Jump to content

Препоръчан пост

Нека всеки от Нас да спомене :

1. Какъв хард има.

2. Доволен ли е от него

3. Сравнявал ли го е с друг и от кой модел е най-доволен

 

 

Аз започвам

Досега през мен са минали абсолютно всички модели дискове до 80 ГБ !

в момента съм с 80GB Hitachi IDE ATA133(единствената причина да си оставя този хард бе 8mb Cache)

както знаете в момента няма 80GB Barracuda с повече от 2 мб ( говоря за ИДЕ )

След 3 месеца активна експолоатация смея да кажа че 80GB Barracuda 2MB cache - е по-пъргава и по-тиха от всички дискове досега , с изключение на

1.Western Digital 800 JB ( 8 cache ) - Който умре геройски !

2.Maxtor 80GB dx540D 2 MB cache - И той замина за коша !

 

След Барракудата по тих и пъргав бе Fujitsu MPA380 - но и те си имат Грижи! според мен

 

Еxelstore , Maxtor slim , Samsung - според мен са по-бавни!

 

Това е - чакам и Вашите мнения

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 38
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

  • 3 weeks later...
След многострадален опит сега съм с 80GB Barracuda IDE.Забележимо предимство - доста студен.Имах възможност да купя и по-голям ,но се спрях на този заради простотата,надежността и тишината.Предишни дискове - Макстор 40/7200 ИДЕ - замина в гаранция.Макстор 60 ГБ /7200 - него го хванах че прегрява и сложих вентиалтори.Непоносим шум и прах в кутията ,като следствие.Щеше ми се да пробвам Хитачи ,но предпочетох да не рискувам и затова заложих на Barracuda. Редактиран от Melmak ®
Link to comment
Сподели другаде

Имаше и една по-добра. Мился че се казва HDD Life.Конкретно на Everest не и харесвам че мери температърата само веднъж.Не съм ползвал новите и версии за да съм сигурен.
Link to comment
Сподели другаде

В момента ползвам 2х250ГБ Seagate SATA, които са вързани в RAID0 за по-голяма бързина.

Като модели и марки съм ползвал (тествал) доста бройки.

Като се почне от Maxtor, Seagate, Samsung, Hitachi, Excelstor, WD

 

Практиката ми е показва, че най-малко лоши сектори дават Maxtor, но въпреки това, фаворита ми е Seagate. Пък и те пуснаха едни 320GB-ови хардове...

Link to comment
Сподели другаде

Аз пък вкъщи съм с два 160 гигабайтови Hitachi АТА100 и направо мога да кажа, че летят. Постигал съм скорости на трансфер над 42 мегабайта между тях (с големи файлове) и определено не мога да се оплача. За температура - не загряват много, доволен съм, а и досега не съм имал проблеми, въпреки, че вече са на почти 2 години и работят нон стоп.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

В момента съм с два 200ГБ Seagate SATA и съм много доволен. Ползвал съм различни, но предпоследният ми 200 гига MAXTOR се скапа безвъзвратно и не ми признаха гаранцията. Не искам да пиша лоши отзиви за тях, но при загуба на толкова информация - НЕ ГО ПРЕДПОЧИТАМ!!!!!!!

С уважение:

Стефан - LZ4JW

73!

Link to comment
Сподели другаде

На единият компютър имам

Maxtor 80 GB , 6Y080L0, 7200 RPM ,Ultra ATA/133

На другият

Маxtоr 120 GB, 6Y120L0 ,7200 RPM ,Ultra ATA /133

Seagate 20 GB , ST320413A ,5400 RPM, Ultra-ATA/100

Oт Maxtor-ите сам доволен защото са по-новички и по-бързи от Seagate ,който ми прави проблем единственно когато зарежда оперативната система.При зареждането на логото на Windows XP след бутване ,във първите няколко стотни от секундата екрана ми е малко по-светал от обичайното .Просот скороста на харда си дава отражение.

Но мисля да се ориентирам към нешо ново тия дни защото на единия компютър имам SATA съпорт на дъното и мисля да сложа нещо по-добро.

Да чукна на дърво за сега не ми се е прецаквал хард.

Link to comment
Сподели другаде

Това го пиша за предупреждение !

Днес получих 160GB Barracuda SATA2 8cache - , на пръв поглед нищо ново , но :

 

1. Харда е почти два пъти по-лек от събратята си .

2. Харда е "Слим" вариант

3. Електрониката ми бие болезнено на МАкстор

4. Серията и датата на производство е от преди 2 седмици

5. Много по-бърз е от друга такава баракуда , но стандартен размер

 

 

на какво ме наведе това

Новите Баракуди са от типа Макстор(които вече са част от Seagate ) - всички признаци на Макстор са налице, и си мисля че трябва и името им да сменят на новите партиди дискове - вече трябва да им казват Бара-К**а !

Link to comment
Сподели другаде

Само аз ли си мисля, че Maxtor ги оплюват за щяло и нещяло? Може да не са най-добрите, но не са боклуци, както всички ги изкарват(е).

И аз съм на това мнение. Не разбирам кой знае колко много но си имам Макстор - 80 гб от близо 3 години. Не загрява и мисля, че много добре се справя за сега. Няма за какво да се оплача от него.

Link to comment
Сподели другаде

80Gb Seagate Barracuda SATA 2MB

 

Тих и не загрява. За скорост не мога да кажа нищо, защото не съм правил тестове пък и за каква скорост може да говорим при хардовете? Все още е на годинка и нещо - тепърва ще се види колко е надежден, макар че то надеждността зависи и от това, в какви ръце попада.

 

Няма причина да не съм доволен! Следващият ми хард твърдо ще е отново на Seagate!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...