Jump to content

Проблем с рутер D-LINK DI-524


Препоръчан пост

Здравей не си разбрал точно.

Съжалявам за което:)

Значи не съм ъпдейтнал с този фирм което е по долу точно заради това че пише че не са съвместими, но не бях сигорен дали си го превеждам правилно все още не съм ъпдейтвал прочетох по напред за 3.13 фирм и смятам да го пробвам дано стане.

Проблема ми е един просто с телефона има неразбирателство с рутера четох на много места както и в чужди форуми, но няма решение на проблема и се чудих дали случайно няма някой който е имал същия проблем и да сподели как се е оправил ( ако изобщо може) единственият вариянт който намерих е със смяна на dns настройките на телефона, но и така не стана.

Ще пробвам да го ъпдейтна на 3,13, но се притеснявам да него прецакам после и с лаптопа да не бачка.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 91
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравей не си разбрал точно.

Съжалявам за което:)

Значи не съм ъпдейтнал с този фирм което е по долу точно заради това че пише че не са съвместими, но не бях сигорен дали си го превеждам правилно все още не съм ъпдейтвал прочетох по напред за 3.13 фирм и смятам да го пробвам дано стане.

Проблема ми е един просто с телефона има неразбирателство с рутера четох на много места както и в чужди форуми, но няма решение на проблема и се чудих дали случайно няма някой който е имал същия проблем и да сподели как се е оправил ( ако изобщо може) единственият вариянт който намерих е със смяна на dns настройките на телефона, но и така не стана.

Ще пробвам да го ъпдейтна на 3,13, но се притеснявам да него прецакам после и с лаптопа да не бачка.

 

 

Всичко се оправи с 3.13!

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте.Чета всичко това,което сте написали и недоумявам за моя рутер ли говорите или за някой друг :) Аз имам D-link DI-524 h/w G2, f/w 3.12 от повече от година.Откакто го имам не се е рестартирал,никога не е забивал и нито веднъж не ми е спрял нета заради него.Освен това не съм го изключвал с месеци и даже съм забравял къде се намира и го намирам накрая потънал в прах :)Нещо повече-тъй като съм бургазлия ,а работя в София и редовно го нося до морето,където не съм с dynamic ip,а ISP-то ми Унакс използват dial-up PPPoE.Просто слагам отметката и забравям.Той сам си вкарва паролата и си ме свързва и пак забравям ,че го имам ,докато не се наложи пак да се върна в София.Редовно към него е свързан с етернет кабела един настолен комп,който никога не се изключва и е винаги онлайн и минимум 2 лаптопа.При тези 3 компютъра винаги на линия при едновременен тест в speedtest.net си поддържат между и 17 и 21 МБит/с даунлоуд скорост при пинг тест между 0 и 5 ms дори при режим на сийдване с мюторент версия 2.0.Настолният комп по същото време достига скорост до 80-90 Мбит/с(естествено с препоръчаните сървъри,за чужбина е по-малко).Пак повтарям,никога,абсолютно НИКОГА не ми е спирал нета заради рутера,камо ли да се налага да рестартирам.Открих този форум,защото гледам,че фърмуеъра ми е от 2008 и реших да потърся да го обмновя и да стане още по-бърз и добър,но като се натъкнах на тези негативни мнения направо ме отказахте да го обновявам,че да не вземе да се прецака нещо ,което работи перфектно досега.

Имам все пак точно 2 малки забележки към този модел DI-524 G2:

1.Вярно е че живея в панелка с арматурни железа в стените,но все пак обхватът му е мн слаб.Не може през 2 стени до кухнята силата на сигнала вече да ми е на половина и да съм на 3 чертички(аз съм с windows 7 ultimate)при положение,че имам и един ТП-линк,който уж е от същия клас,а има по-силен сигнал чак в съседите ,отколкото с тоя д-линк в кухнята ми,която е на 3 стени преди съседите.(това е причината да искам да обновя фърмуеъра всъщност,мислех,че ще се оправи)

2.Действително от време на време изхвърля телефонът ми от нета,който е Сони ериксон SATIO.Досега си мислех,че причината е в калпавия телефон,но четейки тук започвам да си мисля,че е рутера.Както и да е ,това е супер рядко,а и рядко ползвам телефона за нет след като имам 3 компа вкъщи :)

 

