Jump to content

Въпроси свързани с Opera


Препоръчан пост

Можеш да се опиташ принудително да го зададеш отново като такъв. Друго не ми хрумва на този етап. А и нямам Opera 10.50 инсталирана, за да тествам директно.

 

Получи се, но след като поставих отметки да отваря http/https. Не си спомням досега да съм го правил допълнително.  :(

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
  • Отговори 177
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте.Имам следния проблем с Опера. Попринцип прозорците на my documents и my computer са ми направени да са полупрозрачни(не знам как се нарича това). Обаче след натискането на някаква комбинация от клавиши операта също стана полупрозрачна, което я прави фактически почти неизползваема. Моля, ако някой знае как мога да разреша проблема да помага.

Мога ли от някъде да го изключа това нещо. Мислех си дали би помогнало ако деинсталирам операта и после пак я инсталирам?

На прикачената картинка се вижда как е операта ми в момента с word отворен под нея

post-13651-12695513009484_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Версията на Opera е? Операционната система е? Какви точно клавишни комбинации? Инсталирани ли са програми за промяна на облика?

Хайде де, дай нещо реално полезно, с което да работим.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

И аз да се вкюча с проблемче с Opera. Предимно сърфирам в facebook и youtube, oт където поствам линкове

към песники в страницата ми. От 2 дни при влизане в youtube не мога да гледам каквоти и да е клипче,

изписва ми че иска upgrade на adobe flash player. Всичко ок, влизам си тегля си от сайта на adobe

инсталирам и ... нищо. Влизам в youtube и пак ми иска upgrade. А като постна примерно линка на някое клипче

в страницата на фб там си ми се отваря и си слушам музичка никакъв проблем.

OS Windows XP SP3

Opera 10.51 bild 3315. Никакви скинове, никакви джаджи нищо не съм добавял.

ето и 2 шота за улеснение :)

p.p. с други browser-и нямам никакви проблем, но там пък имам проблем с Facebook

 

post-8721-12713781001356_thumb.jpg

post-8721-12713781070071_thumb.jpg

Редактиран от m0rgan
Link to comment
Сподели другаде

Това е общо взето проблем на Google, ако не се лъжа. Има възможност за заобикаляне:

1) изтегли прикачения архив:YoutubeProtectionRemover.zip;

2) разархвирай го в папка по избор;

3) в Opera иди в настройките на браузъра: Ctrl+F12 -> Advanced -> Content -> JavaScript Options...;

4) кликни Choose... и посочи папката, в която разархивира файла, и потвърди с OK на всички прозорци;

5) рестартирай Opera.

Това трябва да помогне.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Настройки (Ctrl + F12) => Разширени => Избираш "Посетени". Аз в "Кеш на паметта" съм задал 60Mb, а в Кеш на диска - 20MB.

 

Все пак, не очаквай чудеса - стойностите пак ще са си над 100Mb. На мен, преди да направя посочените настройки, ми лапаше дори над 300Mb виртуална памет. Виж и при теб как е положението: От Task Manager => View => Select Columns => Слагаш отметка пред Virtual Memory Size => OK.

 

Нещо друго: количеството на заеманата памет нараства прогресивно в релация с това, колко често презареждаш страниците, които си отворил. Колкото по-често е - толкова повече засмуква. Ако известно време не ги закачаш (~5-10 min), част от ангажираното количество се освобождава. Освен това, при минимизиране на Opera, автоматично се връща час от паметта.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

1. За целта можеш да пробваш WOT For Opera. Потребителски JavaScript е. Доколко работи както аналогичното допълнение за Firefox не знам, защото нито Firefox ползвам, нито ме вълнува глупавия Web Of Trust. Чудя се защо хората му отдават толкова значение, след като често информацията е крайно пристрастна и дори неточна.

2. Виж BlockIt. Отново потребителски JavaScript. И отново: нямам точна представа колко точно копира NoScript за Firefox, защото не ползвам последния и не си осакатявам сайтовете. :) Иначе в Opera си има опция за централно спиране на изпълнението на скриптове, както и може за всеки сайт да се настройва поотделно: десен клик -> Edit Site Preferences... -> Scripting, но уж BlockIt предоставял малко по-голяма гъвкавост.

