунг-а. Толкова тихо и сравнително студено хардче отдавна не бях срещал, особено в днешно време, когато масовките (хитачи и екселстор) се скъсват от тракане.

Link to comment
Сподели другаде

Ровейки из нета налетях на едно интересно ревю на Seagate Barracuda 7200.10 16MB Cashe (перпендикулярен запис).

Линк към статията

 

Извинявам се,че статията е на руски-дано не ви затрудня :blush:

Иначе като собствени впечатления мога да кажа,че имах възможност да монтирам един такъв диск 250ГБ.

Впечатленията ми,меко казано, са отлични. Изключително бърз,много тих и студен .

А що се отнася до другата серия на Seagate Barracuda 7200.9 8 МБ Кеш- също отлични впечатления-диска изобщо не се чува,повече от 38-39 * не вдига(въпреки жегите) :bravo:

Link to comment
Сподели другаде

  • 9 months later...
Аз съм за Seagate - взел съм си такъв 120 гб пата и съм доволен - за Макстор специално съм чувал лоши неща и не бих си купил такъв повече..

 

Дам, май ще излезеш прав за Maxtor.

 

Давам това мнение с малко закъснение. Само защото за около седмица имам на два пъти проблеми с два различни харда с марка Maxtor, произведени горе-долу по едно и също време, но с различен капацитет...

 

Днес се борих с Maxtor 120 GB 6Y120L0 за махане на "лоши сектори", като че ли успешно. Свалих си сервизната програма (SeaTools - ISO за boot CD) от сайта на производителя и тя май оправи проблемните LBA (Logical Block Addressing) на въпросния диск. После се скъсах да тествам с какво ли не и нямаше никакви проблеми, харда като че ли стана нов. :)

 

Ако пак излязат проблеми, ще затрия тези хардове и ще се насоча към друго, различно от Seagate/ Maxtor (май Maxtor са нещо като Seagate). Дано не правят вече хардовете с една и съща брадва. Като ги произвеждат да работят добре горе-долу колкото им е гаранцията. :)

Link to comment
Сподели другаде

Maxtor са купени от Seagate. Иначе аз съм имал само Maxtor твърди дискове и съм попадал предимно на такива. Като изключим малко по-високичката температура, на която работят, нямам оплаквания. Не мисля, че Maxtor са толкова лоши, колкото се опитват да ги изкарат. Според това, което чувам, едва ли не Maxtor са боклуци, което за мен са глупости. Смятам, че твърденията за повече дефекти идват заради повечето Maxtor-и в "обръщение" - повече бройки = по-голям шанс да има някой проблемен. Според мен ако си разменят местата със Seagate, ситуацията с "аз повече Maxtor няма да си купя" ще се промени. Като изключим не дотам добрите Samsung-и и откровено смотаните ExcelStor-чета, останалите марки според мен предлагат равностойно качество като цяло. Разбира се потребителите имат навика да купуват наизуст и да повтарят наизустени реплики, които са чули-недочули от други "папагали" (следват произволни примери, НЕподредени в някаква последователност):

- затова и ASUS (че и ASRock) са с толкова високи продажби, а всъщност са ала бала (да не кажа по-силна дума, особено за ASRock, които карат Elitegroup да изглеждат качествени);

- затова и Maxtor са с такава лоша слава;

- затова и Zalman все още се водят едва ли не еталон за охлаждане, а всъщност от доста време са догонващи, макар че цените им си стоят като за безспорни лидери - доста по-високи от останалите;

- затова и потребителите си мислят, че повече мегахерци = по-бърз процесор, едва ли не без значение от поколението;

- затова и потребителите си мислят, че TFT монитор с 4ms време за реакция е далеч по-добър от такъв с 8ms или 16ms и си избират монитор едва ли не само по тази графа;

- затова и потребителите си мислят, че повече мегапиксели при фотоапаратите са равносилни на по-високо качество;

- затова и потребителите си мислят, че SATA2 е много по-бърз и надежден интерфейс от ATA;

- затова и потребителите си мислят, че мишка с разделителна способност 2000dpi е много по-добра от такава с 800dpi;

- затова и потребителите си мислят, че по-ниските тайминги са от голямо значение и се хвърлят на някакви скъпи памети;

- затова и потребителите си мислят, че видео RAM-ът е критично важен и едва ли не определя мощността на видео картите;

- затова и потребителите си мислят, че като купят някакво много мощно захранване, пък било то и сглобено в час по трудово някъде в Китай, и проблемите им се решават (а те едва започват);

- затова и потребителите като видят лепнатото лого на THX на някоя аудио техника си мислят, че тя несъмнено е много по-добра от останалите, които не са "огрени от светлината" на чичко Лукас;

- затова и колони се избират едва ли не само по честотна характеристика и/или гореспоменатия сертификат;

- затова и много потребители си мислят, че компютърните колонки от нискък клас (особено тези на Logitech) вадят "кристален звук";

- затова и потребителите си мислят, че като купят най-бързата записвачка на NEC няма да има запис, който да им се опре;

- затова и много потребители си мислят, че плочата е по-добър носител от компакт диска;

- и още, и още, и още...

