Jump to content

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци


Препоръчан пост

Много лека стена,( Outpost Firewall Free заема 220 МВ RAM )

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-01/2879Screenshot-2.jpg[url="http:

 

Това някакъв майтап ли е ?

Би ли обяснил какво показва тази картинка ?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Искам да попитам какво ви е мнението за Zone Alarm платената версия.

Като цяло не ме впечатлява с нищо. Предлага прилична защита, макар да има и по-добри. Интерфейсът като цяло не е лош, но може и да е по-добър. Не е от най-леките програми. Капризна деинсталация - програмата е "лепкава" и не се деинсталира чисто.

В общи линии програмата не е боклук, но лично аз не бих я ползвал. Има категорично по-добри безплатни и платени програми/комбинации от програми, които биха вършили работата по-добре.

Link to comment
Сподели другаде

Искам да попитам какво ви е мнението за Zone Alarm платената версия.

Ще чакаш компютъра да стартира по пет минути... Моето мнение е "не". Предпочитам Outpost Firewall Pro.

Link to comment
Сподели другаде

Ще чакаш компютъра да стартира по пет минути... Моето мнение е "не". Предпочитам Outpost Firewall Pro.

Може би имаш на в предвид версия 7 и по-стара,при 8-цата няма такъв филм,зарежда се бързо и се деинсталира безпроблемно.Това забавяне при зареждане е оправено при версия 8 и не само това,като цяло е доста подобрена.

Link to comment
Сподели другаде

Може би имаш на в предвид версия 7 и по-стара,при 8-цата няма такъв филм,зарежда се бързо и се деинсталира безпроблемно.Това забавяне при зареждане е оправено при версия 8 и не само това,като цяло е доста подобрена.

Може би.

Link to comment
Сподели другаде

Може би имаш на в предвид версия 7 и по-стара,при 8-цата няма такъв филм,зарежда се бързо и се деинсталира безпроблемно.Това забавяне при зареждане е оправено при версия 8 и не само това,като цяло е доста подобрена.

Ще я пробвам на виртуална машина някой път, но жестоко се съмнявам. Checkpoint развалиха софтуера на ZoneLabs.

Link to comment
Сподели другаде

Ще я пробвам на виртуална машина някой път, но жестоко се съмнявам. Checkpoint развалиха софтуера на ZoneLabs.

Инсталирах безплатния вариант преди две седмици ,инсталирах я под Windows XP SP3.Предполагам,че ще установиш промяната.Не съм я ползвал дълго време, инсталирах я от любопитство,но при зареждане определено го няма това мъчително стартиране,което беше в предните версии,това ми направи първо впечатление,не съм се задълбочавал.

Link to comment
Сподели другаде

Не говорим за безплатната версия. Говорим за платената.

Като изтече триала на ZoneAlarm Pro ,остава базовата защита,все едно.И при двете беше сходно това забавяне при стартиране и при изключване на Windows.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за отговорите.Попитах за зоната защото никога не съм ползвал друга огнена стена освен нея да наистина шестицата и седмицата бяха много тромави и дълго време се чакаше докато зареди но в осмицата този проблем са го остранили зарежда много бързо и не краде трафик от интернета.Инсталирах я на преинсталиран юндолс и шест месеца нямаше никакви проблеми обновявасе редовно всичко си беше ок но преди два дни нещо се шашна започна да ми блокира нета после започна да рестартира компа.Деинсталирах я и наистина деинсталира се коректно.Влезнах в регистрите и ръчно изтрих само два три регистара.Ако може само да ме обясните въжможно ли е нещо да се е скапало в самият софтоер или да си потурся друга алтернатива за огнена стена и ако може да ми предложите някоя.Става въпрос за платената версия на зоната
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за отговорите.Попитах за зоната защото никога не съм ползвал друга огнена стена освен нея да наистина шестицата и седмицата бяха много тромави и дълго време се чакаше докато зареди но в осмицата този проблем са го остранили зарежда много бързо и не краде трафик от интернета.Инсталирах я на преинсталиран юндолс и шест месеца нямаше никакви проблеми обновявасе редовно всичко си беше ок но преди два дни нещо се шашна започна да ми блокира нета после започна да рестартира компа.Деинсталирах я и наистина деинсталира се коректно.Влезнах в регистрите и ръчно изтрих само два три регистара.Ако може само да ме обясните въжможно ли е нещо да се е скапало в самият софтоер или да си потурся друга алтернатива за огнена стена и ако може да ми предложите някоя.Става въпрос за платената версия на зоната

 

 

Слагаш COMODO FIREWALL и се освобождаваш от всички ядове!

В момента COMODO е най-добрата защитна стена в света!

Малко е объркващ интерфейсът и може да се затрудниш при настройките, но няма проблем да ти помогна с настройките!

 

Други добри алтернативи са Online Armour Free, но е с доста орязани функции.

Също така можеш да се спреш на PC Tools Firewall там хората също работят много сериозно!

 

Но съвета ми е да направиш едн преинстал със формат и да инсталираш всичко начисто!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...