Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

Rising Antivirus се сработва с Online Armor - имам предвид безплатните версии. Дали няма да се сработи и с Comodo Firewall ? Ако се получи ще е нещо като многомодулен "максимален" безплатен конгломерат. Това не бях се сетил да го пробвам. Обаче дали няма да възникнат конфликтности?
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Rising Antivirus се сработва с Online Armor - имам предвид безплатните версии. Дали няма да се сработи и с Comodo Firewall ? Ако се получи ще е нещо като многомодулен "максимален" безплатен конгломерат. Това не бях се сетил да го пробвам. Обаче дали няма да възникнат конфликтности?

Имаш в предвид Rising Antivirus§Comodo Firewall ,коя версия,обаче на Comodo,знаеш че има значение?

Link to comment
Сподели другаде

Китаеца е капризен,ако трябва да го комбинирам с Комодо първо ще инсталирам него,защото не ми се вярва последната версия на Комодо да го допусне след него дори в обучаващ режим.Ако искаш да му тестваш реалните възможности не го комбинирай със стена различна от уиндоуската,аз така го ползвах без нито една помощна програма.
Link to comment
Сподели другаде

Aз не съм комбинатор предпочитам една единственна програма да се грижи за всичко и да е лека :peace:

Нортън Интернет Секюрити Engineering for speed

http://www.plaatjesupload.nl/bekijk/2009/04/23/1240501924-50.png

Link to comment
Сподели другаде

NIS / NAV е най-леката програма която съм ползвал.

 

Ако някой ме попита:

„Коя е най-надеждната защита която няма да ме безпокои за нищо и ще си върши работата?” първата ми мисъл е NIS или NAV (напълно автоматизирани)

Link to comment
Сподели другаде

Това шега някаква ли е?

Windows XP sp3 60MG заема след фреш инсталация с няколко програми WinRar и др.След инсталацията на НИС

120м. Зарежда за 1секунда и 30 СД-то с уиндоуса е 1.98MG Шегата на страна пробвал съм на него Касперски МС-Аfee, ESSET, (Norton е най леката) Зависи с какъв Уиндоус си.Повечето самоделки са много зле направени напоследък и гълтат рам като полудели. :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Windows XP sp3 60MG заема след фреш инсталация с няколко програми WinRar и др.След инсталацията на НИС

120м. Зарежда за 1секунда и 30 СД-то с уиндоуса е 1.98MG Шегата на страна пробвал съм на него Касперски МС-Аfee, ESSET, (Norton е най леката) Зависи с какъв Уиндоус си.Повечето самоделки са много зле направени напоследък и гълтат рам като полудели. :peace:

Я пак? :crazy1:

Би ли го превел на БГ език :punish: Автоматичния превод на google май ще свърши по-добра работа!

Link to comment
Сподели другаде

Не,защо мислиш че е шега ?

Може би не си пробвал последните версии 2008 и 2009.

 

Май ти не си пробвал 2008 версия.Тя товари доста повече от която и друга да се сетиш без да слагам в това число BitDefender и Norman на последният при пълен скан му трябват дни и седмици да довърши сканирането :crosseyes1: Още ми е прясен теста V3 дето сканира архива 3 часа и отгоре но пък се представи доста прилично откъм засичане в сравнение например с Аваст и Авира - тогавашните шампиони в теста.Чудно ми беше баш тестера дето тогава поизопачи резултатите защо не даде този резултат а даде своя си? NIS 2009 при сканиране товари доста процесора и хич не е лек тогава но пък кой сканира и работи на компа си?

 

Night_Raven моите почитания но сам виждаш как умишлено се скандализира и хули програмата на Касперски Лаб и това не защото не е добра а защото АЗ я харесвам :giggle: Някои си мислят,че може така да ме засегнат - не разбра ли това?

Link to comment
Сподели другаде

През последните 2-3 години доста съм ползвал комбинацията Avira Premium + Comodo Firewall - днес обаче немската програма възпрепятствува изтеглянето на Comodo IS: При опит за изтегляне на Comodo Internet Security от http://www.comodo.com/products/free_products.html ,WebGuard на Avira Premium 9 с настройки на висока сигурност неутрализира Java script virus - """ When accessing data from the URL, "http://personalfirewall.comodo.com/js/jquery.min.js"

a virus or unwanted program 'JS/Dldr.Agent.Agr.1' [virus] was found.

Action taken: Blocked file""" Констатираното е обвинение, ако не е FP. Нека проверят още съфорумци с други версии на Авира, а и с други защитни програми. Symantec не реагира и достъпът е свободен и нормален. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Не,защо мислиш че е шега ?

Може би не си пробвал последните версии 2008 и 2009.

Версия 2008 я пробвах на виртуална машина. Нямам конкретни спомени, но помня, че бях ужасен от гледката и усещането. Версия 2009 така и не пожела да потръгне както трябва на виртуална машина.

Преди да кажеш нещо против виртуалните машини, нека кажа, че аз това нещо на моя реалния компютър не бих го сложил за проба, освен ако не ми се заплати някаква сума. Прекалено лепкава програма е.

 

Windows XP sp3 60MG заема след фреш инсталация с няколко програми WinRar и др.След инсталацията на НИС

120м. Зарежда за 1секунда и 30 СД-то с уиндоуса е 1.98MG Шегата на страна пробвал съм на него Касперски МС-Аfee, ESSET, (Norton е най леката) Зависи с какъв Уиндоус си.Повечето самоделки са много зле направени напоследък и гълтат рам като полудели. :peace:

Както каза mihnev, наистина ще трябва превод, защото не схванах много от това.

 

Night_Raven моите почитания но сам виждаш как умишлено се скандализира и хули програмата на Касперски Лаб и това не защото не е добра а защото АЗ я харесвам :giggle: Някои си мислят,че може така да ме засегнат - не разбра ли това?

По принцип не съм голям фен на продуктите на Kaspersky и не искам да звуча пристрастно, но не мисля, че в случая продуктите на Kaspersky биват хулени, защото точно ти ги харесваш.

Считам се за безпристрастен в случая, защото аз от доста време не ползвам антивирусни. От моята гледна точка изглежда, че tanganika таи в себе си някаква лека неприязън към програмата, докато ти пък таиш симпатии. Така изказванията един на друг дразнят допълнително.

Link to comment
Сподели другаде

Истината е че много исках всичко да е истина което се пише за касперски и да спра да търся възможно най-добрата защита,но установих че не е точно така.Всеки има различни критерии за добра защита,а касперски моите не ги покрива по никакъв начин.Нека четящите форума сами да пробват и преценяват кой пише истината,времето на Комсомола свърши.

 

Нищо чудно накрая да се окаже че наградите които печели NOD32 да се окажат реалност и напълно заслужени,въпреки че бива доста хулен от касперистите които си мислят че тестват правилно антивирусните програми с няколко пропуснати rogue.

Link to comment
Сподели другаде

Я пак? :crazy1:

Би ли го превел на БГ език :punish: Автоматичния превод на google май ще свърши по-добра работа!

Михнев става въпрос за RAM като на малките деца ли,да ти обяснявам?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...