Jump to content

Препоръчайте хубава и лека защитна стена


Препоръчан пост

Форум:

Това е място където влизат хора,пишат коментари,обсъждат неща и т.н.!

Модератор:

E човек който се грижи за форума.

 

Аз влизам тук за да обсъждам неща със съфорумци а не влизам за да ми отговаряш на всеки пост точно ти!

Твоята роля е не да отговаряш на всеки пост а да следиш за реда в Форума.

Ако желаех да си чатя с теб има ЛС.Форума е празен и е такъв защото умееш да прогонваш хората с остроyмие и злоба.Ти си само на 23 години(имаме разлика от 13 години знаеш ли?)за в бъдеще трябва да си помислиш как се управлява от поста които си заел!

За съжаление още не си завършил пубертета и хормоните завземат власт над разсъдъка ти!

Направи теми като модератор и остави хората да пишат свободно-тогава ще има успех този сайт.

 

Искам само да кажа на суфорумците,че бях наказана с 30 дни защото написах,че смятам че Online Armor е лека стена....

Искам обаче поста ми да си остане така без да бъде трит за да видят хората къде влизат.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 144
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

1. Никъде не е казано, че модератор или администратор няма право да участва в дискусии и да помага на потребителите. Аз пиша, защото искам да пиша. Никой не може да ми забрани да го правя, защото то е мое право, както и на всеки друг потребител, докато не бъдат нарушени права например. Така че моята роля е да изпълнявам и двете - да следя за реда във форума и да пиша/помагам на потребители.

2. Възрастта не е никакъв фактор. Има хора, които достигат зрялост на 16-17 години и са достойни членове на обществото (във всеки смисъл на това), а има и хора, които и на 30-40 (че понякога и по-възрастни) години продължават да се държат като разглезени тийнейджъри. Възрастта просто не значи (почти) нищо.

3. Всъщност сама си противоречиш. От една страна казваш, че трябва само да следя за реда във форума, но в момента, в който се намеся да внеса ред, се засягаш. Излиза, че всъщност не бива да правя абсолютно нищо, за да си щастлива.

4. Това, че си наказана за 30 дни, е долна лъжа. Може би си свикнала на това (да лъжеш) в Kaldata, може би не, не зная. Ако обаче възнамеряваш да лъжеш и настройваш всички против мен и/или особено SoftVisia, ще те помоля учтиво да не посещаваш текущия сайт повече.

Всеки може да првовери, че твърдението ти е лъжа. Ако беше наказана за 30 дни, това щеше да значи, че не си имала права да публикуваш мнения (най-малкото), което значи, че някъде из мненията ти трябва да има интеревал от 30 дни между последното ти мнение преди наказанието и първото ти мнение след наказанието. Такъв интервал няма. Има приблизително такъв интервал (15 март -> 6 април), но това е изцяло по твой избор. Освен това ако си била наказвана, щеше да има и забележка в системата за предупреждения, а такава няма.

Link to comment
Сподели другаде

Другия недостатък на каспър е че не се зарежда на ниво kernel.

 

Грешка бъркаш :punish:

 

Аз съм инсталирал Kaspersky Internet Security на Microsoft Virtual PC и не съм имал проблеми в подкарването на пакета. Направих и тест току-що с последната финална - няма ядове.

 

Ами при мене се инсталира нормално но после при сканиране пълен блокаж на системата.

Може би нещо бъркам,пробвал съм на три компютъра и не стана :crosseyes1: ако имаш желание дай малко инфо на ЛС

 

Към Танганайка:

 

stefanvalja не виждаш ли че в онзи форум 3-4-ма потребители са покровителствани от модераторите,а те в замяна влизат в шпионски филми/целуват задници и когато не могат да оборят някой потребител с факти,наистина се задейства много добре смазаната машина на шуробаджинащината.Но не се притеснявай и твоя ред ще дойде ако не им играеш по свирката/пишеш каквото искат да четат,достатъчно арогантни са да ти бият шута.Не си мисли че като ги защитаваш утрешния ден ще бъдат толерантни с теб,само да не разберат че има свободно място за модератор тогава никой не е защитен става като в джунглата

 

Виждам,че и тука продължаваш с нападки и пристрастни мнения. Кои са тези които твърдиш,че правят така?Ще попитам и защо единствено ТИ и M.... някой си бяхте модерирани за неспазване правилата на форума?Ето и тука се наблюдава твоето поведение на СПАМЕР и всеки отговор на твои мнения неволно заприличва на спам.Мен ако ме питат са много толерантни и тук и там :crosseyes1:

 

Night_Raven Callisto е повече от колегиална тука си грешка.

