Jump to content

Няколко въпроса за лаптоп.


Препоръчан пост

Отново се появи същият проблем :(. Преинсталирах Уиндоуса, започнах да инсталирам програми. Някои програми искат рестарт, след като се инсталират. Рестартирах лаптопа 2-3 пъти и след последният рестарт всичко изчезна и настройките бяха така все едно току-що съм го преинсталирал. Изчезнаха ми и програмите :(. Според вас къде може да е проблема:

 

1. Проблемът да е в лаптопа.

 

2. Версията на Уиндоуса ХР да е калпава.

 

3. Лаптопа се препоръчва да е с Виста и има диск с драйвери. Може ли проблема да е в това, че му слагам ХР?

 

 

Бях се сетил още някоя въазможна причина, но е забравих. Ако се сетя ще е напиша.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 41
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

SATA контролера е обърнат в режим IDE, но пак същата работа. Темата, която си ми дал, не мога да е разбера, защото ръководството за работа с програмата е на английски. С nLite мога ли да вградя драйверите?
Link to comment
Сподели другаде

С nLite вградих драйверите и после пак със същата програма отсраних някои компоненти. Направих файловете в ИСО формат и записах на диск "новия" ХР. Сложих диска и рестартирах лаптопа. Влязох в БИОС и излязох, но не ми даде да започне инсталацията, а направо зареди сегашната ОС. Къде ми е грешката?

 

P.S. Ще обясня подробно какво правя. Версията на ХР-то е с разширение ИСО. Кликам 2 пъти върху нея и ми дава да е разархивирам. След разархивирането се получава папка с тези файлове:

 

 

 

Отварям nLite и натискам да интегрирам драйвери. Избирам "Папка за множество драйвери" и после не знам кой драйвер да избера:

 

 

 

Досега избирах цялата папка, но явно не става така :(.

Link to comment
Сподели другаде

Влезе и излезе в биоса? Зададе първо стартиращо устройство да е CD/DVD? Записа промените преди и излезе? Тези стъпки са описани в нашите ръководствата за инсталиране на Windows XP/Vista/7

 

 

ЕДИТ:

Направи boot cd през nlite?

Link to comment
Сподели другаде

Да, така направих, а драйверите за САТА ги взех от сайта на АСУС. Там при драйверите пише едно САТА. Изтеглих го и мисля, че това са драйверите.

 

P.S. Не знам за кой път, но след като пипна версията на ХР с nLite не ми зарежда диска да преинсталирам.

Link to comment
Сподели другаде

Направих буутващ диск с Н-Лайт, но пак ми изписа, че иска драйвери за САТА. Откъде да сваля драйвери, че май от сайта на АСУС не стават или аз не знам как да ги вградя?
Link to comment
Сподели другаде

Драйверите за SATA контролера трябва да се намират на сайта на производителя на дънната платка. Ако е лаптоп, на сайта на производителя на лаптопа. Разбира се ако лаптопът е проектиран за Vista, може да няма отделен пакет, защото Vista няма нужда от такива драйвери.
Link to comment
Сподели другаде

След разархевиране на драйверите от сайта на ASUS в папката има тези файлове, а в папката Driver има още две папки, в които има по 4 файлчета. На картинката съм отбелязал кои две папки се намират в папката Driver. Можеш ли да ми кажеш кои драйвери трябва да вградя, за да е всичко ОК, защото пише, че за да вградя драйвери трябва да са разархевирани, а не с разширение ЕХЕ?

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...