Jump to content

Препоръчан пост

Човека ще баталиса компа от толкоз "Защо не пробваш..." Аз досега да бях хванал къра... То пробвай Avira, то TreatFire, то TrojanHunter и какво ли още не... а гадинките продължават да цъфтят... Според мен, трябва да се разбере откъде влизат и как, а не да се обират само последствията с разни антивируси... и да пробваме на чужд гръб кой най-много ще хване.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 122
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ех, тази критичност... Препоръчал съм програми, които не биха навредили. Любимките ми от типа "Antirootkits" не смея да му ги предложа - най-много с някоя от тях да бастардиса Win вместо вредоносния код. Човек трябва да е подготвен за всички възможни вариантни развития. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Здравей 'valin',

 

Реших и аз да се включа, че като гледам накъде отиват нещата, луд ще станеш!!! :crosseyes1:

Внимавай, кой какви предложения ти дава, че после да не ревеш. "Майстори" бол, но на чужд гръб!

Аз ще ти дам няколко простички съвета, (няма да се опитвам да ти "рекламирам" една или друга програма.

Защитата на компютъра от зловредни кодове и програми е като защитата на човека от болести:

1. Намали риска да ти се разболява компютъра - не ровичкай в сайтове, което са всеизвестни че бъкат от гадини.

2. Научи се ти и децата си да не пъхат, където и да е било безразборно флашката или дискетата или мобилния си апарат.

3. Винаги след употреба извън дома на такъв носител, задължително го проверявай на антивирусната си програма.

4. След като се изчистиш, създай си едно резервно копие - backup, така че при заразяване, бързо и лесно да се върниш в изходно положение, а не да броиш, колко месеца си с "виндоса", че да го преинсталираш начисто....

5. Бъди внимателен с пощата си и спама който пристига с него. Не сваляй и не отваряй файл, който не очакваш да ти бъде пратен!

6. Използвай някоя програма, която да те научи теб и децата ти, кои сайтове са добри и кои лоши(McAfee Siteadvisor например), а не да питаш "експерти".

Има и още други правила, но се страхувам да не стана многословен.

 

P.S. Стискай палци, докато Night_Raven не се появи да ти изчисти компа, че другите до тук, само в заблюждение те въвличат.

Здравей ,Perkoto.Проблема с вирусите е от скоро,а сайтовете,който посещаваме за забавление са 3 или 4 и си мисля ,че всеки от вас ги е ползвал.За това си мисля,че проблема е в компа.

Link to comment
Сподели другаде

Самите браузъри си имат доста пробоини. "Горещо препоръчваме на всички потребители на Firefox 3.5 да ъпгрейднат своите версии към настоящото, последно подобрение," заявява в блог пост браузър директорът Mike Beltzner.'' А и в сайта на adobe, едва ли ще пуснат цели 3 пача, ако всичко им е ок. ''Компанията съветва всички потребители да инсталират новата версия на Adobe Flash Player от Adobe Systems съобщиха за критичен бъг в сигурността на Flash Player, чрез който може да се получи неоторизиран достъп до отдалечен компютър. След това е възможно киберпрестъпниците да изпълнят зловреден код. Проблемът е наличен и в Adobe Reader.'' Това не го измислям аз, To ако влизаме само в 20-30 сайта, може и без защита да минем.
Link to comment
Сподели другаде

Самите браузъри си имат доста пробоини. "Горещо препоръчваме на всички потребители на Firefox 3.5 да ъпгрейднат своите версии към настоящото, последно подобрение," заявява в блог пост браузър директорът Mike Beltzner.'' А и в сайта на adobe, едва ли ще пуснат цели 3 пача, ако всичко им е ок. ''Компанията съветва всички потребители да инсталират новата версия на Adobe Flash Player от Adobe Systems съобщиха за критичен бъг в сигурността на Flash Player, чрез който може да се получи неоторизиран достъп до отдалечен компютър. След това е възможно киберпрестъпниците да изпълнят зловреден код. Проблемът е наличен и в Adobe Reader.'' Това не го измислям аз, To ако влизаме само в 20-30 сайта, може и без защита да минем.

Вече споменах,че съм обновил всичко,без IE,защото 8-цата много ми забива.Ако е вярно това за Flash Player-а,то тогава ще трябва да се забавляваме с някое клипче въвVBOX,VBOX7,в kefche и impulse ,това са сайтовете които децата най-често посещават и се извинявам,ако не е трябвало да ги споменавам.

Link to comment
Сподели другаде

.... Това не го измислям аз, To ако влизаме само в 20-30 сайта, може и без защита да минем.

:offtopic: Ето и един абсолютно верен извод!

