Jump to content

Проблем с рутер D-LINK DI-524


Препоръчан пост

 

A как ще ти помогне това?

 

На друг рутер,в дома на мой познат, нямах проблеми с намирането на безжичната му мрежа.Според уважаемите съфорумци в друг форум,относно работата и настройките на Андроид базирани телефони,моят рутер излъчва на даден канал,а телефона работи на съвсем друг.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 91
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

На друг рутер,в дома на мой познат, нямах проблеми с намирането на безжичната му мрежа.Според уважаемите съфорумци в друг форум,относно работата и настройките на Андроид базирани телефони,моят рутер излъчва на даден канал,а телефона работи на съвсем друг.

 

Това с каналите е меко казано "пълна глупост", защото телефона ти трябва автоматично да сканира честотния диапазон за налични сигнали и при регистриране на такъв, да започне процедура на разпознаване и свързване с Точката за достъп (Access point) или Рутъра. Проблема ти вероятно е точно в този етап - взаимно неразпознаване или отказ на рутъра за достъп. Причини разни

- в рутъра - неправилни настройки на рутъра, налични филтри, поставени ограничения в адресацията и др.

- ограничния на самата мрейа по TTL;

- в устройството - неправилни настройки за автоматично или ручно разпознаване.

Между другото, телефона ти разпознава ли някаква друга межа освен твоята или изобщо "няма живот".

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Здравейте. Сега да питам нещо. Имам Рутер COMTREND СТ-5367 ADSL2 + Router на ВИВАКОМ.Интересуваме как мога да му нулирам настройките и дали мога да го използвам като рутер.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте. Сега да питам нещо. Имам Рутер COMTREND СТ-5367 ADSL2 + Router на ВИВАКОМ.Интересуваме как мога да му нулирам настройките и дали мога да го използвам като рутер.

 

Това трябва да ти помогне! Всичко си е написано в него!

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Аз имам един въпрос значи няколко кратно сменях firmware и беше ми излезнало нещо upgrade unsuccesfull и аз изключих рутера , сега пък ламчиките постоянно мигат тази на status и немога да се вържа май сгафих с firmware

 

правя задържам reset бутона изключвам рутера държа resetа включвам рутера и пак нестава това го прочетох в един форум

 

напвавих статично ip 192.168.0.2 иначе s автоматични ip-ta не намира ip

 

правя ping 192.168.0.1 дава ми reply но немога да се вържа към рутера

 

незнам какво да направя някой ако може да помогне ?

Link to comment
Сподели другаде

....

Олепал си нещата с фърмуъра. Кажи марката и модела на рутера(или е този, който е в заглавието на темата, да попитам за всеки случай)?

Ей за това не си играйте с оборудването, ако не разбирате...

Link to comment
Сподели другаде

Олепал си нещата с фърмуъра. Кажи марката и модела на рутера(или е този, който е в заглавието на темата, да попитам за всеки случай)?

Ей за това не си играйте с оборудването, ако не разбирате...

 

@jjjjjk,

Мъжки, стига с глупости отново, ако ще помагаш - помагай, а не си чеши езика! Човека наистина има проблем, а това, че е възникнал проблем с обновяването на фърмуера е въпрос на шанс.

 

Е за нашия човек - нека да прочете тук : http://forums.softvisia.com/index.php?showtopic=7279&view=findpost&p=81545

Link to comment
Сподели другаде

@jjjjjk,

Мъжки, стига с глупости отново, ако ще помагаш - помагай, а не си чеши езика! Човека наистина има проблем, а това, че е възникнал проблем с обновяването на фърмуера е въпрос на шанс.

 

Е за нашия човек - нека да прочете тук : http://forums.softvisia.com/index.php?showtopic=7279&view=findpost&p=81545

Питах неслучайно за марка/модел понеже понякога потребителите постват мнения в една тема, но си говорим за друг модел на устройството. Браво, че си дал решение, но авторът не е посочил модела на устройството-да не излезе, че става дума за друг модел/марка.

Ако горният ми пост не е бил на мястото си, извинявам се. Просто за мен информацията е непълна.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте приятели,

 

Преди няколко дни един мой приятел (jeronimo), сподели, че има проблем в резултат на инсталиране на фърмуер:

- Въпреки всички негови усилия рутера изглеждал като "мъртъв" - лампичките светят, но няма достъп до рутера... Ужас, какви ли не рестарти са пробвани, но не помагат!!!

 

Реших да му предложа едно решение, което проработи и по тази причина, няма да бъде зле да го споделя с вас:

 

И така, ако имате проблем с обновяването на фърмуера, пробвайте това:

1. Свържете компютъра през LAN с рутера. (ВАЖНО: Само компютъра и нищо друго)

2. Отворете Network Connections през Start, Connect to, show all connections или просто въведете в Run - ncpa.cpl

3. Изберете връзката която е на вашия LAN. Десен клавиш, Properties, избирате Internet protokol (TCP/IP), Properties

4. Въведете IP адрес 192.168.123.253 ,маска Subnet mask 255.255.255.0, Gateway и DNS 192.168.123.254

5. Рестартирайте!

6 Използвайте приложението(програмата) за флашване на новия фърмуер.

7 Изчакайте докато процесът завърши.

8. Изключене рутера от мрежата за около минута и рестартирате.

9. Вече можете да ползвате и адрес 192.168.0.1 .....

