Jump to content

Въпроси свързани с Opera


Препоръчан пост

Здравейте, имам следният проблем с Опера - http://www.gledaispo...20/v-82061.html - когато искам да гледам мач от този сайт, изобщо не се зарежда флаш плеъра. Същия линк с интернет експлорер-а се зарежда и гледам без проблем. Проблемът е само от Опера. Зарежда се всичко останало, но просто плейра изобщо не зацепва. С други сайтове като youtube, vbox и др. подобни - нямам проблем. Проблемът го забелязах днес. Преди нямаша такъв проблем и гледах спокойно. Не съм блокирал никакво съдържание от сайта с Опера - "блокиране на съдържание".

Opera 10.63  реализация 3516

Windows 7 32bit

Проблемът не е в браузер Opera, a в сървъра и по-точно кодирането на флаш обекта.

С две думи, филмът е описан в файл с разширение aspx (Active Server Page Extended type), който е типичен производ на кантората от Редмонд. Това означава да си го запяш само с IE, защото е писано на Microsoft ASP.NET framework.

Opera-та работи коректно в слуачая, защото приема файла за Active X script, което се смята за атака. С една дума - тъпня и строежа на подобни сайтове е жива карикатура.

 

поздрави

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 177
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 1 month later...

Как да добавя даден сайт в Организатора на пароли, след като веднъж съм отказал да запомни името и паролата, така че да мога да влизам само чрез натискане на иконата ключ?

Ситуация: при първо вписване на име и парола, Опера ми дава възможност да запомни данните (името и паролата), но аз отказвам. След време решавам да ползвам тази екстра, но не намирам как да накарам отново Опера да ми зададе въпроса, дали да ми запомни данните (сигурно, защото веднъж съм отказал и повече не ме пита).

Link to comment
Сподели другаде

В настройките на Opera срещу опцията за активиране на организатора на пароли него има бутон, който извежда всички страници. Там намери въпросния сайт и го изтрий.
Link to comment
Сподели другаде

В настройките на Opera срещу опцията за активиране на организатора на пароли него има бутон, който извежда всички страници. Там намери въпросния сайт и го изтрий.

Т.е. там се намират и сайтовете, на които съм отметнал/отказал първоначално да се запомня името и паролата? Разглеждал съм го и друг път този списък, но все съм си мислил, че е само списък от сайтове, чийто данни са запазени. Логично е да съдържа само сайтове с запазени име и парола. Затова и се казва Организатора на пароли, а не Организатор на сайтове, чийто пароли сте отказали да запазите.:bored: С други думи, като изтрия даден сайт, отново ще ме пита дали да запазва данните ми?   

 

П.П. Получи се. И въпреки всичко, малко подвеждащо/неточно от страна на Опера - никога не бих се сетил да търся в списъка на Организатора на пароли сайт, чийто име и парола не съм запазвал.

Редактиран от stanilabg
Link to comment
Сподели другаде

Да, малко объркващо е, но на практика все пак трябва да има възможност за зануляване/изтриване на настройките за даден сайт. В противен случай веднъж откаже ли се запазването, после няма връщане. Малко непрактично е да се създават 2 отделни прозореца - 1 за запазените и 1 за незапазените. От друга страна пък самият бутон няма как да е с дълго име от рода на "Пароли, които сте и не сте запазвали", че е максимално ясно.

Същото е положението и с бисквитките.

Link to comment
Сподели другаде

Малко непрактично е да се създават 2 отделни прозореца - 1 за запазените и 1 за незапазените.

Така е, но може в един и същ прозорец/списък да се намират запазените/незапазените, като запазените са с отметка, а незапазените - без. Или по някакъв друг начин да бъдат означени едните и другите - цвят, удебелен текст и т.н.

Но както и да е, това не го решаваме ние и няма смисъл да разводнявам повече темата.

Благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, имам следния проблем с Опера - каго искам да прегледм pdf документ в браузера, документа се визуализира но е много блед.

 

Версия

11.00

Реализация

1156

Платформа

Win32

Система

Windows NT 6.1 - Windows 7 Prof.

 

 

Описание: Adobe PDF Plug-In For Firefox and Netscape 10.0.0

C:\Program Files\Adobe\Reader 10.0\Reader\Browser\nppdf32.dll

 

 

Пробвах като преинсталирам adobe pdf plugin-а, но уви.

 

post-5579-062877000 1292755652_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Прав си, като изключа аеро ефекта всичко се визуализира чудесно.Някакви препоръки какво да направя, защото не ми се спира аерото, ако искам да разгледам PDF-документ в Опера.

 

Имам и един друг въпрос. При стандартен скин на Опера,18 сайта за бързо избиране,3 разширения, 4 отворени сайта, активиран акаунт за gmail - Опера гълта 260 мб. рам(по данни от task manager). Струва ми се, че е много това.

 

 

...Току що разбрах проблема. Идва от skin-а, всички прозрачни "кожи" дават такъв "ефект" - или поне тези който съм инсталирал аз - ultra glass 5.2, omeleon 9.8.5, z1 glass 3.06. Ако някой има същите проблеми, да пише дали има някакво решение или просто трябва да сменя skin-а.

Link to comment
Сподели другаде

 Здравейте! Имам следният въпрос.

 

На по-старите версии(9.52 например) като напиша например dekada (без разширение) - ме праща точно в търсеният сайт. Новата версия обаче ме препраща в "Гугъл",което не ми харесва (по две причини). Някой знае ли дали и как може да се оправи тази особеност? Доколкото виждам настройките за допълване на адреси са зададени еднакво...

Link to comment
Сподели другаде

Поведението на браузъра сменено. От една версия насам (не помня точно коя) при написване на дума в адресната лента Opera не прави опит да попълни автоматично представките и наставките (www и com/net/org...), а вместо това търси въпросната дума в търсачката по подразбиране, която е Google. Това не може да бъде променено.

Решението е след думата да добавиш "/" (без кавичките разбира се).

 

Иначе казано: ако напишеш dekada, ще се извърши търсене в Google; ако напишеш dekada/, Opera ще опита да допълни представките и наставките (което ти искаш всъщност).

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...