Jump to content

Проблем с рутер D-LINK DI-524


Препоръчан пост

  • Отговори 91
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не става възстановяването - Предлагам ти Хард ресет и на ново конфигурация. Тогава можеш да си въведеш и нова парола. (Хард ресет - пъхаш химикалката отзад в дупката на рутера за 4-5 сек и имаш нов рутер)
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Здравейте, имам следният проблем и моля за мнение за решаването му.

Имам рутер DI 524 G2 Firmware 3.13. Имам осигурена интерент връзка от доставчика 40 Mbps. С кабел от рутера към лаптоп тази скорост си я има, но като използвам WiFi скороста ми пада на 16 Mbps. Някой има ли идея дали мога да си увелича скороста през WiFi?

 

Благодаря

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте

имам проблем с DI-524 B4 и ми трябва flash dump, т.е. целия запис на флеша за да го вдигна на крака.

процесор - DL7500A

флеш - A29L800 - 8 mbit или 1 мв (1024k)

 

знаете, че ъпдейтите са само за софта без boot record и ако се развали бута няма устройство.

 

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здарвейте

Имам един много странен проблем с рутер DL-524 G2 ,който ме докара до лудост вече.Ъпдайтнат е с най-новия фирм и си работи нормално,но не му работи DMZ-то.Аз понеже играя ФИФА доста често и ми трябва реално ip, или поне отворени портове,но и тях не ги отваря.Просто не пропуска нищо към компа, освен интернет.Пробвах да върна стария фирм,защото с него имах реално ip, но не се оправи.Много странен проблем, но изчетох целия гугъл и нищо не намерих.

 

И да добавя само,че преди няколко месеца ми смениха типа на връзката от PPoE на Dynamic ip.

Link to comment
Сподели другаде

...това Dynamic IP нещо не ми се "връзва" с публичните адреси.

Това, че WAN-a му е настроен на динамичен IP адрес, а не статичен не е показателно, че не е не е публичен! Това е само начин на съгласуване между сървъра и клиента.

Момчето трябва да провери:

1. Дали като рестартира модема, му се подменя IP адреса. Ако да, то тогава не е публичен. Но и това не е гаранция. Възможно е и сървъра да генерира два последователни пъти един и същ адрес. Малка е вероятността, но я има. Е, ако след 3-4 рестартирания на рутера адресът е същия, то тогава е може да е публичен. Виж в листа Status, раздел WAN, IP address...

2. По-добре е да погледне в договора, какво е записано за IP адреса или да пита провайдера, какъв му е адреса. Най-вероятно така може да разгадае проблема.

Иначе си прав, че без публичен адрес не става!

Link to comment
Сподели другаде

Това, че WAN-a му е настроен на динамичен IP адрес, а не статичен не е показателно, че не е не е публичен! Това е само начин на съгласуване между сървъра и клиента.

Момчето трябва да провери:

1. Дали като рестартира модема, му се подменя IP адреса. Ако да, то тогава не е публичен. Но и това не е гаранция. Възможно е и сървъра да генерира два последователни пъти един и същ адрес. Малка е вероятността, но я има. Е, ако след 3-4 рестартирания на рутера адресът е същия, то тогава е може да е публичен. Виж в листа Status, раздел WAN, IP address...

2. По-добре е да погледне в договора, какво е записано за IP адреса или да пита провайдера, какъв му е адреса. Най-вероятно така може да разгадае проблема.

Иначе си прав, че без публичен адрес не става!

 

Големи благодарности за отговорите.Точно така е както казвате,адреса не е публичен.Сега се обадих на доставчика и те го потвърдиха.Казаха, че сега ще го направят публичен.Само искам да попитам още нещо: трябва ли да задам на компа в DMZ зоната да е със статичен адрес.Благодаря много една седмица вече се бъхтя по този рутер и вече си мислех,че проблема е софтуерен

Link to comment
Сподели другаде

Сега уж вече адреса ми е публичен, но на ipconfig все още ми показва ip адреса, който ми е дал рутера.Някъкви идеи защо се получавата така ?DMZ e включено.Интересното е, че като си проверявам портовете вече са отворени, а като забраня DMZ са затворени, което всъщност ме устроива, но се чудя да не би програмата да не показва вярно.
Link to comment
Сподели другаде

Рутера ти (най-вероятно) получава публичен IP адрес и "раздава" на компютрите, свързани към него адреси, които не са публични.

По принцип (не съм чел упътването за твоя рутер), ако искаш компютър с адрес от "вътрешната" мрежа (след рутера) да ползва услуги, достъпни за публичния адрес, трябва да направиш следното:

1. Забраняваш DHCP услугата на рутера (може и да въведеш изключения, но е по-сложно);

2. На въпрония компютър въвеждаш ръчно IP адрес (можеш да си го видиш с ipconfig /all преди да забраниш DHCP);

3. Правиш си DMZ или пренасочване на портове или каквото там ти трябва - пренасочваш от IP адреса на компютъра към публичния адрес и обратно.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте,уважаемо съфорумци.Ето,че и при мен се появи някакъв проблем с моят рутер, DI 524,версия G.2, фърмуеър 3.12 . Като се прибрах днес от работа,нямаше интернет.Лампичките му обаче святкат по-различно от обикновено.Угасват всичките,без тази на захранването,после премигват една след друга последователно,и отново угасват.Както и да е,при вкарване на кабела директно в лан-картата ми,интернета си идва на мястото.Опитвах хард-ресет многократно,но няма промяна в държанието на рутера.Преди месец-два пак така беше станало,след спиране на тока.А днес не е спирал.Тогава след ресет се оправи,но днес не иска.Моля да изкажете някакво мнение и съвет,за диагностициране на проблема.

Благодаря предварително на всички отзовали се.

Link to comment
Сподели другаде

Остави го изключен поне 10 мин. и тогава опитай да го включиш.

Смени захранващия адаптер - намери адаптер със същото напрежение, но с по-голяма мощност.

Link to comment
Сподели другаде

Тоест,искате да кажете,че щом все пак има светлинки,които работят,значи все някак работи рутера.Ще го изключа за повече време сега и ще пробвам да видя кое как е.

Кое ви навежда на мисълта,че може би адаптера му не е в ред? Бихте ли ме посъветвали,къде мога да намеря друг подобен адаптер? От Варна съм.

Link to comment
Сподели другаде

Кое ви навежда на мисълта,че може би адаптера му не е в ред?

Факта, че повечето захранващи адаптери се правят с нискокачествени компоненти и в рамките на година - две (особено при вариращото напрежение в България) успяват да си влошат характеристиките значително.

Бихте ли ме посъветвали,къде мога да намеря друг подобен адаптер?

Потърси в магазините за електроника и при доставчиците на Интернет; в сервизите за битова електроника също се намират адаптери.

Link to comment
Сподели другаде

Добре.

Но как това,че адаптера не подава правилен ток към рутера,ще повлияе на работата на рутера? Не ламерствам,просто ми е любопитно.Аз поне не мога да си го обясня логично.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...