Jump to content

Препоръчан пост

  • Отговори 125
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Perkoto още нещо да те попитам,според теб

не е ли същото все едно кабела на нета е включен

директно в компа.

Каква е разликата ако има такава?

Още веднъж благодарности.

Link to comment
Сподели другаде

Да така е. Когато използваш DMZ е все едно си боднал директно кабела в компа. Между другото има си и правила да управление на DMZ и използване на защитната стена, но просто нямам време да го обясня по-подробно. Накратко:

1. Само една защитна стена с най-малко 3 мрежови интерфейси, които ще бъдат използвани, за да се създаде мрежова архитектура, съдържаща DMZ. Външна мрежа се формира от ISP за защитната стена на първия мрежов интерфейс, вътрешната мрежа се формира от втория мрежов интерфейс и DMZ формира третия мрежов интерфейс. Защитната стена се превръща в единствена точка на въздействие върху мрежата и трябва да бъде в състояние да се справи с всичкия на трафика на DMZ, както и този на вътрешната мрежа.

2. Може да се ползва двойна стена. Това е един по-сигурен подход за защита на DMZ. Първата защитна стена (наричани още "front-end" защитна стена) трябва да бъде конфигурирана така, че да позволи преминаване на трафик, предназначен само за DMZ. Втората защитна стена (наричана също "back-end") позволява само трафик от DMZ към вътрешната мрежа.

Някои препоръчват двете защитни стени да бъдат осигурени от два различни доставчици. Ако атакуващият успее да пробие първата защитна стена, то ще отнеме повече време, за да пробие след това втората, ако тя е направена от друг доставчик и по този начин е по-малко вероятно да пострада мрежата. Тази архитектура определено е по-скъпа. Използване на различни защитни стени от различни производители, понякога се описва, като компонент на стратегия за сигурност - "защита в дълбочина".

Ако знаеш английски прочети тук

Мисля (само мисля), че успях да ти го обясня,а?

Link to comment
Сподели другаде

Perkoto,ти и без да ми ги обясняваш тия работи,в общи линии съм запознат.

Мен ме интересуваше как да ги заобиколим.

И друг път не бъди толкова ироничен към някой които е помолил за помощ,

та нали този форум е за това.Едни са повече знаещи,други не чак толкоз.

Поне от теб не очаквах такава ирония в последния ти ред.

" "Мисля (само мисля), че успях да ти го обясня,а?""

И все пак още веднъж ти благодаря за помоща.

thumbsup.gifthumbsup.gifthumbsup.gif

Link to comment
Сподели другаде

Perkoto,ти и без да ми ги обясняваш тия работи,в общи линии съм запознат.

Мен ме интересуваше как да ги заобиколим.

И друг път не бъди толкова ироничен към някой които е помолил за помощ,

та нали този форум е за това.Едни са повече знаещи,други не чак толкоз.

Поне от теб не очаквах такава ирония в последния ти ред.

" "Мисля (само мисля), че успях да ти го обясня,а?""

И все пак още веднъж ти благодаря за помоща.

thumbsup.gifthumbsup.gifthumbsup.gif

 

Радвам се, че ги разбираш "тия работи". Съжалявам, ако съм те засегнал. И грам ирония към теб не съм искал да изразя! Просто се страхувах, дали си/са ме разбрал/и - нищо повече! Иронията беше към мен (защо ли се занимавам с това...). Не мисли, че всеки иска да ти направи зло и да те навика. Има и други хора!

Не знам какво те е накарало да мислиш така в петък вечерта, навярно си много уморен и ядосан, че не продължаваме на финала...

Явно не си ме разбрал! Тук не става въпрос за заобикаляне на нещата, а за тяхното оправяне. Но ти и без мен знаеш тия работи. Извинявай!

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Здравейте, от една седмица се опитвам да реша една задача ,която сам си поставих. А тя е следната- в къщи имам настолно РС, лаптоп с Wi-Fi и два телефона също с Wi-Fi. На РС има Wierles карта с антена чрез която вземам интернет от рутер на БТК на около 40м по права линия. Антената е ,,Калифорния'' и на РС-то получавам много добър нет. Та какво искам - интернета от РС-то да го пръсна във всички стаи у нас ,включително и на двора за да мога да ползвам нет на лаптопа и телефоните. Какво имам като оборудване: рутер TP-Link, Lan-карта и програма WinRoute Pro инсталирана на РС-то.След много настройки до къде стигнах- имам нет на лаптопа,но след като разреша прокси и порт 3128. На телефоните няма нет като отговаря ,че няма отговор от шлюза. Адреса на БТК рутера е 192.168.1.1, на картата 192.168.1.3. Променям адреса на моя рутер на 10.9.0.1, това е на WAN, на LAN - 10.8.0.1, a лана на РС е 10.8.0.2. Малко сложно и неразбрано стана , но мога да постна и шотове. Ще бъда благодарен на всеки отговор и помощ. Доста четох но случай като моя не намерих.
Link to comment
Сподели другаде

Тази Калифорния не можеш ли да я свържеш към рутера и с него да "разпръскваш" сигнала?

Няма как да включа атената, просто липсва гнездо, кабела е коаксиален. Аняма ли да трябва Acses point.?

Link to comment
Сподели другаде

Какъв е модела на рутера, неговата антена може ли да се сваля (и евентуално на същото място да се включи твоята антена)?

Сега като гледам настройките... 10.8.0.1 би трябвало да е на WAN-а на рутера, а 10.9.0.1 - на LAN-а.

Link to comment
Сподели другаде

Модела на рутера е TL-WR741ND. Антената е стандартна малка, накрайника е с с малка резба и не става на кабела на антената. Освен това антената е за излъчване. Ето качвам шотове за настройките на рутера

post-16502-0-10991300-1316696125_thumb.jpg

post-16502-0-85670900-1316696153_thumb.jpg

post-16502-0-87885400-1316696214_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Би трябвало да стане и без WInRoute.

В настройките на LAN картата премахни Gateway и DNS, а в настройките на wireless картата задай опцията за споделяне на връзката.

В настройките на рутера задай адрес на WAN 10.8.0.5 и Gateway - 10.8.0.2; DNS го остави празно или опитай с 10.8.0.2.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...