Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

Не знам,колко, но Avast!5 впечатлява много останалите разработчици на антивирусни продукти.

Едни от тях са Kaspersky : http://forum.kaspersky.com/index.php?showt...p;#entry1041878

Нали при Чехите мигрира човек от Касперски.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Добрия стар плеър Avast охранява и виртуалната машина,докато антивируса на Комодо спи зимен сън.

 

Линка на тази снимка съдържа зловреден код който може да увреди/инфектира системата ви !!!

 

http://i27.tinypic.com/2115ahc.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.

Вчера ъпдейтнах SAS до последната текуща версия (4.27.1000) и забелязах, че след ъпдейта, интерфейсът на програмата показа някои изменения, които ми се сториха странни..., а именно:

 

http://i30.tinypic.com/4rrssm.jpg

 

Както се вижда, не съм с класическа тема на Windows, но бутините, зареждащите барове и останалото станаха все едно съм с тема Windows Clasic. Това ми се стори странно, защото на предната версия всичко по интерфейса си беше точно както го дават по скрииншотите в сайта на програмата... Това не е проблем, но все пак ми е любопитно, дали и при други които са с тази последна версия се появява това нещо, или си е само от моя телевизир... Програмата, иначе си работи както обикновено.

Link to comment
Сподели другаде

Би трябвало да приеме облика на уиндоус. При мен поне е така.

Значи, при теб бутончетата не са в квадратния стил, който съм дал на картинката? Ама с най-последната версия, която съм посочил ли си? На мен на предната, преди да ъпдейтвам, ми беше точно както трябва... преинсталирах и програмата, но въпросният clasic стил си остана...

Link to comment
Сподели другаде

Значи, при теб бутончетата не са в квадратния стил, който съм дал на картинката? Ама с най-последната версия, която съм посочил ли си? На мен на предната, преди да ъпдейтвам, ми беше точно както трябва... преинсталирах и програмата, но въпросният clasic стил си остана...

Това е Windows XP! :haha: Той така си работи - понякога идеално, друг път създава разни дребни проблеми без да има обяснима причина... В по-тежки случаи може да ти скъса нервите. И моя сегашния работи идеално след инсталацията един месец и един ден на следващо стартиране започна да прави малко проблеми без да съм правил нищо с него. Така си е "решил". Пооправих го и се закрепи до следващите глупости, когато изтриването му ще бъде подсилено със солидно количество "благопожелания". Ама какво да се прави...

Link to comment
Сподели другаде

Значи, при теб бутончетата не са в квадратния стил, който съм дал на картинката? Ама с най-последната версия, която съм посочил ли си? На мен на предната, преди да ъпдейтвам, ми беше точно както трябва... преинсталирах и програмата, но въпросният clasic стил си остана...

С последната версия съм- 4.27.1000 мисля че беше. Предната вечер я ъпдейтнах. Забравих да спомена, че при един от предните ъпдейти (не помня кой точно) и аз имах проблем. При стартиране програмата ми изискваше кей, иначе не искаше да сканира. Какъв кей , какви 5 лева , не знам. След преинсталирането й , проблема изчезна. Мисля, че проблема не е в уина, а в самата програма. Аз на моя уин съм му сложил windowblinds и какъвто стил да сложа, програмата го ''приема''.Ето шот http://www.pic-bg.net/files/s9s155u2esnjddhg8g3kbvnavulbm2qs5qedew1n_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ами и аз мисля, че проблемчето (ако мога така да го нарека) е от програмата, защото с предната версия, както казах, всичко си се показваше както трябва... Преинсталирах програмата, почистих внимателно и регистрите, но визията си остана... Само формата на бутоните е тип Clasic и местата, където се слагат отметки. Като дам да се ъпдейтват дефиниции, или като мести нещо в карантината, зареждащият бар е със светлосин цвят, като този по време на инсталацията на програмата (цвета)... Може да е нещо бъгче, иначе всичко друго си и работи... Виждал съм твой десктопи. Ти така ги кустюмизираш, че и майка им не мож ги позна :) Вероятно проблема с 5-те лева, който си имал, се е дължал на това че си изтеглил Pro, а не Free версия. Гледах им на сайта и там програмата е в 2 чишита, нищо че по принцип Free може да се ъпгрейдне до Pro.
Link to comment
Сподели другаде