Бих желал ако може да позатегнеш спамерските прояви,няма нищо лошо да пишем и тук и в Калдата все пак за това са форумите нали?

Link to comment
Сподели другаде

1. Никъде не е казано, че модератор или администратор няма право да участва в дискусии и да помага на потребителите. Аз пиша, защото искам да пиша. Никой не може да ми забрани да го правя, защото то е мое право, както и на всеки друг потребител, докато не бъдат нарушени права например. Така че моята роля е да изпълнявам и двете - да следя за реда във форума и да пиша/помагам на потребители.

2. Възрастта не е никакъв фактор. Има хора, които достигат зрялост на 16-17 години и са достойни членове на обществото (във всеки смисъл на това), а има и хора, които и на 30-40 (че понякога и по-възрастни) години продължават да се държат като разглезени тийнейджъри. Възрастта просто не значи (почти) нищо.

3. Всъщност сама си противоречиш. От една страна казваш, че трябва само да следя за реда във форума, но в момента, в който се намеся да внеса ред, се засягаш. Излиза, че всъщност не бива да правя абсолютно нищо, за да си щастлива.

4. Това, че си наказана за 30 дни, е долна лъжа. Може би си свикнала на това (да лъжеш) в Kaldata, може би не, не зная. Ако обаче възнамеряваш да лъжеш и настройваш всички против мен и/или особено SoftVisia, ще те помоля учтиво да не посещаваш текущия сайт повече.

Всеки може да првовери, че твърдението ти е лъжа. Ако беше наказана за 30 дни, това щеше да значи, че не си имала права да публикуваш мнения (най-малкото), което значи, че някъде из мненията ти трябва да има интеревал от 30 дни между последното ти мнение преди наказанието и първото ти мнение след наказанието. Такъв интервал няма. Има приблизително такъв интервал (15 март -> 6 април), но това е изцяло по твой избор. Освен това ако си била наказвана, щеше да има и забележка в системата за предупреждения, а такава няма.

 

Аз няма да споря с теб има свидетел съжалявам,че го намествам,но аз съм честен човек и с моите 35 години съм далече от мисълта да правя детски циркове.Бях пратила shot на BBoy с това че имах забрана да пиша!Ще го помоля ако пази още това да го пусне тук,защото съм доста коректен човек.

Знаеш ли освен,че пиша в калдата аз пиша поне в oще 7-8 сит-а и до сега никoй не ми е казвал че идвам от друг Сайт!!!

Моля те оправи си темите за да са наясто хората къде да пишат.В тази тема специално се обсъждаше всичко дрyго за Стените,но не и \" Препоръчайте хубава и лека защитна стена\"

За това пуснах за Комодо промените в Defence+ Модyла.

Няма смисъл да пишем повече аз смятам че не ми е тук мястото.

Link to comment
Сподели другаде

никсси,интересно обаче защо Comodo Firewall тотално блокира стартирането на KAV 2009 след като се зарежда на ниво kernel ? Изглежда защото се стартира доста преди него.

 

nikssi

Бих желал ако може да позатегнеш спамерските прояви,няма нищо лошо да пишем и тук и в Калдата все пак за това са форумите нали?

Да не изпълняваш поръчение на партията ? :haha:

Престани с този твой спам,това е болестно състояние не се ли усещаш!?

Хората не са машини всяко нещо с времето си,чичо Сам твърди че пазара се саморегулира а като се има предвид икономическото му състояние излиза че е прав.Всички видяхме че кухите утопии на партията водят до мизерия.

Link to comment
Сподели другаде

никсси,интересно обаче защо Comodo Firewall тотално блокира стартирането на KAV 2009 след като се зарежда на ниво kernel ? Изглежда защото се стартира доста преди него.

