Jump to content

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци


Препоръчан пост

Пълното сканиране с Comodo Antivirus нищо не установи - усещам обаче осезаемо забавено функциониране на ползваната ОС с Win XP SP3.Може-би само защитната стена трябваше да пробвам с друг антивирус. Продължава подозрителното отношение на KIS 8 към този инсталационен файл - май не само ще го деинсталирам, а и ще го изтрия да не присъства на компютъра. Касперски продължително го проверява, бави се с него, а накрая нищо не класифицира. Разсейва се с този файл...Губят се време и системни ресурси. Има ли друг със сродни констатации? Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Напоследък много често излизат с нова версия, което е за мен лично е странно!

версиите на 3.9 бяха бета, докато 3.8 бяха общо взето през месец - нещо не толкова странно. друг подобен пример е есет, които през известен период пускат нови версии.

Link to comment
Сподели другаде

версиите на 3.9 бяха бета, докато 3.8 бяха общо взето през месец - нещо не толкова странно. друг подобен пример е есет, които през известен период пускат нови версии.

 

Не, не въобще не говоря за бетите!

508 и 509 са финални версии на CIS!

 

Само да кажа, че последната версия на COMODO INTERNET SECURITY се държи много добре!

Link to comment
Сподели другаде

Пълното сканиране с Comodo Antivirus нищо не установи - усещам обаче осезаемо забавено функциониране на ползваната ОС с Win XP SP3.Може-би само защитната стена трябваше да пробвам с друг антивирус. Продължава подозрителното отношение на KIS 8 към този инсталационен файл - май не само ще го деинсталирам, а и ще го изтрия да не присъства на компютъра. Касперски продължително го проверява, бави се с него, а накрая нищо не класифицира. Разсейва се с този файл...Губят се време и системни ресурси. Има ли друг със сродни констатации? Поздрави

Вероятно KIS 8 се чуди как са могли Янките да създадът такава безплатна защитна програма.

 

IvanD

Само да кажа, че последната версия на COMODO INTERNET SECURITY се държи много добре!

COMODO Firewall отново е на работния компютър и както винаги се държи перфектно и стабилно.Слабост си ми е тази стена и това е,въпреки че е на второ място в тестовете на Matousec и в сравнение с другите защитни стени е трудна за настройване и употреба.Изисква много търпение и желание за да бъде разучена и ползвана правилно.

Link to comment
Сподели другаде

Деинсталирах Outpost Pro- създаваше ми постоянно грижи. За едни и същи неща, при всеки рестарт на компа, отново питаше. В последните два дни пък нещо още при старта на компа, не се стартираше Касперски, както и интернета, и винаваше около 2-3 мин. докато се появят. Спомням си, че аналогични явления имах когато бях пробвал за кратко Комодо, както и новата версия на Online Armor Free. Сега има излязла нова Free версия на Online, но нещо не ми се слага. Върнах си се /за кой ли път/ към проверената и безпроблемна за мен- PC Tools! ;)
Link to comment
Сподели другаде

Вероятно KIS 8 се чуди как са могли Янките да създадът такава безплатна защитна програма.

 

 

COMODO Firewall отново е на работния компютър и както винаги се държи перфектно и стабилно.Слабост си ми е тази стена и това е,въпреки че е на второ място в тестовете на Matousec и в сравнение с другите защитни стени е трудна за настройване и употреба.Изисква много търпение и желание за да бъде разучена и ползвана правилно.

 

 

Ако имаш предвид ТОЗИ тест, аз не мога да го приема като актуален, тъй като последната версия на "Комодо" не е 477, а 509!

 

Искам да видя последната версия как ще се представи на този тест, но явно още не е тествана, тъй като е още съвсем новичка, още "пари"!

Хубаво е все пак да има конкуренция, понеже постоянно ще сме нащрек, а това ще ни мотивира да работим още , и още , и още...

Link to comment
Сподели другаде

Деинсталирах Outpost Pro- създаваше ми постоянно грижи. За едни и същи неща, при всеки рестарт на компа, отново питаше. В последните два дни пък нещо още при старта на компа, не се стартираше Касперски, както и интернета, и винаваше около 2-3 мин. докато се появят. Спомням си, че аналогични явления имах когато бях пробвал за кратко Комодо, както и новата версия на Online Armor Free. Сега има излязла нова Free версия на Online, но нещо не ми се слага. Върнах си се /за кой ли път/ към проверената и безпроблемна за мен- PC Tools! ;)

 

В каква последователност ги инсталира? Правилното е първо Касперски и после Outpost иначе се прави двайна работа и добавяне като доверени и се получават конфликти при филтриране на Уеб трафика.

Link to comment
Сподели другаде

В каква последователност ги инсталира? Правилното е първо Касперски и после Outpost иначе се прави двайна работа и добавяне като доверени и се получават конфликти при филтриране на Уеб трафика.

Касперски си беше инсталиран, и беше добавен в доверената зона и му дадена пълна свобода. Първите 2 дни всичко уж всичко беше наред, но после нета взе нещо да се забавя, а и за някои програми, уж им задавам правилата, но на другия ден пак ме пита. Вчера обаче Касперски не стартира, както и не се появиха двете мониторчета на мрежата. Махнах Outpost и всичко се оправи. със PCTools нямам проблеми. Абе за n-ти път се убеждавам, че колкото една програма е по-сложна, толкова вероятността за проблеми е по-голяма. Което и се случи. :( Явно, че на всеки му пасват различни програми, с различен тертип на работа.

