Jump to content

Ръководство/наръчник за работа с ImgBurn


Препоръчан пост

  • Отговори 380
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Да, най-добрият ти ориентир е Таu Analyzer.

Да, май само ти не го разбра. В ImgBurn имаше инсталация на Ask Toolbar, която явно вече я няма, но нямам възможност да проверя лично.

Link to comment
Сподели другаде

М'даа, няма вече Ask Toolbar. За сметка на това вече има OpenCandy, която предлага 2 приложения, като второто е отметнато по подразбиране, а второто не позволява инсталация, без да се избере нещо. Т.е. сега е дори по-зле от преди. Не че се учудвам.

Link to comment
Сподели другаде

Никога не съм я ползвал и няма да използвам тази програма, но съдейки по технологията на инсталаторите днешно време, отгатнах че едното ще е сменено с друго, при това не с едно. И се оказах прав. Това стана системна практика и обикновено дейците са едни и същи. Нищо ново. Въпрос на по-всестранен мироглед може да ви помогне да намерите подходящата за вас програма за запис на дискове. Не сме толкова изпаднали хора, че да се даваме на адуерни проекти като първи лапни-шарани и да дишаме спокойно и съвместно със спам и прочие нахалитети. Сериозните производители предлагат единствено своята програма с възможност да си я купите. Всичко останало е някакъв лигоч и безсилие на авторите.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Поставяш диска, който искаш да копираш в записващото устройство. Отваряш програмата и избираш "Create image file from disk". Указваш къде да ти се съхрани имейдж файла (представлява точно копие на диска, под формата на "iso"). После поставяш празен диск и избираш в програмата "Write image file to disk". Посочваш пътя до вече създадения имейдж файл и го записваш на диска. 

Link to comment
Сподели другаде

Поставяш диска, който искаш да копираш в записващото устройство. Отваряш програмата и избираш "Create image file from disk". Указваш къде да ти се съхрани имейдж файла (представлява точно копие на диска, под формата на "iso"). После поставяш празен диск и избираш в програмата "Write image file to disk". Посочваш пътя до вече създадения имейдж файл и го записваш на диска. 

Мерси!

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

@Night_Raven,
Отново ще се върна на стария си въпрос - може ли да се разбере дали даден образ (на аудио диск) е създаден от оригинален източник, но като се има предвид, че имам контакт със създателя. Ако например искам log от ImgBurn или пък го накарам да направи проверка на образа спрямо диска? По този начин може ли да се докаже нещо?

Link to comment
Сподели другаде

Логът ще е полезен, но няма да даде категорична информация. По-добрият ориентир си остава Tau Analyzer. Най-добре е да се изисква лог от програмата, която е създала образа (обикновено е Exact Audio Copy, която е и една от най-добрите за целта, редом с dBpoweramp), заедно с лог/снимка от Tau Analyzer или Audiochecker. 

Link to comment
Сподели другаде

Но нали точно ImgBurn ще е създала образа (т.е. трябва да искам лог от нея)?

А, с какво EAC превъзхожда ImgBurn и останалите програми за тази цел?

И защо е нужно да изисквам лог/снимка от Tau Analyzer или Audiochecker? Не може ли сам да си направя проверката? А, и проверката с тези програми не означава ли, че ще е наложим и запис на образа?

P.S. Мисля, че си пропуснал един от въпросите ми, който може да има връзка със сегашния.

Link to comment
Сподели другаде

Да, искаш лог от програмата, която е създала образа.

EAC е специализирана програма за извличане на аудио. Дели първото място с dBpoweramp. Това са двете най-добри. Има и други сносни, но това са най-кадърно създадените програми за рипване на аудио дискове.

Можеш и сам да си я правиш разбира се, дори е за предпочитане. Проверката всъщност се извършва от инструмента auCDtect. Tau Analyzer и Audiochecker са просто интерфейси, които улесняват работата с нея. Просто Tau Analyzer се ползва за аудио дискове, докато Audiochecker се използва за вече рипнати/компресирани файлове.

 

Спектралният анализ може да е от полза в някои случаи, но в никакъв случай не бива да се разчита само на него. Понякога по него може да се познае дали даден файл е от оригинален източник, ако има доста орязани честоти, но това не е гаранция в никакъв случай, защото е възможно файл да е преминал през lossy компресии и пак спектралната графика да изглежда наред. Обратното също е възможно - даден оригинален източник просто да няма много над определени честоти.

 

Както казах, няма никакви 100% сигурни начини да се определи дали даден образ/файл е оригинален. Можеш да си 99% сигурен, но не и 100%. 

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря, но не разбрах на какъв принцип работят програмите за проверка - как точно проверяват?

В случай, че се използва EAC трябва ли да се правят допълнителни настройки? А, и щом единственият възможен формат е WAV, това не го ли прави достъпен за редакция?

P.S. Когато ImgBurn създава image файл от диск не го ли прави 1:1? Тук не става ли въпрос просто за копиране на диск, вместо за извличане на аудио? Не може ли след това просто да го запиша и да го рипна с EAC? Какво ще изгубя в този случай?

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря, но не разбрах на какъв принцип работят програмите за проверка - как точно проверяват?

В случай, че се използва EAC трябва ли да се правят допълнителни настройки? А, и щом единственият възможен формат е WAV, това не го ли прави достъпен за редакция?

P.S. Когато ImgBurn създава image файл от диск не го ли прави 1:1? Тук не става ли въпрос просто за копиране на диск, вместо за извличане на аудио? Не може ли след това просто да го запиша и да го рипна с EAC? Какво ще изгубя в този случай?

Всяка компресия със загуби изхвърля информация от оригиналния файл, за да се постигне и въпросната компресия. Програмите за проверка търсят за обичайните характеристики на въпросната компресия посредством анализ на спектъра на Фурие. По-точно обяснение има на сайта на auCDtect (който е в основата на Tau Analyzer и Audiochecker, както вече споменах в предишен коментар). Не ме карай да ги го разяснявам из основни, защото и на мен ми идва в повече.

По принцип настройки на EAC са нужни, но не е фатално да е и без. Имам тема във форума, но е малко остаряла и не съответства напълно с последните версии на EAC. Някой ден ще я актуализирам, но не знам кога ще намеря време.

За какво да е само WAV възможен формат. Малко ме мързи да се ровя назад, а и съм поизморен след боядисване на стени, за да мисля много, така че припомни ми. :)

ImgBurn може и да не извлече съдържанието. Зависи кой формат избереш. Ако избереш WAV+CUE, ще има извличане (рипване). Ако избереш BIN+CUE, ImgBurn ще копира съдържанието на двочино ниво, т.е. сектор по сектор общо взето.

Да, можеш да го запишеш и след това да го рипнеш с EAC, но в такъв случай можеш директно да го рипнеш с EAC. Ако нещо съм объркал, кажи. Както казах, точно в момента не съм на 100%. 

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...