3. Отново: не знам въпросното допълнение точно как работи под Firefox, но Opera си има вградена опция за блокиране на реклами - десен клик -> Block Content.... Има и AdBlock for Opera, който обаче не знам доколко подобрява/улеснява блокирането.

4. Тук не мога да помогна.

Link to comment
Сподели другаде

За пореден път ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ, Night_Raven!

 

WOT го използвам по навик. Не че се ровя много по разни съмнителни сайтове. По скоро разчитам да блокира сайтове, които детето е отворило след клик върху някоя съмнителна реклама. Които успявам ги блокирам предварително с Adblock Plus. Останах страшно очарован от вградената опция при Opera за блокиране на реклами. Много е по-удобна и лесна за използване от Adblock Plus.

 

За съжаление още в началото се сблъсках с проблеми. При опит да потърся драйвери за моето дъно в официалния сайт, се получи това:

post-8967-088083400 1280438064_thumb.png

Ето как е с Internet Explorer:

post-8967-065921800 1280438157_thumb.png

При Firefox също всичко си е нормално. Не че няма друг начин да вляза и да ги намеря, но се озадачих, защо се получава така? Настройките на браузъра засега са по подразбиране.

 

Друг проблем се появи, когато съвсем случайно се опитах да изтегля Winamp, също от официалния сайт. Когато кликна върху този прозорец:

post-8967-013185700 1280438666_thumb.png

Отваря се един изскачащ прозорец (1.), който блокира браузъра и докато не го рестартирам и след това стартирам отново, не ми позволява да изтегля Winamp.

post-8967-075503700 1280440865_thumb.png

Ето тук съм го уголемил:

post-8967-008983600 1280439673_thumb.png

Също му намерих цаката. Настроих да се блокират изскачащите прозорци (по подразбиране е "Блокирай нежеланите"). Този прозорец, тогава се блокира, аз кликам върху click here (2.) и програмата вече може да се изтегли.

post-8967-032006700 1280439423_thumb.png

Не знам, това някаква вградена защита ли е или бъг? Забелязах също, че когато въпросния прозорец изскочи, заеманата памет рязко се покачва. Отново този проблем не съществува с другите два браузъра. При тях като кликна за изтегляне на Winamp, прозореца изскача за части от секундата (отново в горния ляв ъгъл) и после ми се предоставя възможност за сваляне на файла.

 

Иначе наистина мисля, че страниците в Opera се отварят по-бързо от Firefox, както е по всеобщо мнение. Дано не откривам други проблеми.

 

Поздрави на всички!

Link to comment
Сподели другаде

В общия случай проблемът със сайта на ASUS се дължи на олигофрените, които са го правили и не са се съобразявали със стандарти. Всъщност това се отнася и за сайта на Winamp, ако не се лъжа. При мен обаче не забива сайта.
Link to comment
Сподели другаде

1. За сайта на ASUS - да и при мен така се получава - вероятно някаква несъвместимост.

2. За изскачащият прозорец - дължи се на това, че Opera отваря инсталационния файл като текстов... Пак си късметлия, че Winamp не е много голямо приложение... Представи си някоя дистрибуция на Linux, отворена като текстов документ... Вероятно това се дължи на погрешно изпратена от сървъра информация за типа на файла, което води до погрешно разпознаване. Opera e по-консервативен браузер в това отношение и когато сървърът, който хоства дадено приложение, което искаш да свалиш започне да прави "чупки" и не спазва точно протокола за разпознаване/сваляне, се получават резултати, като описания от теб. Предполага се, че това неудобство трябва да е отстранено в последната тестова версия на Opera: Opera 10.61 Build 3467 Release Candidate 1 - CORE-31141 (Opera treats binary files as plain text (opening it in the browser instead of showing download dialog)). Все пак, можеш да си даваш и десен бутон върху линка: "Запиши като"

3. Ако срещнеш проблеми със свалянето на файлове, с разширение *rar, погледни за решения в тази тема.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...