От всичко прочетено тук и съдейки по личния ми опит се чудя аз ли съм късметлия,че съм попаднал на читав екземпляр от този иначе калпав очевидно рутер или просто при вас нещо не е наред.Като гледам май по вероятно е аз да съм късметлия,но все пак нека има и едно положително мнение за този калпав продукт на иначе уважаваните от мен Д-линк :) Успех на всички и със здраве :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.Чета всичко това,което сте написали и недоумявам за моя рутер ли говорите или за някой друг :) Аз имам D-link DI-524 h/w G2, f/w 3.12 от повече от година.Откакто го имам не се е рестартирал,никога не е забивал и нито веднъж не ми е спрял нета заради него.Освен това не съм го изключвал с месеци и даже съм забравял къде се намира и го намирам накрая потънал в прах :)Нещо повече-тъй като съм бургазлия ,а работя в София и редовно го нося до морето,където не съм с dynamic ip,а ISP-то ми Унакс използват dial-up PPPoE.Просто слагам отметката и забравям.Той сам си вкарва паролата и си ме свързва и пак забравям ,че го имам ,докато не се наложи пак да се върна в София.Редовно към него е свързан с етернет кабела един настолен комп,който никога не се изключва и е винаги онлайн и минимум 2 лаптопа.При тези 3 компютъра винаги на линия при едновременен тест в speedtest.net си поддържат между и 17 и 21 МБит/с даунлоуд скорост при пинг тест между 0 и 5 ms дори при режим на сийдване с мюторент версия 2.0.Настолният комп по същото време достига скорост до 80-90 Мбит/с(естествено с препоръчаните сървъри,за чужбина е по-малко).Пак повтарям,никога,абсолютно НИКОГА не ми е спирал нета заради рутера,камо ли да се налага да рестартирам.Открих този форум,защото гледам,че фърмуеъра ми е от 2008 и реших да потърся да го обмновя и да стане още по-бърз и добър,но като се натъкнах на тези негативни мнения направо ме отказахте да го обновявам,че да не вземе да се прецака нещо ,което работи перфектно досега.

Имам все пак точно 2 малки забележки към този модел DI-524 G2:

1.Вярно е че живея в панелка с арматурни железа в стените,но все пак обхватът му е мн слаб.Не може през 2 стени до кухнята силата на сигнала вече да ми е на половина и да съм на 3 чертички(аз съм с windows 7 ultimate)при положение,че имам и един ТП-линк,който уж е от същия клас,а има по-силен сигнал чак в съседите ,отколкото с тоя д-линк в кухнята ми,която е на 3 стени преди съседите.(това е причината да искам да обновя фърмуеъра всъщност,мислех,че ще се оправи)

2.Действително от време на време изхвърля телефонът ми от нета,който е Сони ериксон SATIO.Досега си мислех,че причината е в калпавия телефон,но четейки тук започвам да си мисля,че е рутера.Както и да е ,това е супер рядко,а и рядко ползвам телефона за нет след като имам 3 компа вкъщи :)

 

От всичко прочетено тук и съдейки по личния ми опит се чудя аз ли съм късметлия,че съм попаднал на читав екземпляр от този иначе калпав очевидно рутер или просто при вас нещо не е наред.Като гледам май по вероятно е аз да съм късметлия,но все пак нека има и едно положително мнение за този калпав продукт на иначе уважаваните от мен Д-линк :) Успех на всички и със здраве :)

 

Немога да те разбера дали искаш да изкараш всички учасници тук за некадърни (на които благодаря за труда който са положили да накарат да върви нещо, което самите му създатели още от самото му проектирване явно не са мислили да го карат да фунгционира като Wireless Router) или ти да се изтъкнеш че си ГОЛЯМА РАБОТА, но и в 2та случая съм абсолютно сигурен за D-LINK DI524 H/W Ver.:G2 че е голямо дърво.И както навремето един наш виден политик бе казъл една крилата фраза и аз ще си позволя да я трансформирам по дадения случай:ЗА БОГА БРАТЯ НЕ КОПУВАЙТЕ D-LINK версия G2.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
И аз ще си изкажа мъките от този Д-линк DI-524 HW ver B4.Проблемите ми започнаха от скоро но за това пък доста често можеби от 3 дни нета чезне през час,можеби 2 и тогава вече започва моята мъка и безкраиното званене на Евроком (по ново му Близу). Та проблема ми е следня ползвам ЛИН 7 на компа и д-линк рутер за безжична връзка. Когато изчезне нета пускам автоматична проверка от Лина-отговора е че се губи трафика от рутера до компа което е вярно защото ползвам и линксис рътер за телефона който показва че нет има и от телефона може да се набира.Отварям д-линк менюто от 192,168,0,1 и какво да видя DHCP настройки няма изписва "Client disconected" след като дам обнови същата ситуация. От оператора казаха че проблема бил в рутера понеже постоянно искал някакво ИП и имало конфликт м/у моя и техните комп. Забравих да спомена че сам упдеитнал firmware до версия 2,07, и ползвам динамично IP. Моля някои ако е имал същия проблем или знае как да реша този да сподели.Благодаря предварително!
Link to comment
Сподели другаде