Link to comment
Сподели другаде

Да, прав си. Малко съм ядосан, затова ги пиша тези дивотии...

 

Забравих да подчертая, че моите Maxtor са на повече от две години и до момента се държаха добре.:)

 

Странно, но за около седмица им се появиха едни и същи "загубени" LBA. Дано работят нормално. Ако не работят, ще ги сменям. Няма лошо да се пробва друга марка. Харддискът е доста важен елемент от конфигурацията на системата.

 

Добавям: сривът на хардовете се получи по времето на горещините в София тези дни. Но температурата на дисковете беше около 35-36 градуса. Ама се сринаха последователно. На два различни компютърни конфигурации...

Редактиран от Sir William
Link to comment
Сподели другаде

Няма лошо да се пробва друга марка.

Няма наистина. Просто трябва да се знае, че дефекти може да има при всяка марка.

 

Харддискът е доста важен елемент от конфигурацията на системата.

Според мен е един от най-важните, защото като най-бавен такъв, от него зависи основно скоростта на дадена система. А и на него се намира нещото, което понякога е безценно - информацията. Всеки друг компонент може да се замени като се купи нов, губят се само пари, докато понякога информацията може да е много, МНОГО ценна дори и от целия компютър. Това е за обикновения потребител, а за фирми и организации не мисля да коментирам, защото там хем информацията е още по-важна, но и е редно да се вземат допълнителни мерки за резервни копия и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

О.К.

И този път ще се съглася с теб...

При мен откриването на лошите сектори стана, когато си пуснах за пореден път backup през Acronis. Програмата не искаше да направи бекъп и изписваше съобщение за грешка. Оттам се насочих към тест на хардовете и като че ли ги пооправих, както споменах по-горе. След "оправянето" Acronis направи поредния успешен бекъп. :)

Link to comment
Сподели другаде

Още един доволен клиент на Hitachi-IBM. Малкото ми дискче колко прехвърляне на информация е преживяло само то си знае. Моделът е Hitacho Deskstar 7K250, 250гиги голямо, 7200 оборота, 8 меги кеш, АТА100. Доволен съм, вече е на повече от 2 години и половина и да чукна на дърво, грам проблеми не съм имал. Абе какво да каже повече човек - за твърди дискове Hitachi са желязо
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

аз ползвам 3 харда по 80 гб

1 хард макстор 80 гб, ата 133, 7200, 8 мб кеш

2 хард макстор 80 гб, ата 133, 7200, 2 мб кеш

3 хард сигейт баракуда ата 100, 7200 2 мб кеш

 

какво да ви кажа, основното натоварване - ОС, ппрограми, нет и прочето виртуална памен и тн. и тн. и тн. го поемат максторите и трябва да ви кажа нямам грижи с тях! бързи, тихи, повече, повече от 32 градуса не са ми вдигали максторите. Хора максторите е са боклуци, както ги изкарват а са си много читави дискове. ползвам макстори от много време и са наистина по-бързи от сигейт. за издръжливост - издръжливи са. Има един момент който лъже много хора. Макстор са по-продавани дискове, от сигейт, и за това е нормално да има по-голам брой върнати дискове. Ако и сигейт вдигнат продажбите и тяхната бройка брак ще скочи, тогава какво? ще ги заплюете за боклуци?

 

баракудата стои като паметник да ми съхранява мр3 колекцията, защото ми е най-бавният диск, и защото е най-бавният ми диск съм го сложил там дето натоварванет е най-малко. на най-голямото натоварване седи първият макстор, заради големият кеш.

 

ако искате да си говорим за боклуци, забравете макстор, хитачи, сигейт и другите, дайте да поговорим за excelstor :-)

Link to comment
Сподели другаде

Прав си, но не знам дали това важи с днешна дата. Ако бях производител на хардове, няма никога да позволя това изделие да се държи читаво след края на стандартната гаранция. Да речем тази гаранция е фиксирана най-често на 24 месеца. Иначе няма развитие и лакоми, шарени скъпи операционни системи и програми.

 

Едно време хардовете държаха повече. Сега - китайска им работа. :)

 

Такива ми ти работи...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...