Jump to content

Проблеми и съвети при работа с Microsoft Word


Препоръчан пост

  • Отговори 412
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Това и аз успях да го направя, но искам да намаля таблицата да се побира в потретен лист, опитах да я смаля както го направих с това в размера и после да я намаля, но всички букви и цифри се объркват.

Link to comment
Сподели другаде

Въпросните таблици за принтиране ли ти трябват?

http://dox.bg/files/dw?a=f2454f33fe

Всички страници са на Портрет, в размер A3. Правиш си ги в PDF, в опциите за принтиране на PDF ги фитваш и си готов. При това се принтират на листове A4, с намалени размери, така че да се поберат.

Link to comment
Сподели другаде

Въпросните таблици за принтиране ли ти трябват?http://dox.bg/files/dw?a=f2454f33feВсички страници са на Портрет, в размер A3. Правиш си ги в PDF, в опциите за принтиране на PDF ги фитваш и си готов. При това се принтират на листове A4, с намалени размери, така че да се поберат.

А как да го финта като е .pdf ?
Link to comment
Сподели другаде

Ctrl + P и виждаш как ти е по подразбиране. Вдясно трябва да имаш превю на това, което искаш да принтираш. Вляво, трябва да имаш падащи менюта, с които можеш да настройваш полето, което ще се принтира от принтера. Просто виж как изглежда по подразбиране и и ако те устройва - принтираш, ако не - сменяш опциите, докато намериш таква, която напълно да обхваща видимата зона на документа, който искаш да принтираш.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

С Word 2010 съм. Искам лист А4 да го разделя с линии, които са различни по цвят и дебелина. Линиите искам да са сложени на определени разстояния. Например първата линия искам да е на разстояние 85 мм от левия край на листа и тн.

Също така искам да са от край до край на страницата. За целта преместих маркерите да са в края на страницата.

Прикачил съм една снимка, на която съм показал как са преместени маркерите и как искам да изглежда листа след отпечатване.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте ozic,

не знаете как да го направите или ние да ви го направим.

Ето едно предложение:

поне доколкото успях да видя на снимката имате 6 колони и 10 реда - направете си една таблица и след това всяка клетка си я оцветявате по самите контури и ще получите този резултат, като по този начин ще имате и точно поставяне на размерите,

Ето и една снимка:

post-18983-0-23789600-1366431912_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Не мога да го направя :(. При мен даже няма CELL. Има само TEXT и PARAGRAPH.

Обаче така няма да стане с таблиците и сега ще ти кажа защо. Тези черти не ги гледай, които съм направил Те са примерни.

Листа А$ първо искам да го разделя на 2, след това на 8, после на 15 части, като аз искам да задам размерите. Това разделение ми трябва, защото ще правя един шаблон, към който ще се добавят нови размери. Сега ще го разделя на 2, 8 и 15 части, но после ще ми трябва върху тези разделения да добавя нови.

 

П.П. Имам още един въпрос: как да сменя мерната единица да не е в инчове, а в ММ?

Link to comment
Сподели другаде

Измислих един начин, но искам да кажеш дали е правилен и дали ще се получи:

 

1. Промених страницата да е в мерна единица ММ.

2. Зададох размери на страницата 210/297 мм.

3. Сложих за всички MARGINS = 0, за да може линиите да започват от края на листа.

3. Направих една таблица с един ред и 2 колони, зададох и размери за реда 297 и за колоните по 105 мм. Махнах горни, долни и странични рамки и така листа се раздели на две равни части.

4. По същия начин започвам да вмъквам таблици в таблицата, като променям размерите и махам страничните рамки. Бавно е, но за друго не се сещам с моите ограничени познания. 

 

Проблемът е, че трябва ръчно да деля редовете. С елката деля 297 на 5, за да изравня всички редове и въвеждам резултата. Има ли начин това да става автоматично?

Друго неприятно е, че стават много таблици и се препокриват и не мога да маркирам, която таблица искам, а тази, която е най-отгоре. Как да се справя и с това?

 

 

П.П. Само дето писах толкова :(. Нищо не става :(. Не ми разрешава да добавя нова таблица в първата таблица. Мога да добавям таблица само в последната таблица :(.

 

Има ли начин да разделя листа автоматично на малки квадратчета, както бяха едно време тетрадките, но да излизат и при разпечатване?

 

 

--

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, дори и да занулиш до нула, след това няма да може да се чете в как да го нарека - крайните точки на листа(горе,долу,в ляво и дясно).

Кажи колко реда и колко колони трябва да има на листа А4 и с какви размери?

Link to comment
Сподели другаде

Има втори лист, където може да се копират тези размери(тази таблица) и така само с едно копиране може да има съвсем други размери и да остане със същите цветове.

Никой не знае каква е идеята, въпросът бе как да се направи, ето че проблема би трябвало да се е решил.

Само се повтарям че по този начин, то по какъвто и да е, ако излизат или са до края на листа може да не се вижда част от текста.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

В случая, най-удачно би било да се използват така наречените Tab Stops за подравняване на текста. Повече информация може да намерите тук. Може да разгледате

пример за тяхното използване в Microsoft Word.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...