Jump to content

Проблеми и съвети при работа с Microsoft Word


Препоръчан пост

  • Отговори 412
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 2 weeks later...
Написах няколко страници текст, сложих картинки и линкове. Оказа се, че трябва да сложа рамка на заглавната страница. Да е на различни отстояния от всяка страна. Как се слага рамка? Ето ТАКАВА рамка, но да е права тънка линия
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, и аз да се включа тук с един въпрос. Word-а има ли си собствена база данни от шрифтове, или ползва тези на Windows-а? Понеже, аз намерих едни шрифтове много добри на кирилица и ги пейстнах в папката на самия Windows.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте

Имам сериозен проблем, който ми затри доста файлове и тъй като дори и познатите ми "корифеи" не можаха да помогнат, си направих регистрация тук и най-накрая се обръщам към професионалистите. Та така, проблема ми е следния: Когато направя промяна в обикновен уордовски файл (.doc) ми се изписва съобщение, че "Уорд не може да изпълни записването, поради грешка в разширението за файл (D:/xxxxxxxxxxxx.doc)"!!! А когато натисна ОК на съобщението за грешка, целия файл ИЗЧЕЗВА. Няма го в кошчето, няма го никъде, а това е файл, който е съществувал преди и са направени само някои промени в него. Ако не могат да се запишат промените защо изчезва целия файл?!?

 

Работя на XP, с нормален офис пакет на български. Преинсталирах целия word, но това не помогна.

Само да допълня, че тази грешка не се появява винаги при сейфване, а само от време на време (когато сама си реши).

 

Дано да успеете да помогнете, за което предварително ви благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте MUERTE,

искам да тръгна отзад - напред, коя версия е офис пакета - Microsoft Office 2000, Microsoft Office XP, Microsoft Office 2003, Microsoft Office 2007, Microsoft Office 2010?

Файлът се намира на вашият компютър или го преработвате(теглите) от друг компютър по мрежата?

Благодаря!

 

Когато направя промяна в обикновен уордовски файл (.doc) ми се изписва съобщение, че "Уорд не може да изпълни записването, поради грешка в разширението за файл (D:/xxxxxxxxxxxx.doc)"!!! А когато натисна ОК на съобщението за грешка, целия файл ИЗЧЕЗВА. Няма го в кошчето, няма го никъде, а това е файл, който е съществувал преди и са направени само някои промени в него. Ако не могат да се запишат промените защо изчезва целия файл?!?

 

Работя на XP, с ?нормален офис пакет на български?. Преинсталирах целия word, но това не помогна.

Само да допълня, че тази грешка не се появява винаги при сейфване, а само от време на време (когато сама си реши).

 

Link to comment
Сподели другаде

Файловете се намират на моя компютър. На него са създадени, там и се съхраняват (в D:/My Documents/еди-коя-си-папка). Копие от всички файлове имам и на С, както и на флашка, която обновявам от време на време, точно защото ми се е случвало да губя ценни документи. Работата ми налага обаче често да правя промени по документите. Например списък, който се актуализира всяка седмица. Файлът съм го създал преди 4-5 г., но го променям всяка седмица. За съжаление не мога в момента да посоча версията на офис пакета, защото съм вече в къщи. Но утре ще напиша и това.

 

Точно преди да тръгна от работа обаче моя колежка се оплака от абсолютно същия проблем. И при нея се е изписало същото съобщение и после файлът, върху който е работела, е изчезнал. Утре ще с опитам да постна и снимка.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Може би не е толкова релевантно, но бих искала да попитам обикновено какви са имената на файловете? Под това имам предвид дали са много дълги, дали са на латиница или на кирилица, както и дали съдържат някакви специални символи в заглавията?

Също така проблемът на колежката Ви на същия този компютър ли е станал или на друг?

Link to comment
Сподели другаде

Добро ден отново на всички.

Първо да отговоря на костадин - офис пакета е Microsoft Office 2007

А сега на черния елф - имената на файловете обикновено са от типа "списък за еди-кво-си.doc"; "Иван Петров.doc" и др. п. Не са прекалено дълги, на кирилица са и са винаги с разширение doc (поне при мен). Колежката работи в съседна стая, на друг комп, но с идентичен софтуер и върху подобни файлове. Файлът, който при нея е дал същата грешка е създаден от нея, не е взет или теглен от моя комп - т. е. няма нищо общо с моите файлове. Между компютрите във фирмата няма и мрежа.

Ето ви и снимка на грешката.http://prikachi.com/...35/5989935D.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Тази грешка всеки път ли се получава или просто достатъчно често?

Дали ако имената на файловете бъдат заменени със същите, но не на кирилица, а написани на латиница продължава да се появява същата грешка?

Това, за което се сетих в началото е, че ако файловете се отварят по мрежата, а не директно локално от компютъра, то тогава се създава временно копие и при директното запаметяване може да се появи грешка.

Друг вариант би бил самият файл да е Read-only (всъщност при появата на грешката се изписва, че има проблем с разрешението на този файл), но пък това не обяснява изчезването му след това.

Друго, което си мислех, ако примерно не се цъка върху бутона "Запази", а се запази във нов файл (Бутон "Запази като") примерно със същото име, версия 2, дали се появява това съобщение?

Също така тези документи генерирани ли са чрез някакъв софтуер или са създадени директно с Word?

Link to comment
Сподели другаде

Не, грешката се появява само от време на време, но появата и в повечето случаи е фатална за файла. Казвам в повечето случаи, защото някой път, при натискането на ОК се появява нов прозорец, който ме пита дали искам да пробвам да запомня файла отново. И като натисна "ДА" се отваря прозорец "запази като...." Тогава нещата се оправят, въпреки, че вече имам 2 файла - оригиналния и променения. Но има случаи, в които просто файлът изчезва. Е те тогава ми се ..... такова таковата. :bang:

 

Файловете са създадени на компа, не се дърпат или отварят от мрежа.

 

П. п. А какво изобщо означава "грешка в разрешението за файл"?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...