Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

никсси,виждам че на новия КИС 2010 са му присъдили sandboxie (виртуална среда) браво тръгнали са във вярната посока (може би са ме послушали) по-добре късно отколкото никога.Вчера на домашния комп го инсталирах,но не желаеше да се обновява и го разкарах,но нямах сини екрани и другите бъгове които са се появявали при други потребители.С тази нова присадка sandbox наистина ще може да се подиграва с вирусите до второ пришествие. :hesthebest:

Поздравления и честито за придобитата виртуализация :beer:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Kaspersky отдавна вкараха модул, с който се стартират приложенията в изолирана среда. Във версия 2009 при стартиране на ново приложение, то се вкарва в такава изолирана следа и се проследява действието на програмата при нейната работа (достъп до регистри, ресурси, интернет, файлове и т.н.). По този начин се анализира дали една програма може да навреди по някакъв начин на компютъра! Kaspersky 2010 ще има Sandboxie, което е продължението на този анализатор...

 

Моля, ако не знаете какво правите не инсталирайте бета версии!

При инсталирането на тази бета версия тя НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ОБНОВЯВА! И даже е написано да се спре автоматичното обновяване и такова да не се прави. Програмата все още е в ранен бета стадии и са възможни много сривове на системата и сини екрани, още след първият рестарт..... Проверете и тогава, ако поемате риска, инсталирайте...

Link to comment
Сподели другаде

Kaspersky отдавна вкараха модул, с който се стартират приложенията в изолирана среда. Във версия 2009 при стартиране на ново приложение, то се вкарва в такава изолирана следа и се проследява действието на програмата при нейната работа (достъп до регистри, ресурси, интернет, файлове и т.н.). По този начин се анализира дали една програма може да навреди по някакъв начин на компютъра! Kaspersky 2010 ще има Sandboxie, което е продължението на този анализатор...

Този анализатор е добър като замисъл,но трябва да си оправят HIPS-а,не е от добрите и като не вижда някои действия няма как да ги анализира правилно.Трябва да помислят и по въпроса да направят стартиране на браузъри,плеъри,торентклиенти,Skype,TeamViewer и т.н. в изолирана среда като при Online Armor Firewall

http://hosting02.imagecross.com/image-hosting-th-10/8479Screenshot-5.jpg

Лично аз пробвах да я ъпдейтна няколко пъти но без успех,рестартирах няколко пъти но нямах никакви проблеми,сривове,сини и зелени екрани.

Link to comment
Сподели другаде

http://prikachi.com/files/764397l.jpg

http://prikachi.com/files/764399B.jpg

 

Ами помислили са явно да видим как ще е OA след оттеглянето на Касперски Лаб,след като за партньор е избрана a-squared въпреки,че е с енжина на Ikarus или по точно поради това ще има доста фалшиви тревоги :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Аз ползвам ОА Free без допълнителна антивирусна програма,но вируси нямам,влизал съм къде ли не и съм отварял каквото ми изскочи пред очите.ОА винаги ще е номер едно със или без антивирусна програма :yeah:

Сега вече можеш да си спокоен с новата придобивка на касперски дори антивируса да се издъни не е страшно :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Аз показвам действията му спрямо O&O Defrag,но това се случва и с уиндоуския не разрешава дефрагментиране с нито една програма пробвал съм доста.

 

Согласно логике работы операционной системы Windows, как неоднократно описывалось в базе знаний компании Microsoft, крайне не рекомендуется (вплоть до запрета) использовать одновременно программы, работающие с файловыми массивами (в том числе программы резервного копирования или дефрагментации) совместно с программами-мониторами (в том числе с антивирусными программами), поскольку первые для отметки своей работы изменяют внутренние атрибуты файлов (метка присутствия на диске или метка копирования), а вторые считают, что с изменением атрибута файл изменился и его необходимо проверить.

 

Видимым результатом "совместной" работы чаще всего является "зависание" процесса работы с файловыми массивами или "зацикливание" работы.

 

Лаборатория Касперского, действуя в рамках политики компании Microsoft, рекомендует отключать антивирусный мониторинг (проверку файлов в режиме реального времени) на момент проведения массовых операций с файловой системой, а также предупреждает, что подобные операции необходимо проводить в максимально защищенном режиме: отключив компьютер от локальной сети и сети Интернет.

 

http://www.kaspersky.ru/support/kis2009/error?qid=208636308

 

Пак не си чел и плещиш дивотии :crosseyes1: Ти ще пуснеш ли някой от улицата да ти подреди хола в къщи?

 

Това е програма за защита не нещо друго и това и поведение си е хубаво.Аз съм ползвал и ползвам два три дефрагментатора но обикновенно

си ползвам този на ОС там също има забрани но защото не дава да му се пипат файловете за които отговаря.

 

С плюене на трудна за тебе от към настройки програма няма да се развиеш особенно. То се и забелязва особенно тук в този форум.

Link to comment
Сподели другаде

http://www.kaspersky.ru/support/kis2009/error?qid=208636308

 

Пак не си чел и плещиш дивотии :crosseyes1: Ти ще пуснеш ли някой от улицата да ти подреди хола в къщи?

 

Това е програма за защита не нещо друго и това и поведение си е хубаво.Аз съм ползвал и ползвам два три дефрагментатора но обикновенно

си ползвам този на ОС там също има забрани но защото не дава да му се пипат файловете за които отговаря.

 

С плюене на трудна за тебе от към настройки програма няма да се развиеш особенно. То се и забелязва особенно тук в този форум.

 

Нортън,Авира,Аваст и други програми пазят на доста по-високо ниво от касперски но не им пречи дефрагментирането на твърдия диск от нито една програма.Това което са го измислили братушките е много глупаво и неефективно.Каспър е този който в тестовете на matousec има проблеми с изсключването от зловреден код.