Не мога да съм сигурен, но предполагам, че по-скоро двете програми са се "сбили". Все пак говорим за пакети със сходни функции. Двете наблягат по различен начин на разпределението на тежестта на функциите си (Comodo набляга основно на HIPS, докато KAV - на антивирус), но като цяло са сходни. Възможно е HIPS механизмите на двете да са влезвли в конфликт или нещо такова. Както не бива да има 2 антивирусни, така и не е желателно да има 2 застъпващи се HIPS програми.

Link to comment
Сподели другаде

Не мога да съм сигурен, но предполагам, че по-скоро двете програми са се "сбили". Все пак говорим за пакети със сходни функции. Двете наблягат по различен начин на разпределението на тежестта на функциите си (Comodo набляга основно на HIPS, докато KAV - на антивирус), но като цяло са сходни. Възможно е HIPS механизмите на двете да са влезвли в конфликт или нещо такова. Както не бива да има 2 антивирусни, така и не е желателно да има 2 застъпващи се HIPS програми.

Грешката беше моя защото забравих преди рестарта след инсталирането на KAV да сложа стената в обучителен режим и тя не позволи да се стартират абсолютно нито един негов процес.Тогава разбрах че стената се стартира преди антивирусните.Ако KAV има HIPS то това е най-слабия,защото не вижда инсталирането на rogue програми които не лови.

 

никсси кой ти каза че KIS/KAV се стартират на ниво kernel?

Link to comment
Сподели другаде

Не мога да съм сигурен, но предполагам, че по-скоро двете програми са се "сбили". Все пак говорим за пакети със сходни функции. Двете наблягат по различен начин на разпределението на тежестта на функциите си (Comodo набляга основно на HIPS, докато KAV - на антивирус), но като цяло са сходни. Възможно е HIPS механизмите на двете да са влезвли в конфликт или нещо такова. Както не бива да има 2 антивирусни, така и не е желателно да има 2 застъпващи се HIPS програми.

 

Имат си конфликти

 

http://support.kaspersky.ru/faq/?qid=208635992

 

http://prikachi.com/files/742495J.jpg

 

никсси кой ти каза че KIS/KAV се стартират на ниво kernel?

 

 

KAV няма HIPS

KIS се стартира на ниво kernel

 

Странно е да се тестват такива програми без да се знаят елементарни неща и то от потребител,който претендира за тестер :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Имат си конфликти

 

http://support.kaspersky.ru/faq/?qid=208635992

 

KAV няма HIPS

KIS се стартира на ниво kernel

 

Странно е да се тестват такива програми без да се знаят елементарни неща и то от потребител,който претендира за тестер :crosseyes1:

 

Грешиш нямат никакви конфликти след като Комодо бъде поставен в обучителен режим и се рестартира компютъра всичко си идва на мястото и работи перфектно.Просто бях забравил да поставя стената в обучителен режим това е.Не претендирам да съм тестер,анализирам поведението на различните стени и справянето им като цяло на практика.Искаш да кажеш че само KIS се стартира на ниво kernel ? От касперски ли ти казаха ?

Link to comment
Сподели другаде

Искаш да кажеш че само KIS се стартира на ниво kernel ? От касперски ли ти казаха ?

 

Кой ми каза ли? Не си ли ползвал GMER? :crosseyes1: Кога според тебе се зареждат драйверите на Касперски :giggle:

Виждам,че доста компетентно си ползвал продуктите на Касперски Лаб и даваш компетентно мнение по тяхната работа. :crosseyes1:

Тази иконка преди логване в системата вдясно на монитора не ти ли говори нещо?Както и това,че дори и да НЕ си се логнал програмата вече е изгеглила ъпдейтите си и дори направила бързото сканиране... :giggle: Не пиши за Касперски доста слабо го познаваш.Май и не само него...

Link to comment
Сподели другаде

Кой ми каза ли? Не си ли ползвал GMER? :crosseyes1: Кога според тебе се зареждат драйверите на Касперски :giggle:

Виждам,че доста компетентно си ползвал продуктите на Касперски Лаб и даваш компетентно мнение по тяхната работа. :crosseyes1:

Тази иконка преди логване в системата вдясно на монитора не ти ли говори нещо?Както и това,че дори и да НЕ си се логнал програмата вече е изгеглила ъпдейтите си и дори направила бързото сканиране... :giggle: Не пиши за Касперски доста слабо го познаваш.Май и не само него...

