Jump to content

Алтернативен начин за връзка със Skype?


Препоръчан пост

Не вдяваш ли че ограниенията са специално сложени от администратора? И вероятно по нареждане на шефовете? За да не можеш ти и други, на които се плаща заплата да не си губят РАБОТНОТО време с безсмислен чат? Ако почнеш да се правиш на много велик и да компрометираш сигурността на ФИРМЕНАТА мрежа това няма ли да доведе до санкции срещу теб, вкл. уволнение?

В един друг форум един администратор каза, че откакто блокирал тази програма интернет трафика паднал от 800 на 300KB/s. Защото има ли бърз канал оттам се прекарва трафика и на други потребители. P2P мрежа. А този излишен паразитен трафик го плащат работодателите ти.

 

А спрете да давате акъл за незаконни неща. Нали не става въпрос за домашния му компютър, а за СЛУЖЕБЕН?

Link to comment
Сподели другаде

Ето го поредния "буден" и "бдителен" гражданин! БРАВО! Ашколсун!! - както се казва на английски!

Филипов, Филипооов! Айде прочети малко повечко за това как TOR мрежата се вписва в правния мир и поради това дали и как подлежи или не на санкции. Връщаш ме в "доброто" старо време на доброволните сътрудници на КАТ (отрядниците), за което май ти е доста мъчно. Понапъни се малко повече (ама гледай да не се изпускаш както в случая ако може) и приеми интернет такъв какъвто си е всъщност - с всичките му възможности без значение дали са със знак плюс или минус!. Ще ти е трудно може би защото си живял малко по-вече от мене в онова време, но това не зависи от тебе и ако такива теми по форумите те измъчват, знай че това е причината. Нищо не може да се направи обаче! - и два пъти да съмне на такива пак няма да им светне! Не знам обаче само на мен ли ми намирсва на недоучил или уволнен даскал или...нещо подобно,...както и да е!? До тук всичко е ясно, недоумявам обаче защо се изхождаш по темата (а доколкото виждам с повод и без повод по целия форум) при все, че не си наясно за каква мрежа иде реч, кой и за какво е сложил ограничения, какъв трафик се генерира и кой на кого и за какво плаща!? Неслучайно съм описал за какво точно става въпрос, а нищо не ми е пречило да задам въпроса по друг начин и да поприкрия фактите, които не ти дават покой, нали!? И какво по тая логика излиза - трябва да си изхвърля РС-то, да си резна кабела на нета и да се пострига нула номер (при първа възможност) само и само да не се уча на такива ми ти "лошави" неща!? Що пък да не го направя!?ГОТОВО!? ИЗХВЪРЛИХ ГО!! КРАЙ! ИНТЕРНЕТ И ПОЛОВИНАТА СВЯТ СА СПАСЕНИ!! ЧЕСТИТО!

Айде другия път преди да се възмущавате, др. Филипов, изчакайте модераторите да го направят преди Вас и тогава дерзайте!

Аман от дървени философи и комплексари.....но и на т'ва сме свикнали вече - форумите са една много благодатна и плодородна почва за подобни изяви.

А това което ми трябваше вече го имам и ползвам - смятам нямаше нужда да го споменавам дори! Интернет, кво да го правиш!!!

Поздрави!!!

Link to comment
Сподели другаде

Е браво rucho,

Успя да се направиш на "борец за свобода и справедливост". Само не знам в кой бранш работиш(или не работиш) та не цениш човешкия труд.

Май е добре отново да прочетеш "Правила на форума" и по-точно точка 3-та... "...извършване на негелани действия... "

Според мен определено опитите за обхождане на правила, създадени от администратора, са незаконни и се наказват с уволнение(най-малко)... :yesss: Който не знае това, още хляб трябва да яде... :blush:

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
10x, blackjak! Със соксофициране и въобще с тези явно доста полезни програмки се сблъсквам за пръв път и неизбежно възникват въпроси, тъй като не ми се получава нещо от първи път. Поразтърсих се из нета и намерих нещо подобно: http://torandskype.blogspot.com/, но тук са описани още некви настройки (това е само за САЩ и Канада).

1. Задължително ли е ТОR да се пуска от флашка и какви настройки трябва да се променят там, например на Contrpol port-a и Relay. Аз го инсталирах на РС-то.

2. Заедно с ТОR идва и Privoxy. До колкото схванах и тук трябва нещо да се настройва в Option и Edit и точно с това не мога да се справя.

3. Сложих Skype в FREECAB и я стартирах от там, но не стана....за сега надявам се. Какво прокси трябва да се посочи в настройките на FREECAB - предполагам трябва да търся в нета списъци със свободни проксита.

4. Как става това, че всички тия програми да заработят заедно и да се получи каквото трябва.

 

Още веднъж благодаря за вниманието и отделеното време, но просто познанията ми не са на ниво профи.

Респект и поздрави!!!

 

Тръгна ли скейпа по този начин ?

 

Е браво rucho,

Успя да се направиш на "борец за свобода и справедливост". Само не знам в кой бранш работиш(или не работиш) та не цениш човешкия труд.

Май е добре отново да прочетеш "Правила на форума" и по-точно точка 3-та... "...извършване на негелани действия... "

Според мен определено опитите за обхождане на правила, създадени от администратора, са незаконни и се наказват с уволнение(най-малко)... :yesss: Който не знае това, още хляб трябва да яде... :blush:

 

 

Пък не дай боже го погледнеш на криво -отиваш веднага на гилотината !

 

Дай му на българина малко власт и му гледай сеира!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...