 

Искам да направя няколко важни забележки:

1. Когато флашвате новия фърмуер убедете се, че антивирусната програма и защитната (огнената) стена са изключени!!!

2. Вимавайте с въвеждането на адресите IP адресът е 192.168.123.253 , а не 192.168.123.254

3. Вероятно ще отнеме известно време софтуерът да разпознае това, че вие имате рутер, просто изчакайте малко повече.... И в никакъв случай не рестартирайте компютъра, това помага много!

4. Не включвайте рутера си, докато ви се рестартира компютъра, включете го след като се е заредила ОС!

 

Надявам се да съм ви бил полезен!

 

 

 

Хора оправих го !!!

 

Само ,че горе долу с това

 

когато сложих това 4. Въведете IP адрес 192.168.123.253 ,маска Subnet mask 255.255.255.0, Gateway и DNS 192.168.123.254

 

post-20251-0-00334000-1301656173_thumb.jpg излиза ми това и немога да го Update

 

след това викам дай да сменя ip-to на 192.168.0.3 и gateway 192.168.0.1 нищо не стана дадох един рестарт и незнам кво стана ама вижте тръгн да го upgrade

 

post-20251-0-65903800-1301656336_thumb.jpg post-20251-0-47183600-1301656350_thumb.jpg

 

и накрая ми излезна recovered и се рестартира . Незнам как стана този номер ама сега си работи рутерчето със старите си настройки

 

Когато беше развален лампичката status присвяткаше много бързо ,а по принцип през една секунда светише и сега е така :)

 

 

 

Много благодаря бяхте полезни

Link to comment
Сподели другаде

айде някой разбирач да ми кажи кои стойности са най-добри за да нямам загуба на връзката и като играя cs да не ми лагва много

 

 

имам предвид тези

аз съм ги задал така

beacon interval. - 75

rts threshold -2307

fragmentation threshold -2306

dtim interval. - 1

 

и още нещо каква е разликата между

 

DMZ и Remote managment и двете ли могат да се ползват за отдалечен достъп ??

Link to comment
Сподели другаде

айде някой разбирач да ми кажи кои стойности са най-добри за да нямам загуба на връзката и като играя cs да не ми лагва много

 

 

имам предвид тези

аз съм ги задал така

beacon interval. - 75

rts threshold -2307

fragmentation threshold -2306

dtim interval. - 1

 

и още нещо каква е разликата между

 

DMZ и Remote managment и двете ли могат да се ползват за отдалечен достъп ??

:offtopic: Като те гледам, как си играеш с настройките на рутера, а питаш за елементарни неща, май ти си големия "разбирач" :D

Нека да се върнем на въпроса ти.

Всички тези стойности, които си въвел с в рамките на оптимума. Дали за идеални или не, ти сам за себе си ще кажеш. Те не са по подразбиране, но и не влияят, чак толкова на обмена на информация или още повече на скоростта на безжичната връзка. Като цяло мога да кажа : "Стават, но зависи как се държи рутера при тези стойности". За да не се заяждаме на тема "разбирачество", щеше да бъде по коректно да кажеш, какви са останалите устройства, които са в мрежата, техните характеристики, каква ти е конфигурацията на помещението, архитектурни особености и др. Чак тогава може някой да си покаже "разбирачеството" по отношение на тези параметри на връзката.

Сега разбра ли какво означава "РАЗБИРАЧЕСТВО"!

 

По отношение на отдалечен достъп, то просто ползвай настройките за Remote managment DMZ-a e само, за да игрите, т.е дате виждат през порта, който си задал. Remote managment-а е много повече от това...

Link to comment
Сподели другаде

За тебе тези неща може да са елементарни ,имах предвид "разбирач" някой който е вътре с нещата .

 

Така значи имам 1 лаптоп вързан към рутера и нищо друго и той е на 2-3 метра от него.

Иначе забелязах когато зададох тези стойности download скоростта падна малко но пък при игрите се държеше по-добре.

Бях задал някакви стойности не помня вече и лаптопа се вързва и веднага ме дисконектва и неможех да се вържа към него и трябваше да дам един reset на рутера.

 

и още нещо да питам мога ли да задам по някакъв начин на бтк модем отдалечен достъп ,но такъв вариант няма до колкото знам тъй като по принцип бтк не дават статични ип-та искам на самия модем ???

Link to comment
Сподели другаде

Аз лично бих върнал всички настройки на безжичната връзка в първоначалната си конфигурация. Това, с подобряването на игрите е "плацебо ефект" . Доста се съмнявам, но оставям на теб изводите.

 

Относно БТК модемите, за кой точно модел става на въпрос? Виж, тук e дискутирано. Може и да намериш отговор на въпроса си.

Link to comment
Сподели другаде

Без базик така става за игрите не съм се филмирал

 

Разбрах ,че няма да стане освен ако не се пренасочват портове и т.н.

 

Чакай като съм почнал. да питам Qos за ограничаваане на скоростта на компютрите ли служи

 

Каква може да е причината имам отворена мрежа хващам от някаде влизам в рутера виждам кой е вързан но немога да го пингна вързания компютър който е вързан с лан себе си пингвам

 

И има и един компютър който е постоянно вързан към тази отворената мрежа него пингвам но винаги е включен като пингна ttl 64 ми излиза това дали означава ,че е включен

 

На моя комп пинга в ttl 128 ???

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...