Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

Не съм пробвал с KIS 8.0.0.506 - той е на друг компютър с Win Vista. Това е досега най-пъргавата версия на руския интегриран пакет. Обща маса само 27-28 mB

 

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Kaspersky Lab\AVP8

 

А тука? Папката може и 1 Гига да стане зависи от зависи

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Мнението на „Holy Father” който е създал rootkit (HackerDefender) на запитване колко лесно могат да бъдат заобиколени антивирусните програми отговаря - Много лесно - днешните антивирусни програми били незначителни,защото с промяната на няколко байта код са неутрализирани,поради което той предлага на толкова ниски цени невидими вируси.Антивирусните били подходящи да ни защитават само от широко разпространените вируси в интернет.

Тук е цялото интервю:

http://www.infoworld.com/d/security-centra...-fun-profit-192

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Tnn,не съм фен на антивирусните програми но не ми се вярва всички тези награди които печелят ESET да са случайни.Че лъжат за това че не са пропуснали нито един вирус лъжат,но би трябвало да е сред най-справящите се антивирусни програми.Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Направих грешката да инсталирам Panda Cloud Antivirus Beta на работния компютър и да я пусна да сканира.Без да ме пита изтри някакъв файл (вероятно някоя библиотека) и както на 31.12.2008 г. Уина замина нито сейфмод нито нищо,оставих да го преинсталират.Наистина ме прати в облака тази антивирусна :haha: :haha: :haha: :haha:
Link to comment
Сподели другаде

При мен пък преди доста време Panda ми затри сума ти и mp3-ки, мислейки ги за троянци. Оттогава съм се зарекъл никога повече да не инсталирам програма на същата компания. Явно няма промяна в параноята на програмата. :)
Link to comment
Сподели другаде

Направих грешката да инсталирам Panda Cloud Antivirus Beta на работния компютър и да я пусна да сканира.Без да ме пита изтри някакъв файл (вероятно някоя библиотека) и както на 31.12.2008 г. Уина замина нито сейфмод нито нищо,оставих да го преинсталират.Наистина ме прати в облака тази антивирусна :haha: :haha: :haha: :haha:

Нормално е да е прогнозирано подобно възможно развитие при Бета-версии. При мен няколко съмнителни файла буквално изчезваха без антивируса да ме пита, имаше и няколко рестарта след блокиране на браузъри. На компютър за работа аз не бих го пробвал. Вече ще чакам финална версия - тя вероятно ще има приложение при един от домашните ми компютри. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Нормално е да е прогнозирано подобно възможно развитие при Бета-версии. При мен няколко съмнителни файла буквално изчезваха без антивируса да ме пита, имаше и няколко рестарта след блокиране на браузъри. На компютър за работа аз не бих го пробвал. Вече ще чакам финална версия - тя вероятно ще има приложение при един от домашните ми компютри. Поздрави

В сервиза където преинсталираха уина ми споделиха че през последните 2-3 месеца има масово несправяне на антивирусните програми с вредоносния код и имат много работа.А аз си мислех че няма вируси в нета и всичко е един мит.

Любимеца ми Twister се оказа света вода ненапита в сравнение с Panda Cloud Antivirus.Ако и финалната версия на Panda Cloud не пита преди да трие я прави по-опасна и от най-опасните вируси.Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Според мен фалшивите тревоги при Panda са много по-малко от тези при Twister. Tanganika, защо не се научиш сам да си преинсталираш Win - в мрежата има достатъчно указания, включително и на български език. Защото пробваш и се занимаваш дори с по-сложни експерименти - после не биха те притеснявали в такава степен възможни срещи с вредоносни творения.Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Според мен фалшивите тревоги при Panda са много по-малко от тези при Twister. Tanganika, защо не се научиш сам да си преинсталираш Win - в мрежата има достатъчно указания, включително и на български език. Защото пробваш и се занимаваш дори с по-сложни експерименти - после не биха те притеснявали в такава степен възможни срещи с вредоносни творения.Поздрави

Може и така да е,но Twister никога не е набелязвал или трил системни файлове.Поздрави

 

S235

И аз това се питам!? А и има Acronis!

В случая въобще не можах да се добера дори до сейфмод.

Link to comment
Сподели другаде

В случая въобще не можах да се добера дори до сейфмод.

Вземи си един или два презаписваеми ДВД дискове( аз ги презаписвам с нов бакъп на 10-на дни), зпиши си на тях бутабъл имидж с Акронис, и си винаги "нов" за 10 минути.

Естествено, това се прави най-добре след нова, чиста инсталация ( след форматиране на C-то), пък може и след инсталиране на всичките ти нужни програми и настройки на системата, но трябва да си сигурен, че си чист, иначе няма смисъл....

Link to comment
Сподели другаде

В един друг форум попаднах на следните изказвания:

Днес стартирах SUPERAntiSpyware FREE обнових я - ето при зареждане реакцията на Kaspersky Internet Security 2009(8.0.0.454)

http://prikachi.com/files/838408P.jpg

Избрано действие => прекъсни изпълнението

Започна се едно лудо блокиране на опитите на SUPERAntiSpyware FREE за достъп до лична информация Това е само част от снимка на лога

Някой с подобен проблем и препоръка за ползване евентуално на алтернатива?

Май ще иде направо в коша,въпреки че дори и със всичките тези забрани които и натресе Касперски си работи.

Според мене SUPERAntiSpyware FREE направо си е (adware)

Дали пък не е заради превода на Гарвана? Нищо чудно.

Night_Raven, как би коментирал тези съмнения?

Link to comment
Сподели другаде

RemoveIT Pro 4 SE също класифицира наличие на вредоносен код при SUPERAntiSpyware FREE - деинсталирах този "помощник" засега.Имам предвид оригиналната версия - не съм ползвал БГ-превода. RemoveIT Pro 4 SE е неподписан софтуер - ползвам го за единични проверки и го деинсталирам веднага след тях! Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...