Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

@mihnev, благодаря за съвета. Пробвах варианта с фиксването и по-точно с версия 1.6, която е актуална, но за жалост не хвана декиш... Цъкнах му там Apply и то тръгна да се инсталира, но се спря и ми каза, че иска файл (EXPLORE.EXE) от инсталационния диск на Windows... Сложих диска, избрах въпросното EXPLORE.EXE (и без това само то се виждаше като възможно да се зареди...) Извърши поправките или там каквото трябваше да прави. Рестартирах и проверих дали ще ми дава същата грешка - там си е! После със System Restore си върнах предните настройки, тъй като преди процедурата си направих запис... за всеки случай.

 

После пробвах втория вариант, с обновяването до IE8 (въпреки, че изобщо нямам намерение да го ползвам тоя бутляк). Инсталирах IE8. Рестартирах и пак проверих, дали ще мога да махна прозореца, ама пак същата работа... Версията на Java plugin-а е последната и е активна!

После си инсталирах последната версия на Java, Update 14 (не че вярвах, че нещо ще се промени де, но все пак...). Пак рестартирах и пак пробвах и пак нищо не се е променило...

 

Според мен, този проблем идва от самата версия на avast! - българската е... Според мен на англоезичната версия на би трябвало да има този проблем, тъй като вероятно скрипта с българския превовод е добавен впоследствие и би могло в него да има нещо, което да резистира към компоненти на моята OS... Един вид, проблема да е по-комплексен. Все пак, забелязвам че винаги има един процент на инсталации на антивирусен software, които не протичат напълно гладко и се появяват накакви бъгчета... На някои, програмата не се обновява автоматично, въпреки че са сложили отметка на това... на други друго и т.н. В случая, при мен е както изглежда тази работа с началния прозорец и с VRDB. За последното не съм получил мнения от други потребители. Все пак, ако програмата продължава да си работо като сега, посочените от мен въпроси са си бял кахър...

На мен също от време на време ми изкарва тази грешка ie7\8.Едва ли е от антивируса,защото аз съм с авира.Не съм се занимавал да разучавам от какво е.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Comodo Antivirus сeга е много по-добър сравнено с миналата година.Tanganika, защо да го отстранявам - аз и в негово присъствие виждам, когато той не лови, какво могат останалите компоненти на пакета. Отвори ли с Twister сайта на безплатния Rising?
Link to comment
Сподели другаде

...Пробвах варианта с фиксването и по-точно с версия 1.6, която е актуална, но за жалост не хвана декиш...

Опитай ръчно :

Open Internet Explorer

Open the <Tools> menu

Select the <Internet Options> menu item

Open the <Advanced> tab

Check the box next to "Disable script debugging

Remove the check next to "Display a notification about every script error"

Click the <OK> button

 

http://www.tech-faq.com/internet-explorer-script-error.shtml

Link to comment
Сподели другаде

Ох, отказах се... Настройките, които ми посочи да направя, по принцип си бяха по дефолт и нямаше какво да настроивам... Пробвах почти всички предложения от страницата, която ми посочи, ама нищо не се получава... Отворих и с тескстов редактор Source кода на съответния прозорец, дето всеки път се отваря при стартиране на avast!, намерих и мястот, където IE намира грешака, ама нищо грешно не виждам там... Па и да можех да коригирам нещо, то не ми съхранява промените (като с кодовере на интернет страниците...). Махнах IE да не ми е IE да не ми е дефаут браузер и пак нищо. Просто IE си е вграден браузер и винаги с него ми отваря подобни страници... Няма как да о изключа и да накарам съответната страница на програмата да не се отваря с него... От настройките на IE махнах всички плъгини за Java, просто с експериментална цел, да видя какво ще стане, ама тези премахвания (изключвания) не оказаха никакъв ефект - нито положителен нито отрицателен. Все се отваряше с едни същи грешки:

 

http://i44.tinypic.com/29vnjbo.jpg

 

Сложа ли чафката, изскача по-горният прозорец, махна ли я - пак той. При всеки опит за такъв вид действие... Базарах и из опциите за сигурност на IE, да не би там нещо да се блокира... Сложих всичко на Low и пак нищо... А почнах да забелязвам сега, когато сложих IE8, че и въпросната страница се зарежда по-бавно - седи на бял екран 5 секунди, сякаш IE се чуди: to be or not to be... На IE6, поне се беше примирило и зареждаше каквото може, без много да му мисли...

 

На всичкото отгоре, като сканирах със SAS ми излови половин кутия следящи бисквити... (7 на M$ и 2 на Java, която преинсталирах)... Може нещо от срипта на страницата, която не се затваря да се сгафило...

Link to comment
Сподели другаде

Ох, отказах се... Настройките, които ми посочи да направя, по принцип си бяха по дефолт и нямаше какво да настроивам... Пробвах почти всички предложения от страницата, която ми посочи, ама нищо не се получава...

Проблема не е в Аваст,ако ползваш старата версия на програмата Advenced WindowsCare V2 Personal ,ще има същия проблем.Това не е при всички програми,а само при тези които при стартиране успоредно с това се активира и помощно меню,при Аваст се получава същото,но не е в него причината.Този досаден скрипт е много труден за премахване не е само при теб,е поне опитахме!

Link to comment
Сподели другаде

ОК, mihnev. Мерси за помощта. Важното е, че се постарахме, пък... Програмата да пази е важното и други ядове да няма. Поздрави.

Така си е,но все пак е досадно докато го затвориш,а що се отнася до програмата е много добър избор,като безплатно решение,поне за мен!

Лека!

