Jump to content

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци


Препоръчан пост

Tanganika, пробвал ли си KIS 8.0.0.506 ?

KIS 8.0.0.506 последно го пробвах преди месец,но това нищо не означава защото качествата на стената могат да ги установят „matousec”

Ти как прецени че е по-добра от тази на Comodo ?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Liver, пробвал съм и обратния вариант - според мен KIS 8.0.0.506 се справя по-добре от Comodo IS free. Защитната стена на руския пакет съвсем не е лоша. Защо ли не я предлагат за самостоятелно ползване като много други? Вчера KIS ми намери уязвимости в Google Chrome и Adobe Reader 9 - другите конкуренти май изостават точно на тази тема. При Касперски фалшивите тревоги също са рядко явление. Досега все съм бил с особено мнение за продуктите на Касперски - KIS 8.0.0.506 обаче доста ми харесва. Поздрави

 

TNN, превъзходството на KIS над CIS е само в анти-вируса!

 

При инсталаране на CIS с опция "максимум" + Авира Фрий мога да кажа спокойно, че е равна на KIS, да не кажа, че ще съм и по-добре в някои отношения - по-лекото вървене на системата и по-добрата защитна стена! Не мисля, че вече има нужда от такива тежи анти-вирусни пакети, като Касперски, Панда, Мак Афи и т.н. след като излезнаха добри защитни стени като Комодо, Пи Си Туулс и др., които могат да се комбинират с добри анти-вирусни рашения като Авира и Аваст!

Link to comment
Сподели другаде

Продължавам да се изумявам как има хора, които съдят за качествата на дадена стена само по тестовете на Matousec. tanganika, излагаш се.

А по какво да съдя ? По това че реагира при стартиране на някой елементарен ментак ли ? Кажи ти как определяш колко е надеждна дадена стена,как я тестваш ?

Link to comment
Сподели другаде

Зависи за какво точно говорим.

Дадена стена бих тествал под натоварване: инсталирам и проверявам как се държи при работа с торент клиенти и други P2P програми, защото тогава дадена стена трябва да работи с много връзки едновременно. Именно в такава ситуация неоптимизираните стени се дънят и започват да натоварват доста повече системата.

За HIPS модулите наистина тестовете на Matousec са добри и демонстрират срещу какви leak методи се справя дадената програма. Предпочитам обаче да тествам дадената програма лично и да видя доколко се разбира с останалия софтуер, колко стабилна е и т.н. За целта Google също помага, защото се намират мнения из форуми.

Както вече казах по-рано, тестовете на Matousec са добри, но представляват само една от страните на зара. Ами другите 5? За да е добра дадена програма, тя трябва не само да се представя добре на въпросните тестове, но и да е издържана и в други категории: стабилност/надеждност, интерфейс, заемани ресурси и др. Какво ме грее, че дадена програма има да речем 100% успеваемост, ако ще е бъгава и нестабилна по принцип и един господ знае дали няма да прави магарии постоянно? Тогава програмата с 97% успеваемост, която е стабилна и лесна за работа, се явява по-добрата програма като цяло.

Разбира се в конкретния нито една от програмите, тествани на сайта, нямат някакви много сериозни проблеми, но дори и да имаха, това може да не се прояви в тези тестове, а дори и да се прояви, може и да не бъде споменато, защото не е обект на тестването.

Мисля, че и това го казах, но все пак: аз винаги проверявам тестовете на Matousec, когато реша да сменям/пробвам стена и/или HIPS, но не за да си избера продукта, който е на първо място, а просто за справка и ориентировка. За мен Matousec е просто една от много гледни точки и трябва да се вземе предвид, но не и да е единственият фактор при избор на защитен софтуер.

То и автомобил не се избира единствено по максимална скорост и мощност на двигателя, защото има и много други фактори като безопасност, комфорт, разход на гориво, маневреност и др.

Link to comment
Сподели другаде

KIS 8.0.0.506 е с обща маса 28 mB, Comodo IS Free e 194 mB ! KIS 8.0.0.506 е един от най-леките сега и затова ми харесва.Не само антивируса и проактивната защита на KIS е по-добра. Безплатната Авира не бих я ползвал - с PC Tools Firewall Plus, както и с Comodo Firewall отлично се комбинира Avira Premium 9.Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

...Не само антивируса и проактивната защита на KIS е по-добра....

 

При наличие на HIPS от класата на Комодо не е нужна проактивна защита,която проспива 99 % от стартираните елементарни ментаци циркулиращи из нета,а какво остава за сериозните вируси.Тази проактивна защита на KIS е за красота друго не съм видял от нея.

Link to comment
Сподели другаде

...Не само антивируса и проактивната защита на KIS е по-добра....

 

При наличие на HIPS от класата на Комодо не е нужна проактивна защита,която проспива 99 % от стартираните елементарни ментаци циркулиращи из нета,а какво остава за сериозните вируси.Тази проактивна защита на KIS е за красота друго не съм видял от нея.

Бисер ли е това? Comodo IS Free е с впечатляваща също проактивна защита - и нея ли препоръчваш да се изключи? Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Бисер ли е това? Comodo IS Free е с впечатляваща също проактивна защита - и нея ли препоръчваш да се изключи? Поздрави

Имаш предвид проактивната защита на антивируса ли ? При наличие на стена със HIPS нямам нужда от залъгалки които за нищо не стават.Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Имаш предвид проактивната защита на антивируса ли ? При наличие на стена със HIPS нямам нужда от залъгалки които за нищо не стават.Поздрави

Проактивната защита при Rising е при антивируса - а при Comodo е към защитната стена. Не са залъгалки. HIPS-a на Comodo дори да е отличен дали е достатъчен!? Според мен не е.

Link to comment
Сподели другаде

Проактивната защита при Rising е при антивируса - а при Comodo е към защитната стена. Не са залъгалки. HIPS-a на Comodo дори да е отличен дали е достатъчен!? Според мен не е.

За пръв път чета че стената на Комодо има проактивна защита.Вероятно под проактивна защита разбираш HIPS или се подвеждаш от конфигурацията „Proactiv Security” която има Comodo Firewall но това не означава че е проактивна защита.Наистина е подвеждащо.

Link to comment
Сподели другаде

"Проактивная защита, эвристический анализ - ни один бесплатный антивирус этого не предлагает" Вярно е - но те имат предвид Comodo IS Free. Не виждам нищо подвеждащо - иначе май единствено Tanganika пробва защитната стена като за обща защита...С изключени антивирус и проактивна защита - така и не разбрах тогава защо бяха изключени. Така ли беше?
Link to comment
Сподели другаде

"Проактивная защита, эвристический анализ - ни один бесплатный антивирус этого не предлагает" Вярно е - но те имат предвид Comodo IS Free. Не виждам нищо подвеждащо - иначе май единствено Tanganika пробва защитната стена като за обща защита...

Защо да не се ползва като обща защита,какво ще засече антивируса (ако има дефиниции разбира се) което HIPS-а ще пропусне ?Антивируса на Комодо е опасен със или без проактивна защита като нищо и той ще ми затрие някой системен файл та предпочитам да е далече от компютъра ми.

С изключени антивирус и проактивна защита - така и не разбрах тогава защо бяха изключени. Така ли беше?

Би ли пояснил не мога да те разбера.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...