С безплатната версия си бях, когато се получи проблема. Не че ме притесни, програмата е чудесна и продължавам да си я ползвам. А в control panel\display\themes (appеarаnce), като сменяш стиловете, няма ли някакъв ефект? Предполагам там първо си проверил, но малко ''ровичкане'' не пречи. Между другото при мен пък Outpost free не приема зададения стил от windowblinds. Като бях с платената версия го приемаше. Ходи разбери :)
Link to comment
Сподели другаде

Ами аз първо в стиловете базарах, но без никакъв ефект... Според мен си е в програмата нещо... Пък и рамката на прозореца на програмата си сменя стила... Сигурно след месец, след следващия ъпдейт ще се оправи, ако проблема не е в моя телевизор. Както и да е... Просто ми беше любопитно, защо така се получава...
Link to comment
Сподели другаде

Последното ми пълно сканиране на системата с AVIRA Antivir Free Personal беше на 2009.07.27

Тогава откри един вирус в C:\System Volume Information и го унищожи

 

Опитах да инсталирам Malwarebytes' Anti-Malware - неуспешно - някаква грешка с Microsoft VC++ Runtime Library

Вчера ми изчезна boot.ini файла и при рестарт получавах съобщение за incorrect boot.ini и не излизаше менюто за избор кой от двата Windows XP да зареди, а зареждаше от C:\WINDOWS

Аз написах нов boot.ini и нещата се оправиха, но само за вчера

Одеве го пускам и пак същия проблем с boot.ini

Пускам антивирусната - тя имала проблеми и неще да зареди - съветва ме да я преинсталирам

Пускам преинсталация на Авира - тя ме пита дали не искам само Repair - аз казвам, че искам и става работата бързо

Ъпдейтвам дефинициите и пускам ново пълно системно сканиране

До момента 30% от сситемата е сканирана = 64 намерени зловредни кода, от които последният е: TR/Nuker.AnonMail

Ужас !!!

Link to comment
Сподели другаде

До момента 30% от сситемата е сканирана = 64 намерени зловредни кода, от които последният е: TR/Nuker.AnonMail

Ужас !!!

 

До къде стигна сканирането, ще може ли логът от проверката с Avira ?

 

И имаш ли още нужда от помощ...че повечето неща трудно ще се изчистят само с антивирусна програма.

 

Пусни една профилактична проверка с тези две програми:

 

SUPERAntiSpyware Free и Malwarebytes' Anti-Malware

 

За SUPERAntiSpyware:

* стартирай програмата

* кликни бутонa Check For Updates

* след това избери Scan Your Computer

* вляво избери само дял C:, а вдясно избери Perform Complete Scan

http://pic-bg.net/files/uyzl0vtwtjahyh3n4076.jpg

* кликни Next и изчакай да сканира

* кликни Next, за да се премахнат намерените паразити и след това натисни Finish

* кликни бутона Preferences => придвижи се до Statistics/Logs избери лог файла и натисни бутона View Log

* копирай съдържанието му тук.

 

За Malwarebytes' Anti-Malware:

* стартирай програмата

* придвижи се до секцията Update и натисни Check for Updates

* след това отиди до категорията Scanner и избери Perform quick scan и кликни бутона Scan

* като приключи сканирането кликни върху бутон Remove Selected (или ако ти е на български премахни избраните)

http://img27.imageshack.us/img27/2963/mbam.jpg

* ще се появи текстов файл, копирай съдържанието му в следващия си отговор.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...