 

Драйверите на Аваст се зарежда на ниво kernel

http://hosting02.imagecross.com/image-hosting-th-10/5767Screenshot-219.jpg

Когато се активира тази опция на Аваст

http://hosting02.imagecross.com/image-hosting-th-10/7445Screenshot-225.jpg

Аваст следи за създаване на нови файлове с тези разширения,но могат да се добавят и още.Мисля да добавя още и да тествам.

http://hosting02.imagecross.com/image-hosting-th-10/1293Screenshot-226.jpg

Ето и пример за блокиране при опит за създаване и триене:

http://hosting02.imagecross.com/image-hosting-th-10/1185Screenshot-223.jpg

 

http://hosting02.imagecross.com/image-hosting-th-10/9911Screenshot-224.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Нортън,Авира,Аваст и други програми пазят на доста по-високо ниво от касперски но не им пречи дефрагментирането на твърдия диск от нито една програма.Това което са го измислили братушките е много глупаво и неефективно.Каспър е този който в тестовете на matousec има проблеми с изсключването от зловреден код.

Драйверите на Аваст се зарежда на ниво kernel

Когато се активира тази опция на Аваст

Аваст следи за създаване на нови файлове с тези разширения,но могат да се добавят и още.Мисля да добавя още и да тествам.

Ето и пример за блокиране при опит за създаване и триене:

 

Че тя от кога взе да пази без дефиниции,нали пазеше само себе си :punish:

 

mihnev ти подвеждаш потребителите като заявяваш че си се доверил на Аваст,който без дефиниции единственото което може е да защитава себе си но не и ОС.Това се отнася и за останалите „умни” антивирусни програми.Аз предлагам на потребителите развитие не да се ограничават в доверяването на антивирусните програми.

Не знам кой кого подвежда,но мненията ти са хаотични и противоречиви.Сега обаче отново си противоречиш.

Бях си казал да не ти отговарям,но нямаше как да пропусна сериозните разминавания в твоите коментари.

Link to comment
Сподели другаде

Че тя от кога взе да пази без дефиниции,нали пазеше само себе си :punish:

 

 

Не знам кой кого подвежда,но мненията ти са хаотични и противоречиви.Сега обаче отново си противоречиш.

Бях си казал да не ти отговарям,но нямаше как да пропусна сериозните разминавания в твоите коментари.

Сравнявам Аваст с касперски като възможности.Нито една антивирусна не може да се сравнява с HIPS програма.При Аваст с този блокатор вероятноста да спре вирус е по-голяма отколкото проактивната защита на KAV която анализира поведението на това което успее да види ( 1 % ) другото го проспива.Ако трябва да избирам между Аваст и KAV ще избера Аваст заради този блокатор,който обаче не може да се сравнява с възможностите на добрия HIPS.

Трябва да пробвам дали блокатора на Аваст ще реагира при стартиране на вируси които не лови.Ако реагира и след това няма открити инфекции по ОС ще означава че може да се справя и без дефиниции.

Link to comment
Сподели другаде

"Нито една антивирусна не може да се сравнява с HIPS програма." Може-би забравяш накачуления с всевъзможни модули Rising Antivirus, който си пробвал.Дори е с безплатна версия, която работи прилично- ако се приложат имунизации и специфични настройки. Не е ли още рано за сравнения на Аваст с Касперски ? Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

"Нито една антивирусна не може да се сравнява с HIPS програма." Може-би забравяш накачуления с всевъзможни модули Rising Antivirus, който си пробвал.Дори е с безплатна версия, която работи прилично- ако се приложат имунизации и специфични настройки. Не е ли още рано за сравнения на Аваст с Касперски ? Поздрави

Не съм забравил но всички тези модули все още нямат тези възможности както при ОА и Комодо,но вярвам че ще доразвият способностите им.Никога не съм харесвал имунизации не искам да се ограничавам,искам да влизам навсякъде безнаказано и до момента благодарение на HIPS-а го правя успешно.

Avast 4.8.1335.0 с този блокатор е с класи над kav8.0.0.506 който освен да пречи на подръжката на ОС друго не прави.Ако присъдят sandbox и на KAV нещата се променят но ако продължава да пречи на дефрагментирането избирам Аваст.

 

mihnev,признавам си че с този блокер при Аваст който го има и Comodo Firewall

http://www.imagecross.com/03/image-hosting...eenshot-505.jpg

с наименование „Image Execution Control Setings” така и не открих изпълним файл който да преодолее тази защита за да се задейства HIPS-а на Комодо,което означава че Аваст + активиране на този блокер ще се справя с непознати вируси,но разбира се потребителя трябва да внимава какво разрешава.

Link to comment
Сподели другаде

Лично аз не бих се доверил на продукт на PC Tools. Интерфейсите им са добри и са като цяло леснички за настройка, но хич не съм им фен. Единствените продукти на PC Tools, които по мое мнение стават за нещо, са стената им и ThreatFire. Като цяло не са за изхвърляне и имат своите добри страни, макар като цяло да не са нищо особено.

Особено като добавим факта, че PC Tools са от едно време насам собственост на Symantec съвсем не ми изглеждат цветущи нещата.

Link to comment
Сподели другаде

Лично аз не бих се доверил на продукт на PC Tools. Интерфейсите им са добри и са като цяло леснички за настройка, но хич не съм им фен. Единствените продукти на PC Tools, които по мое мнение стават за нещо, са стената им и ThreatFire. Като цяло не са за изхвърляне и имат своите добри страни, макар като цяло да не са нищо особено.

Особено като добавим факта, че PC Tools са от едно време насам собственост на Symantec съвсем не ми изглеждат цветущи нещата.

 

Коя антивирусна програма би избрал и защо?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...