Jump to content

Препоръчайте хубава и лека защитна стена


Препоръчан пост

  • Отговори 144
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

С това някак не мога да се съглася.

Може би имаш предвид когато се стартира уиндоус,да наистина е по-бавно но след това не забелязвам забавяне на ОС а също и на нета.

Link to comment
Сподели другаде

30-50MB за стена с HIPS не ми се вижда чак толкова малко. Постоянно натоварване на процесора също е налично. Online Armor не е тежка, но не е и от особено леките програми.
Link to comment
Сподели другаде

Всяко нещо си има цена,пробвал съм и самостоятелни HIPS приложения но не може да се сравнява с този на ОА и Комодо.

Преди около 5 месеца пробвах Outpost и я издържах 30 мин.но сега е неузнаваемо много лека.Преди време може да е била тежка и ОА възможно е,но сега не се усеща.

Link to comment
Сподели другаде

30-50MB за стена с HIPS не ми се вижда чак толкова малко. Постоянно натоварване на процесора също е налично. Online Armor не е тежка, но не е и от особено леките програми.

А как ли ти се стрyва Комодо които е 110 мб в компа ми?

Link to comment
Сподели другаде

При мен Comodo (без антивирусната) е като цяло малко по-лека от Online Armor Free, което значи, че никога не е била около и над 100MB. Също така говоря за Windows XP.

 

Всяко нещо си има цена,пробвал съм и самостоятелни HIPS приложения но не може да се сравнява с този на ОА и Комодо.

Преди около 5 месеца пробвах Outpost и я издържах 30 мин.но сега е неузнаваемо много лека.Преди време може да е била тежка и ОА възможно е,но сега не се усеща.

Да, вярно е, че Comodo и OA имат наистина чудесни HIPS модули, но има и отделни програми, които са също толкова добри, че може би и по-добри. System Safety Monitor (особено в платената си версия) предлага изключителен контрол над системата и не е толкова тежка. Malware Defender е може би най-добрата самостоятелна HIPS програма в момента. Може да е платена, но пък е много лека. EQSecure е също доста подробна HIPS програма, безплатна е и също е доста лека.

Link to comment
Сподели другаде

Да. Има и дори български превод. Драйверът на безплатната версия не минава проверка за стабилност на Microsoft, но въпреки това не съм имал проблеми с нея, докато я ползвах. Драйверът на платената версия минава въпросната проверка.
Link to comment
Сподели другаде

Излязоха новите резултати от тестовете на "matousec" и честно казано очаквах точно такива резултати от новата версия на Комодо :beer:

http://www.matousec.com/projects/firewall-...nge/results.php

Не съществува по-добра защитна програма за ХР от Комодо.Вярно че не е елементарна за настройване и ползване от повечето потребители,но ако се инвестира малко време в обучение,играта за вирусите е приключила.

Link to comment
Сподели другаде

Виждам, че си абсолютен фанатик, което по принцип не е добре. Вече се чудя дали да го обяснявам отново, защото е очевидно, че си "read only". Все пак ще го кажа: продуктът на Comodo е наистина чудесен откъм възможности и предлага страхотна защита, но не е единственият. Има и други програми, които са също толкова надеждни (говоря за HIPS механизмите) или дори по-добри в някои отношения. Comodo е добра, но определено не е някаква ненадмината. Тестовете на Matousec не са лоши, но са само една страна на зара. Leak тестовете са полезни и е хубаво да се вземат под внимание, но има доста други видове заплахи и проблеми, с които защитните програми трябва да се справят, които не са обект на теста. Тестовете на Matousec са добри, но определно не бива да се вземат за чиста монета и в никакъв случай не бива да се гради мнение относно възможностите и качествата на даден продукт на базата на събраните точки на страницата с резултатите.
Link to comment
Сподели другаде

Не съществува по-добра защитна програма за ХР от Комодо.........но ако се инвестира малко време в обучение,играта за вирусите е приключила.

Това, че ти си вярваш,няма лошо. "Вируси" е общо понятие,не мисля да се потретвам,ползвай си Comodo Firewall със здраве,но не налагай смешните си констатации,объркваш потребителите!

Link to comment
Сподели другаде

Не съм фанатик,но до момента не съм открил по-добра защитна програма от Комодо.Вчера не ми остана време да пробвам System Safety Monitor или Prosecurity,които може да се окажат по-добри от всички които съм пробвал.Кои са тези други проблеми и заплахи с които трябва да се справят защитните програми но не са включени в тестовете на Matousec?

 

mihnev ти подвеждаш потребителите като заявяваш че си се доверил на Аваст,който без дефиниции единственото което може е да защитава себе си но не и ОС.Това се отнася и за останалите „умни” антивирусни програми.Аз предлагам на потребителите развитие не да се ограничават в доверяването на антивирусните програми.

Link to comment
Сподели другаде

mihnev ти подвеждаш потребителите като заявяваш че си се доверил на Аваст,който без дефиниции единственото което може е да защитава себе си но не и ОС.Това се отнася и за останалите „умни” антивирусни програми.Аз предлагам на потребителите развитие не да се ограничават в доверяването на антивирусните програми.

Никога не съм го заявявал!

Пак ще те попитам,понеже никога не ми даваш отговор на въпроса: Ако не знаеш, че е заплаха,кое ще избереш от запитването на Comodo Firewall ,да блокира или разреши процеса ?

Link to comment
Сподели другаде

Никога не съм го заявявал!

Пак ще те попитам,понеже никога не ми даваш отговор на въпроса: Ако не знаеш, че е заплаха,кое ще избереш от запитването на Comodo Firewall ,да блокира или разреши процеса ?

Заявявал си го и още как,не се ли успокоихте вече от това което съм писал,не си ли пишете и четете едно и също всеки ден без да ви безпокоя с Комодо ?

И пак ще ти отговоря,ако ми се случи (защото още не ми се случило) блокирам временно процеса/файла и Google знае всичко.Ползването на програми с HIPS дава възможност на потребителите да научат доста неща които не са свързани задължително със сигурността,научават се принципни неща за ОС.

mihnev успокой се човече никой не подвеждам,колко ползватели има с най-ловящите антивирусни които са търсили и продължават да търсят помощ във форума,тях кой ги е подвел от кой да търсят отговорност ?

Link to comment
Сподели другаде

Никога не съм го заявявал!

Пак ще те попитам,понеже никога не ми даваш отговор на въпроса: Ако не знаеш, че е заплаха,кое ще избереш от запитването на Comodo Firewall ,да блокира или разреши процеса ?

Правилно е да се търси информация примерно с Nigma, а това при многото въпроси изисква доста време. Отговорността за преценката е прехвърлена на потребителя. Сериозни недостатъци са това. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...