Jump to content

Алтернативен начин за връзка със Skype?


Препоръчан пост

Здравейте!

Става въпрос за мрежа в която има рестрикции, които блокират ползването на ICQ, Skipe и др. подобни. Въпреки тези ограничения връзка със ICQ става през сайта meebo.com.

Въпроса ми е има ли подобен сайт (потърсих но...не открих нищо), или начин за връзка и със Skype!?

Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Става въпрос за мрежа в която има рестрикции, които блокират ползването на ICQ, Skipe и др. подобни. Въпреки тези ограничения връзка със ICQ става през сайта meebo.com.

Въпроса ми е има ли подобен сайт (потърсих но...не открих нищо), или начин за връзка и със Skype!?

Благодаря предварително!

Няма сайт, от който да можеш да си влезнеш в скайп акаунта. Причината добрата криптация на скайп разговорите и съответно технологията им.

 

Весо, това е за ICQ(то има още много такива сайтове), човека търси за Skype.

Link to comment
Сподели другаде

Няма сайт, от който да можеш да си влезнеш в скайп акаунта. Причината добрата криптация на скайп разговорите и съответно технологията им.

 

 

Весо, това е за ICQ(то има още много такива сайтове), човека търси за Skype.

 

 

За Skype и аз имах някакви съмнения, че няма да стане както с ICQ-то. Доста се порових в нета преди да питам тук.., но не открих нищо.

Благодаря на Весо и Иван за отзивчивостта!

Все пак надеждата умира последна. Ако някой открие или знае начин – нека сподели!

Link to comment
Сподели другаде

А ако се ползва нещо, инсталирано на флашка ?

Просто ми е любопитно дали ще стане. Пробвай и сподели.

 

Мисля, че няма да стане, Весо. Не става въпрос за портъбъл версия тука. Skype си стартира, но всичко приключва до вписването-просто админ. ограничения. Изчетох писаното във форума от 5 Sep 2007, 08:44 свързано със същия проблем. Намерих си и Net Tools 5, както бе препоръчано там. Поразнищих (доколкото ми стигат познанията, а те не са на спец) мрежата,... но реших да не задълбавам много. Не е болка за умиране - в къщи си имам всичко. Друг е въпроса вече дали такива рестрикции на служебни РС-та са ефективни и от полза за работата. Както някой бе споменал тука когато нямаш време от работа тези "екстри" /ICQ, Skype и др./на се ползват от самосебе си. А това, че някой е решил, че това са екстри ми звучи малко "средновековно" - все пак...сме в 21 век....

 

Поздрави на всички!!

Link to comment
Сподели другаде

Във варна има 1 безплатен безжичен интернет, в чийто сайт пише, че skype и други услуги са недостъпни, но аз пробвах и става. Просто трябва да отида до прозореца, за да може връзката да стане по-добра. Надявам се в скоро време да го оправят и да не се налага да правим каскади, за да имаме нормален нет (те си знаят кои са). :giggle:
Link to comment
Сподели другаде

Аз си спомням, че преди време работих в една администрация , където админа беше ограничил правата на потребителите. Просто не можех да инсталирам софтуер. Вкл Skype . Спомням си, че тогава намерих някаква версия, която не се инсталира, а се копира в една папка и си работи нормално.
Link to comment
Сподели другаде

Друг е въпроса, че мрежовите ограничения, обикновено са по портове, следователно са ти заключени портовете по подразбиране на Скайп и ICQ, трябя да разбереш кои портове са отворени и да пренастроиш програмите ;)
Link to comment
Сподели другаде

Предложението ми е малко по-различно, въпреки, че донякъде отговаря на изискванията ти.

Ако имаш "умен" телефон с поддръжка на WiFi, и на работното ти място има някоя безплатна точка за достъп проблема ти е решен. Решението се казва се fring. Малко е неудобно за писане, но пък докато си лафиш никой не може да разбере, че говориш към Skype. Ако нямаш WiFi е възможно и през GPRS/EDGE/3G/HSDPA, но със сигурност ще се пържиш повечко ако докато говориш не ползваш HF.

 

Между другото МТел има промоция за MTel Surf 25 до края на този месец.

 

Друго решение би могло да бъде да подкараш fring на настолният компютър - aко изобщо е възможно. Има версии за Symbian & Windows Mobile :crosseyes1: .

 

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Друг е въпроса, че мрежовите ограничения, обикновено са по портове, следователно са ти заключени портовете по подразбиране на Скайп и ICQ, трябя да разбереш кои портове са отворени и да пренастроиш програмите ;)

 

Пробвах и това, но не се получи нещо!? Пуснах Net Tools и наистина намери "нещо" като свободни портове, но стойностите им ми се сториха малко...странни : 00135, 00139 и 00445. Порта, който ползвам за интернет експл. и мозила е 3128. Пробвах ги - не става...

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Инсталираш TOR на флашка.Пускаш го инсталираш FREECAB или ако си намериш начин да подкараш shareware SOCKCAP (преди имаше безплатни версии) ПОследните две вършат еднаква работа, така казват, а именно соксофицират програми който не позлват sock4a какъвто е нужен за да се ползва TOR. С една от двете соксифицираш SKYPE и си готов !

НЕ забравай да пуснеш ТОR сървър, щото трябва да се дава , не само да се взима.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Инсталираш TOR на флашка.Пускаш го инсталираш FREECAB или ако си намериш начин да подкараш shareware SOCKCAP (преди имаше безплатни версии) ПОследните две вършат еднаква работа, така казват, а именно соксофицират програми който не позлват sock4a какъвто е нужен за да се ползва TOR. С една от двете соксифицираш SKYPE и си готов !

НЕ забравай да пуснеш ТОR сървър, щото трябва да се дава , не само да се взима.

 

10x, blackjak! Със соксофициране и въобще с тези явно доста полезни програмки се сблъсквам за пръв път и неизбежно възникват въпроси, тъй като не ми се получава нещо от първи път. Поразтърсих се из нета и намерих нещо подобно: http://torandskype.blogspot.com/, но тук са описани още некви настройки (това е само за САЩ и Канада).

1. Задължително ли е ТОR да се пуска от флашка и какви настройки трябва да се променят там, например на Contrpol port-a и Relay. Аз го инсталирах на РС-то.

2. Заедно с ТОR идва и Privoxy. До колкото схванах и тук трябва нещо да се настройва в Option и Edit и точно с това не мога да се справя.

3. Сложих Skype в FREECAB и я стартирах от там, но не стана....за сега надявам се. Какво прокси трябва да се посочи в настройките на FREECAB - предполагам трябва да търся в нета списъци със свободни проксита.

4. Как става това, че всички тия програми да заработят заедно и да се получи каквото трябва.

 

Още веднъж благодаря за вниманието и отделеното време, но просто познанията ми не са на ниво профи.

Респект и поздрави!!!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...