И аз ще си изкажа мъките от този Д-линк DI-524 HW ver B4.Проблемите ми започнаха от скоро но за това пък доста често можеби от 3 дни нета чезне през час,можеби 2 и тогава вече започва моята мъка и безкраиното званене на Евроком (по ново му Близу). Та проблема ми е следня ползвам ЛИН 7 на компа и д-линк рутер за безжична връзка. Когато изчезне нета пускам автоматична проверка от Лина-отговора е че се губи трафика от рутера до компа което е вярно защото ползвам и линксис рътер за телефона който показва че нет има и от телефона може да се набира.Отварям д-линк менюто от 192,168,0,1 и какво да видя DHCP настройки няма изписва "Client disconected" след като дам обнови същата ситуация. От оператора казаха че проблема бил в рутера понеже постоянно искал някакво ИП и имало конфликт м/у моя и техните комп. Забравих да спомена че сам упдеитнал firmware до версия 2,07, и ползвам динамично IP. Моля някои ако е имал същия проблем или знае как да реша този да сподели.Благодаря предварително!

Извинявай daiz, ама много объркано си обяснил. Може ли малко по-просто? Опитай се да отговориш на следните въпроси, пък после ще видим:

1. Каква операционна система използваш на компа?

2. Как осъществяваш връзката с интернет? например: От компа безжично(WIFI)/кабел до рутера(DI-524). От него до рутера на кабелния оператор с кабел или...

3. Дай модела на техния рутер и ако може и техните настройки.Има ли изобщо техен рутер или получаваш нета по кабел?

Това е, защото много си противоречиш в изказа си. Например казваш, че нямаш връзка с рутера, пък отново казваш, че успяваш да влезеш в адреса му(192.168.0.1)

Мисли логично, ако успяваш да влезеш в рутера, то връзката от компа до рутера е ОК! Проблема трябва да се търси след рутера. Но на мен не ми стана ясно, какво е вързано за него.

 

 

P.S. ...,,,, Ето ти и малко препинателни знаци. Да имаш, че май доста се скъпиш да ги използваш! :wink1:

Link to comment
Сподели другаде

Дам,извинявам се за разбъркания пост дето съм написал,но бързах понеже незнам след колко време пак ще спре нета.Схемата е следната мрежови кабел,който е свързан за техен рутер Linksys от който излизат кабелите за дом телефон и кабела който води до моя D-link рутер, от D-linkа следва кабела ,който води до настолния ми комп.По всяко време мога да вляза в настойките на рутера, но когато задам DHCP renew изписва "Client disconected". И да спомена ползвам Windows 7 home premium 64 bit. Надявам се сега да се разбира по-лесно.

 

P.S: Когато сложа кабела на доставчика директно в компа намира ИП и прочее настройки, но за това пък изписва че DNS сървъра не отговаря слагам кабела на Linksys рутера и нещата тръгват.

 

P.S 2 : IP Address 84.252.41.50

Subnet Mask 255.255.255.192

Gateway 84.252.41.1

Domain Name Server 217.10.251.99

Настройките с който в момента нета работи взети от D-link рутера

http://a.imageshack.us/img52/9716/67065448.jpg - и тези на мрежовата карта.

 

Lokoto- мерси за знаците, колега полезни ми бяха :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте!

Имам рутер D-Link DI524 H/W ver.:B4, Firmware ver. 2.07. Работи перфектно.

В момента използвам интернет, който предлага скорост 5 мегабита в България и 1 мегабит извън България. Тествал съм скоростта и реално скоростта си е такава.

Моят доставчик предлага и друга оферта, която е 30 мегабита в България и 15 мегабита извън България. Въпроса ми е следния:

Ако включа тази скорост, дали рутера ще я пуска така висока, или дали той ще се претоварва и рестартира? За да знам дали изобщо да пускам тази скорост. Все чувам, че доста рутери от този модел правят проблеми и не издържали на високи скорости, затова реших да попитам специалисти!

Предварително благодаря на отзовалите се! :help:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Имам рутер D-Link DI524 H/W ver.:B4, Firmware ver. 2.07. Работи перфектно.

В момента използвам интернет, който предлага скорост 5 мегабита в България и 1 мегабит извън България. Тествал съм скоростта и реално скоростта си е такава.

Моят доставчик предлага и друга оферта, която е 30 мегабита в България и 15 мегабита извън България. Въпроса ми е следния:

Ако включа тази скорост, дали рутера ще я пуска така висока, или дали той ще се претоварва и рестартира? За да знам дали изобщо да пускам тази скорост. Все чувам, че доста рутери от този модел правят проблеми и не издържали на високи скорости, затова реших да попитам специалисти!

Предварително благодаря на отзовалите се! :help:

Не си уточнил за каква връзка става дума, кабелната или безжичната. Ако ще ползваш кабелната - няма проблем, рутерчето ще се справи, но ако използваш WIFI - категорично НЕ!

