Jump to content

Проблеми и съвети при работа с Microsoft Word


Препоръчан пост

Ако си с Windows 7 или Windows Vista можеш да използваш функцията "предишни версии" : http://windows.micro...asked-questions

Как да получа достъп до предишни версии на файл или папка?

  • Щракнете с десния бутон на мишката върху файла или папката и после щракнете върху Възстановяване на предишни версии.
    Ще видите списък на наличните предишни версии за този файл или папка. Списъкът ще включва файлове, записани в архив, както и скрити копия, ако са налични и двата типа.

http://res2.windows.microsoft.com/resbox/bg/Windows%20Vista/main/1febb176-70a8-4ea2-b8f4-3cf1d98fa8e8_0.pngРаздел "Предишни версии", показващ някои предишни версии на файлове

 

 

По принцип за възстановяване на изтрити файлове се използва програмата Recuva, но за връщане на предишна версия на файл аз доколкото знам не работи.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 412
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

С коя версия на офис пакета работиш (обикновено можеш да провериш в менюто Help -> About)?

В Office 2007 и по-новите би трябвало да има възможност за автоматично запазване на архив от всяка версия на даден документ.

Link to comment
Сподели другаде

За заместени файлове програми няма. Проучвал съм обстойно! Това на Windows 7 трябва да имаш точка на възстановяване, демек да ти е отлежал достатъчно дни файла.
Link to comment
Сподели другаде

Прикачвам една снимка и по нея имам няколко въпроса как се правят тези неща в Word.

 

 

 

 

1. Като цяло как се прави най-лесно и бързо тази графика? Първо правя таблица, после изтривам ненужните редове и колони, докато останат двете вертикални черти. После между тях пиша числата. Става бавно и не особено хубаво.

 

2. При вече направена графика, как да прокарам червените диагонали между цифрите: единият да е цял, а другият прекъснат?

 

3. При вече направена графика, как да направя двойна стрелка, но да й сменям мястото: горе, долу, ляво?

 

4. При вече направена графика, как да прокарам сините диагонали, но този път да минават през цифрите?

Link to comment
Сподели другаде

Имам и друг проблем: когато направя графиката по моя начин не мога да пиша след нея на същия ред. Дава ми да пиша под нея или над нея. Как се оправя?
Link to comment
Сподели другаде

1. Като цяло как се прави най-лесно и бързо тази графика? Първо правя таблица, после изтривам ненужните редове и колони, докато останат двете вертикални черти. После между тях пиша числата. Става бавно и не особено хубаво.

 

Според мен, най-удачния начин е използването на допълнителен софтуер, чрез който да бъде направено желаното изображение. Инструментите на Microsoft Word са достатъчни, но за да бъде постигнат желания ефект е необходимо много време.

 

2. При вече направена графика, как да прокарам червените диагонали между цифрите: единият да е цял, а другият прекъснат?

 

Правят се четири на брой линии, две от които са прекъснати. След това се поставят на необходимата позиция.

 

3. При вече направена графика, как да направя двойна стрелка, но да й сменям мястото: горе, долу, ляво?

 

Тук не успях да разбера, какво точно се опитвате да постигнете.

 

4. При вече направена графика, как да прокарам сините диагонали, но този път да минават през цифрите?

 

По същия начин, както при точка две, но в този случай създавате две линии, от които само една е прекъсната.

Link to comment
Сподели другаде

1. Какъв допълнителен софтуер?

 

2. Обясни ми как се правят тези линии, защото точно това не мога да разбера.

 

3. Под първата графика има една двойна стрелка, която сочи към цифрите 7 и 9. На втората картинка тази стрелка е отстрани. Как да направя такава стрелка с Word?

 

4. С много мъки успявам да направя така графика, но не мога да пиша след нея. Мога да пиша под нея и над нея. Как да направя така, че да пиша след нея?

Link to comment
Сподели другаде

1. Какъв допълнителен софтуер?

 

Всеки един софтуер за графично редактиране на растерни изображения, който отговаря на Вашите изисквания. За целта бих предложил GIMP.

 

2. Обясни ми как се правят тези линии, защото точно това не мога да разбера.

 

Направете следното:

  • Създайте нов текстов документ, посредством MIcrosoft Word.
  • Отворете въпросния документ.
  • Меню Insert -> Shapes -> Lines.
  • Избирате желаната от Вас линия и я начертавате в самия документ.

Ако желаете линията да е прекъсната, то направете следното:

  • Десен бутон върху начертания обект -> Format Shape.
  • Line Style -> Dash Type.
  • Избирате желания от Вас вид на линията и запазвате промените.

 

3. Под първата графика има една двойна стрелка, която сочи към цифрите 7 и 9. На втората картинка тази стрелка е отстрани. Как да направя такава стрелка с Word?

 

Направете следното:

  • Меню Insert -> Shapes -> Lines -> Curve или меню Insert -> Shapes -> Basic Shapes -> Arc.
  • След като начертаете обекта, десен бутон върху него -> Format Shape.
  • Line Style -> Begin Type -> Задайте желаната от Вас форма.
  • Line Style -> End Type -> Задайте желаната от Вас форма.

4. С много мъки успявам да направя така графика, но не мога да пиша след нея. Мога да пиша под нея и над нея. Как да направя така, че да пиша след нея?

 

 

Мисля, че проблемът може да се разреши с някоя от опциите на Wrap Text. Ако е възможно, прикачете гореспоменатия файл към следващия Ви коментар или го пратете на лично съобщение, ако съдържа информация, която не желаете да разкривате.

Link to comment
Сподели другаде

Оправих се. Намерих решение как да пиша след графиката :).

Пиша числата и след това слагам линиите където искам. Така всичко се нарежда както аз искам.

 

Много благодаря !!!

Link to comment
Сподели другаде

След завършване на документа, избирате File -> Print. В дясната част на екрана ще се появи така наречения Preview, който показва оформлението на страницата след принтиране.
Link to comment
Сподели другаде

Още едно въпросче: как да направя квадрат с линии вътре в него (линиите да са прави), както съм показал на снимката?

 

 

 

Направете следното:

  • Стартирайте Microsoft Word 2010.
  • Създайте нов документ.
  • Меню Insert -> Shapes -> Rectangles -> Rectangle.
  • Създавате желания от Вас обект. Ако държите фигурата да бъде квадрат, задайте една и съща стойност за широчина и дължина на обекта.
  • Десен бутон върху създадената форма -> Format Shape.
  • Fill -> Pattern Fill -> Избирате желаното от Вас оформление.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...