Е то така аз мога да твърдя всичко,това не означава че се зарежда на ниво kernel.Подкрепи твърдението си с достоверен източник.

Факт е обаче че стената на касперски основния и проблем е изключването и от зловреден код,това го твърдят от matousec не аз.За мене е доста голям минус.

Link to comment
Сподели другаде

Е то така аз мога да твърдя всичко,това не означава че се зарежда на ниво kernel.Подкрепи твърдението си с достоверен източник.

Факт е обаче че стената на касперски основния и проблем е изключването и от зловреден код,това го твърдят от matousec не аз.За мене е доста голям минус.

 

Та тебе какво да доказвам? Най малкото пък на теб ще дам някаква информация,ти си нечестен,правиш интриги и НЕ ми отговори на доста въпроси

Link to comment
Сподели другаде

Аз имам коментар. Никой не те е блокирал по никакъв начин. Можеш да опиташ да пишеш в същата тема отново. Наличието на надписа "Повторно изпращане на валидацията" в горната част е индикатор, че нещо не е наред. Обикновено този надпис е там, когато потребител се е регистрирал и си е влязъл в акаунта, но акаунтът все още не е активиран. Нямам идея какво е станало и дали ти не си човъркала нещо по него, но никой от екипа не те е блокирал. Ако наистина възнамерявахме да те блокираме и да се отървем от теб (така да се каже), е имало далеч по-ефективни начини да го направим.
Link to comment
Сподели другаде

No Comments

 

 

 

http://i39.tinypic.com/wa6qv7.png

 

Здравей Callisto,

Следя темата с интерес, следя и изпълненията ти и все се чудя как един сериозен (поне на пръв поглед) потребител може така ниско да падне.

Не знам дали се дължи на претенциите ти, че се имаш за възрастен човек или е просто лек спомен от младежките ти години.....но понеже държиш да се изложиш като кифладжийка, реших да го направя публично, а не на ЛС (повече от ясно е, че обичаш да стоиш под прожекторите......)

 

Та да си дойдем на думата:

Снимката, която си оставила с надпис "No Comments", показва следното нещо:

Решила си да си смениш e-mail адреса, при което влизаш в своя потребителски профил, попълваш си новия e-mail, въвеждаш си парола, както кода за сигурност и точно тук става интересното: СИСТЕМАТА те предупреждава, че ще получиш писмо с инструкции на НОВИЯ e-mail адрес, който си посочила!

Ти най-вероятно си проспала тази част и понеже системата те изключва(logout), си решила да влезеш отново БЕЗ да потвърдиш валидацията, която същата тази система ти е изпратила на желаният от теб e-mail адрес!!!!

При което достъпа ти до форума е "леко" орязан!!!! (чалъма се състои в това, че системата те смята за бот/спам, който по някакъв начин е успял да се регистрира във форума, нещо, което в последствие си разбрала от писмото, което си получила при повторната "валидация")

Но ти, понеже си отявлен борец(боркиня) за свобода и твоите близки и познати с нескрита завист те наричат "Райна Княгиня" си решила да направиш от това сензация или по скоро излагация. Почваш да пищиш като ощипана булка, че един 23-годишен те е баннал, че още го гонели хормоните и т.н и т.н. и т.н и т.н. (все неща на личностна основа или пък те е яд, че знае и може повече от теб, въпреки сериозната разлика в годините)

 

ПП дълго се чудих дали да ти трия постовете, че такъв срам и позор не бях срещал, но в крайна сметка смятам, че е по-добре да си стоят! Всеки зрял и непредубеден човек да може да си направи извод!

 

2ПП Искрено се надявам да спреш да пишеш във форумите на SoftVisia, нито с този потребител, нито с другия (ти си знаеш за какво иде реч).

Впечатленията, които остави тук са изключително неприятни!

Ходи си по другите форуми, "кръщавай" хората там със знанията, които имаш, НО недей да пречиш да добрата обстановка, която сме създали във SoftVisia!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...