Jump to content

Препоръчан пост

Вероятно е FP на MBAM. BSPlayer отдавна съм го заместил с GOM Player. В мрежата е пълно с вируси свързани с flash player-а. Ако още се притесняваш - пробвай Trojan Hunter 5.1 http://www.misec.net/ Тази програма винаги ми е допадала - лови повече от доста антивируси. Поздрави
Да взема да махна bs pldyer.

TrojanHunter_Scan_Report_2009_09_16.txt

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 122
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не казахте какво да правя с това

 

GOM Player е също безплатен и е по-добър. Защитните ми програми не ловят подобни неща. Поздрави

Аз го имам,но нали знаеш :децата ползват bs player.Но определено ще го махна.

mbam_log_2009_09_15__21_58_21_.txt

Link to comment
Сподели другаде

Не казахте какво да правя с това

То си пише "Карантиниран и изтрит успешно". Не е необходимо още нещо да се прави.Моите деца преди 2-3 години бързо харесаха Gom - ще свикнат бързо. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

И аз при мене го търсих това файлче, но не го намерих... Значи си може и без него... Но мисля, като цяло че е безопасен. Поне в локацията, където при теб се прихваща. Цък
Link to comment
Сподели другаде

защо ThreatFire тя е защитна стена , да пробва авира и да даде лог от нея. ако иска де

Тази програма е безплатен блокатор по поведение. Защо да сменя чешката програма с лидера по FP!? Сам трябва да си прецени. Аз сега съм без антивирус и ми е много добре - никаква Авира не ми трябва. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Аз си използвам firefox,но децата използват IE.Що се отнася до въпросните файлове те се задържаха в temp директорията,до като сега се изчистват след затварянето на браузъра.Дори ги сканирах с AVG и не показа заплахи.

Преди няколко дена, касперски ми показа уязвимости в флаша на mozilla и IE8. В сайта на adоbe, имаше 3 пача за флаша на мозила, а за IE8 не се сещам точно.

Тъй че имай едно наум. Особено ако не си обновявал лисицата и не си сложил пачовете за аdobe

Link to comment
Сподели другаде

пробвай с авира и ми кажи какво е казала но само ако искаш де :thumbsup: :)

Авира също е анти вирусна,а доколкото знам 2 анти вирусни не се съвместяват.

 

Преди няколко дена, касперски ми показа уязвимости в флаша на mozilla и IE8. В сайта на adоbe, имаше 3 пача за флаша на мозила, а за IE8 не се сещам точно.

Тъй че имай едно наум. Особено ако не си обновявал лисицата и не си сложил пачовете за аdobe

Mozilla-та ми е 3.5.3,а по нагоре бях споменал,че съм преинсталирал флаша,тъй че би трябвало да са инсталирани споменатите пачове.

 

Преди няколко дена, касперски ми показа уязвимости в флаша на mozilla и IE8. В сайта на adоbe, имаше 3 пача за флаша на мозила, а за IE8 не се сещам точно.

Тъй че имай едно наум. Особено ако не си обновявал лисицата и не си сложил пачовете за аdobe

Mozilla-та ми е 3.5.3,а по нагоре бях споменал,че съм преинсталирал флаша,тъй че би трябвало да са инсталирани споменатите пачове.Що се отнася до IE при мен 7 работи по добре.

 

Всичко започва от начало.Давайте идеи.

post-7301-1253118996_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Авира също е анти вирусна,а доколкото знам 2 анти вирусни не се съвместяват.

 

Здравей 'valin',

 

Реших и аз да се включа, че като гледам накъде отиват нещата, луд ще станеш!!! :crosseyes1:

Внимавай, кой какви предложения ти дава, че после да не ревеш. "Майстори" бол, но на чужд гръб!

Аз ще ти дам няколко простички съвета, (няма да се опитвам да ти "рекламирам" една или друга програма.

Защитата на компютъра от зловредни кодове и програми е като защитата на човека от болести:

1. Намали риска да ти се разболява компютъра - не ровичкай в сайтове, което са всеизвестни, че бъкат от гадини.

2. Научи се ти и децата си да не пъхат, където и да е било безразборно флашката или дискетата или мобилния си апарат.

3. Винаги след употреба извън дома на такъв носител, задължително го проверявай на антивирусната си програма.

4. След като се изчистиш, създай си едно резервно копие - backup, така че при заразяване, бързо и лесно да се върниш в изходно положение, а не да броиш, колко месеца си с "виндоса", че да го преинсталираш начисто....

5. Бъди внимателен с пощата си и спама, който пристига с него. Не сваляй и не отваряй файл, който не очакваш да ти бъде пратен!

6. Използвай някоя програма, която да те научи теб и децата ти, кои сайтове са добри и кои лоши(McAfee Siteadvisor например), а не да питаш "експерти".

Има и още други правила, но се страхувам да не стана многословен.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...