Но защитата, никога не може да бъде непробиваема, а може да бъде направена трудно пробиваема! Там е разковничено на разбирането на защитата.

 

Valin,

 

С моите думи не съм искал да те ограничавам в работата в Интернет, или пък да ти броя сайтовете които посещаваш, идеята ми беше да се научиш ти и децата ти, кои сайтове да посещаваш и как да разграничиш добрите от лошите!

Link to comment
Сподели другаде

Вече споменах,че съм обновил всичко,без IE,защото 8-цата много ми забива.Ако е вярно това за Flash Player-а,то тогава ще трябва да се забавляваме с някое клипче въвVBOX,VBOX7,в kefche и impulse ,това са сайтовете които децата най-често посещават и се извинявам,ако не е трябвало да ги споменавам.

IE прави проблеми понякога, дори и на току що инсталиран уин. Ако 6-цата забива слагаш 7-цата. Ако 7-цата забива , слагаш 8-цата и се оправя. Ако осмицата забива, слагаш отново същата върху нея и тръгва. Не знам от какво е, но съм го забелязал и на оригинален уин, че го прави понякога. Винаги като я надградя се оправя. Явно си е някакъв бъг, не знам. А втория ми пост беше основно цитат, за пояснение, ако някои хора имат съмнения. :)

Link to comment
Сподели другаде

Вече споменах,че съм обновил всичко,без IE,защото 8-цата много ми забива.Ако е вярно това за Flash Player-а,то тогава ще трябва да се забавляваме с някое клипче въвVBOX,VBOX7,в kefche и impulse ,това са сайтовете които децата най-често посещават и се извинявам,ако не е трябвало да ги споменавам.

Ако не си го направил вече, просто свали последната версия на Adobe Flash Player и я инсталирай.

Link to comment
Сподели другаде

Добре - колко вариантни възможности можеш да предложиш в случая? Защото моите са много и са точно съобразно теорията на вероятностите и практическото и приложение. Сега IE 8 е най-добрият браузър и явно се касае за нещо иновативно. Пробвал ли си изобщо някога да надхитриш непознат вредоносен код? Можеш ли и знаеш ли как? Мен ми е интересно как непознатият вредоносен код да престане да бъде такъв- пак заради пусто хоби. Това ме превръща в уникална контраатакуваща "жертва". Важно е valin да сподели дали му се рискува - добрите резултати не се получават без премерен риск. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Явно не съм се оттървал от гадините. :cooldude: :crosseyes1:

Хм...

Изтегли DDS и:

1) стартирай я;

2) изчакай да събере информацията си;

3) ще се появят 2 текстови файла, запази ги на удобно място (на десктопа например), архивирай ги и прикачи архива към коментара си.

 

Важно: желателно е да спреш временно резидентната защита на антивирусната програма, за да не би да попречи на нормалната работа на DDS.

 

защо ThreatFire тя е защитна стена , да пробва авира и да даде лог от нея. ако иска де

За човек, който сам се счита за опитен в областта, е съмнително да не си запознат(а) с ThreatFire. А и от изказванията ти не си личи особен опит.

Link to comment
Сподели другаде

Някой хакер тук пак започна да се занимава с глупости. Ето какво ми изкара Avast! на тази страница:

Да, потребителят jhacked е причината - на всяка страница с негов пост има това съобщение.

post-10359-1253171805_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Някой хакер тук пак започна да се занимава с глупости. Ето какво ми изкара Avast! на тази страница:

Да, потребителят jhacked е причината - на всяка страница с негов пост има това съобщение.

:thumbsup:

http://store.picbg.net/thumb/A0/26/c9eb214d6f8ca026.JPG

Link to comment
Сподели другаде

Всеки посетил страниците с името на потребителя jhacked и не е получил подобно предупреждение и възможност да реагира е заразен вече май... С "експлойт". Ето - постоянно вие тревога при всяко зареждане на страница:

post-10359-1253173706_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Всеки посетил страниците с името на потребителя jhacked и не е получил подобно предупреждение и възможност да реагира е заразен вече май... С "експлойт".

Е няма ли как да се блокира.Аз се опитвам да се оттърва от едни гадини,ами лепнаха и още.Що за хора са това.

post-7301-1253173592_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Е няма ли как да се блокира.Аз се опитвам да се оттърва от едни гадини,ами лепнаха и още.Що за хора са това.

Има - Avast! ми дава да прекъсна връзката. И твоята AVG реагира, но гледам има само бутон Close. Не знам дали това е достатъчно. Би трябвало, щом го е засекла... В момента на натискането на бутон "отговор", за да пиша тук - получавам пак аларма.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...