Link to comment
Сподели другаде

Касперски си беше инсталиран, и беше добавен в доверената зона и му дадена пълна свобода. Първите 2 дни всичко уж всичко беше наред, но после нета взе нещо да се забавя, а и за някои програми, уж им задавам правилата, но на другия ден пак ме пита.

 

Разбира се,че ще те пита при промяна на файлове.Напълно нормално е особенно ако си вдигнал HOST защитата на максимално ниво.Повтарям се ...оБаче писах пределно ясно,че не се правят самоделни правила,като се задава предварително блокиране.Програмата когато има нужда пита пък и дори и при настройки по подразбиране си е добре.Вдига се само нивото - но не на най високото и се работи спокойно.

 

Вчера обаче Касперски не стартира, както и не се появиха двете мониторчета на мрежата. Махнах Outpost и всичко се оправи. със PCTools нямам проблеми. Абе за n-ти път се убеждавам, че колкото една програма е по-сложна, толкова вероятността за проблеми е по-голяма. Което и се случи. :( Явно, че на всеки му пасват различни програми, с различен тертип на работа.

 

Инсталирах PCTools - да наистина е доста полека от Outpost но за моите изисквания прекалено бедна откъм настройки пък това,че ми предлага да инсталирам и някакъв си доктор ме навежда на една единствена мисъл...

 

Виждам,че ползваш КАВ. Защо не ползваш интегрираният пакет на Касперски -върши ти същата и по добра работа.

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах PCTools - да наистина е доста полека от Outpost но за моите изисквания прекалено бедна откъм настройки пък това,че ми предлага да инсталирам и някакъв си доктор ме навежда на една единствена мисъл...

Не е чаааак толкова бедна, има си настройки и възможносдти за правила. Между другото- на мен не ми иска никакъв доктор, в инсталационния пакет нямам такава опция. сваляно е от оф. сайта!

Link to comment
Сподели другаде

Пълното сканиране с Comodo Antivirus нищо не установи - усещам обаче осезаемо забавено функциониране на ползваната ОС с Win XP SP3.Може-би само защитната стена трябваше да пробвам с друг антивирус. Продължава подозрителното отношение на KIS 8 към този инсталационен файл - май не само ще го деинсталирам, а и ще го изтрия да не присъства на компютъра. Касперски продължително го проверява, бави се с него, а накрая нищо не класифицира. Разсейва се с този файл...Губят се време и системни ресурси. Има ли друг със сродни констатации? Поздрави

А защо не пробваш обратния вариант?Разкарваш касперски,а оставяш comodo.Не знам тази антивирусна,как я издържате на компютрите си.Mного претенции проявява.Инсталирах го и точно 1 ден стоя на машината.Това преди 5-6 месеца.Започна да открива вируси там където няма.В игрите.Казах си,че и другите антивирусни грешат относно игрите.Не е фатално.Обаче...откри вирус и в spyware doctor.Хайде и него затрих.След малко открива вируси и в tune up utilities.Дойде ми в повечко и касперския го разкарах.Още повече,че тези програми са теглени от официалните сайтове,а той пищи като луд.Сигурен съм ,че операционната ми беше чиста.Мога да преценя дали има някаква зараза или не на машината.Смея да твърдя,че това нещо никога няма да стъпи на моя комп.Сега нацелих добра комбинация и смятам да остана на нея.Avira free,Outpost pro.За сканиране от време на време-malwarebytes и superantispyware.Съвместими са,не товарят и надявам се да няма пробив.Оutpost с по-затеглнати настройки Firewall-block most,attack detection-maximum,host protection -maximum,web contorl-optimum.Бях чел,че при по-затегнати настройки е възможно да има проблем с логването в тракерите,онлайн геиминга и нета,но няма ядове.

Link to comment
Сподели другаде

Не е чаааак толкова бедна, има си настройки и възможносдти за правила. Между другото- на мен не ми иска никакъв доктор, в инсталационния пакет нямам такава опция. сваляно е от оф. сайта!

 

Ами и аз я свалях от там но си го препоръчваше,като най добра защита със стената.Направи ми страхотно впечатление когато рипна системата след инсталацията.Преди беше небезизвестната Online Armor,като според мене по нищо не пръвъзхожда Outpost особенно PRO версията.Дори обратното - стелт режима не е на необходимото ниво.Обаче се сработи с Касперски добре,като при всяко засичане от негова страна обновяваше и своята информация. Нека се образова,минус е бавното стартиране на ОС при пускане.С PCTools системата литна веднага.

Link to comment
Сподели другаде

Liver, пробвал съм и обратния вариант - според мен KIS 8.0.0.506 се справя по-добре от Comodo IS free. Защитната стена на руския пакет съвсем не е лоша. Защо ли не я предлагат за самостоятелно ползване като много други? Вчера KIS ми намери уязвимости в Google Chrome и Adobe Reader 9 - другите конкуренти май изостават точно на тази тема. При Касперски фалшивите тревоги също са рядко явление. Досега все съм бил с особено мнение за продуктите на Касперски - KIS 8.0.0.506 обаче доста ми харесва. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Tnn,KIS намира уязвимости защото не може да се справя,нужна му е помощ.NIS не пищи за ъпдейтите на уина и ползваните програми което означава че може да се справя и без тях.Ако стената на KIS 8.0.0.506 беше по-добра от тази на Comodo Internet Security 3.8.65951.477 Free нямаше да е на 11-то място в тестовете на „matousec”.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...