Първо - доста е слабо и ще загрява, което ще доведе до увисвания, забиване и други такива. Можеш да решиш въпросът с постаняне на радиатор на чипа,разпробиване на корпуса за подобряване на вентилацията, но всичко е временно. После ще започнат кондензаторите да гърмят... Като в допълнение, ще ти се наложи да си купиш и по-силно захранване. И то какво стана - капиталовложенията, ще надхвърлят един нов рутер...

Второ - Просто G връзката над 4-5 метра не може да осигури достатъчно големи скорости. Да не говорим, че ако криптираш (защитиш) връзката, микропроцесорът на рутера няма да се справи с тези големи скорости.

Препоръка: - Ако лаптопът ти поддръжа N стандарт на връзка, то купи си нов.

Link to comment
Сподели другаде

Не си уточнил за каква връзка става дума, кабелната или безжичната. Ако ще ползваш кабелната - няма проблем, рутерчето ще се справи, но ако използваш WIFI - категорично НЕ!

Първо - доста е слабо и ще загрява, което ще доведе до увисвания, забиване и други такива. Можеш да решиш въпросът с постаняне на радиатор на чипа,разпробиване на корпуса за подобряване на вентилацията, но всичко е временно. После ще започнат кондензаторите да гърмят... Като в допълнение, ще ти се наложи да си купиш и по-силно захранване. И то какво стана - капиталовложенията, ще надхвърлят един нов рутер...

Второ - Просто G връзката над 4-5 метра не може да осигури достатъчно големи скорости. Да не говорим, че ако криптираш (защитиш) връзката, микропроцесорът на рутера няма да се справи с тези големи скорости.

Препоръка: - Ако лаптопът ти поддръжа N стандарт на връзка, то купи си нов.

 

Окей! Много благодаря. :thumbsup: :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте и от мен! Имам проблемче и се надявам да можете да ми помогнете ;)

Ситуацията е следната: Преместих се в нова квартира и си делим интернета с едно момче на долния етаж и с още едно на моя. Рутерът е на долния и си е Wireless. Проблемът е че често губя скорост дотолкова, че даже и скайп не иска да се включи, а колегата на етажа казва, че при него всичко е ок. И проблемчето е през 90% от времето. Понякога имам супер нет и си тегля нормално, всичко си върви, зарежда си... и изведнъж - ПРАС! 1кб/с . Някой може ли да ми каже каква може да е причинита. Не е в отдалечеността ми от рутера (пробвах да съм на 1м от него - пак 5-6к... Има ли някаква възможност като го ползват другите, мен да не ми пуска нищо или пък... нз, ама дори и през нощта пак нямам...

Ако можете да помогнете ще ви бъда много благодарен ;)

Link to comment
Сподели другаде

Провери следното:

1. В момента в който възникне проблема, дали някой друг от твоите приятели не е включил да сваля някои торенти "на макс" или да си качва рейтинга като споделя "на макс". За съжаление този рутер не може да разпределя скоростите между клиентите. За това те самите трябва да се разберат. Ако е така, помоли аверите си да ограничат скоростите си.

2. Какъв метод на шифриране на връзката ползвате. Ako e WPA2 то просто рутерчето се скапва само. Много му идва на микропроцесорът... Така или иначе споделяте нета в целия вход, то по-добре махнете шифровката. :giggle:

 

Ако отново възникне проблема, влез в рутера на адрес 192.168.0.1 (по подразбиране user:admin password:празна)и виж колко хора са се свързали и кои са те.

post-5610-071201900 1284438010_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, имам следния проблем: Интернета ми е със скорост 11мб/с а рутер D Link 524 е ограничава до 4мб/с, та мисълта ми е на компа имам 2 лан карти, нета ако си влезе в едната да го шерна към другата, от която излиза другия кабел и отива към рутера за да мога да ползвам и WIFI и така да не губа скорост на настолнич компютър. Възможно ли е, защото цял ден го мъча ама нещо не се получава с Windows 7 съм?
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Как да разбера на кой канал работи моят рутер,версия G2, F/W ver-3.12 ?

Проблемът ми е че не мога да свържа мобилният си телефон към него,тоест,не могa да полазвам Wi-Fi.Модел LG Optimus GT540.Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Как да разбера на кой канал работи моят рутер,версия G2, F/W ver-3.12 ?

Проблемът ми е, че не мога да свържа мобилният си телефон към него,тоест,не могa да полазвам Wi-Fi.Модел LG Optimus GT540.Благодаря предварително.

100% проблемът не е в канала, но щом искаш:

1. Отиди на 192.168.0.1 в браузера на компютъра, който е вързан за рутера;

2. В таба - Home отиди на Wireless и виж Channel.

 

A как ще ти помогне това?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...