Link to comment
Сподели другаде

Advаnced WindowsCare Personal отдавна я забравих - омръзна ми да бъде отстрелвана или блокирана като с вредоносен код от най-добрите азиатски програми. Ashampoo WinOptimizer 6 е по-добра - а и не я закачат.Пробно я дават за 10 + 30 = 40 дни. При Comodo IS нещо никакви следящи бисквитки не се вписват - деинсталирах SAS и MBAM - излишни са - абсолютно нищо не откриват при параноични настройки на безплатния пакет.Проактивната защита с HIPS работи на страхотно ниво. Comodo IS на два пъти блокира SAS -и той я счита за съмнителна.За красота на декстопа тези програмки вече не ми трябват. A-squared 4.5 Free и тя нищо не намира - но заради енджина на Икарус засега ще я оставя.Anvir Task Manager Free добре се съчетава и сработва с пакета. SysProt AntiRootkit и подобните сега нищо ново не установяват.Те ще стоят в резерв както винаги. При Comodo IS Free e въведен специален режим за инсталиране на програми - при включване вече не пита по 50 пъти кое да се разреши или забрани.При всеки въпрос се предоставя препоръка съобразно преценките на ползвателите на програмата. Михнев, може-би е дошъл момента да пробваш пакета отново - помня, бе между първите, когато го предложиха миналата година.Твърде много е променен към добро - но онези "разузнавателни" компоненти си стоят и не е за предпочитане да се потвърждават при инсталацията.Констатирам и недостатък - задавам свои правила за защитната стена, а тя сама се връща към настройки по подразбиране - те не са лоши, но ги намирам малко либерални.Това да му е кусура - при параноичен избор на настройки не мисля, че е от значение. Тези настройки с нищо не ми пречат, посещавам всякакви сайтове - накрая досега никаква инфектираност не установявам. Как да не се чуди човек - уж е безплатна програма. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Comodo Antivirus сeга е много по-добър сравнено с миналата година.Tanganika, защо да го отстранявам - аз и в негово присъствие виждам, когато той не лови, какво могат останалите компоненти на пакета. Отвори ли с Twister сайта на безплатния Rising?

Добрия стар Twister има много против Rising,пробвах да го сваля и от всички препоръчани сайтове но ето реакцията му.

http://files.brothersoft.com/security/anti_virus/ris.exe

http://download.cnet.com/3001-18510_4-1090...part=dl-6274734

http://chello.tucows.com/files3/ris.exe

но ето реакцията му.

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-03/7684Screenshot-1.jpgImage Hosting

 

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-03/5404Screenshot-0.jpgImage Hosting

 

Според мен причина е в това че засича компонентите на Rising за борба със зловредния код,както например има против и SysProt AntiRootkit.

Link to comment
Сподели другаде

@mihnev, благодаря за съвета. Пробвах варианта с фиксването и по-точно с версия 1.6, която е актуална, но за жалост не хвана декиш... Цъкнах му там Apply и то тръгна да се инсталира, но се спря и ми каза, че иска файл (EXPLORE.EXE) от инсталационния диск на Windows... Сложих диска, избрах въпросното EXPLORE.EXE (и без това само то се виждаше като възможно да се зареди...) Извърши поправките или там каквото трябваше да прави. Рестартирах и проверих дали ще ми дава същата грешка - там си е! После със System Restore си върнах предните настройки, тъй като преди процедурата си направих запис... за всеки случай.

 

После пробвах втория вариант, с обновяването до IE8 (въпреки, че изобщо нямам намерение да го ползвам тоя бутляк). Инсталирах IE8. Рестартирах и пак проверих, дали ще мога да махна прозореца, ама пак същата работа... Версията на Java plugin-а е последната и е активна!

После си инсталирах последната версия на Java, Update 14 (не че вярвах, че нещо ще се промени де, но все пак...). Пак рестартирах и пак пробвах и пак нищо не се е променило...

 

Според мен, този проблем идва от самата версия на avast! - българската е... Според мен на англоезичната версия на би трябвало да има този проблем, тъй като вероятно скрипта с българския превовод е добавен впоследствие и би могло в него да има нещо, което да резистира към компоненти на моята OS... Един вид, проблема да е по-комплексен. Все пак, забелязвам че винаги има един процент на инсталации на антивирусен software, които не протичат напълно гладко и се появяват накакви бъгчета... На някои, програмата не се обновява автоматично, въпреки че са сложили отметка на това... на други друго и т.н. В случая, при мен е както изглежда тази работа с началния прозорец и с VRDB. За последното не съм получил мнения от други потребители. Все пак, ако програмата продължава да си работо като сега, посочените от мен въпроси са си бял кахър...

Антивирусната програма Avast! Antivirus Pro я ползвам от две години. Досега не съм имал абсолютно никакви проблеми с нея или някакви конфликти с други програми. Инсталацията й винаги протича без проблеми. Българският превод е отличен, няма ядове с него и "хелповете" са на български - чети ги, за да научиш повече за работата на програмата. Можеш да си свалиш още "кожи" от сайта им - например с вид на Виста е много приятен (зелен). От половин година ползвам паралелно с нея Outpost Firewall Pro - също без каквито и да било проблеми. При теб нещо някъде се е объркало в уиндоуса. Едва ли ще се оправи преди да го преинсталираш.

post-10359-1245713357_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Tanganika, при мен с Twister +IE 8, когато пробвах на hxxp://www.freerav.com/ за 1-2 секунди Total Alerts станаха 50 на брой. Трудно изключих тогава процеса на браузъра. Отчасти е възможно да си прав. За мен посоченият сайт е непрепоръчителен, безплатната версия на Rising - също е такава. Иначе наистина и тя охранява като азиатско-австралийски лъв. Twister е откровен и честно функциониращ продукт - затова понякога се сещам за контролно-почистващите му възможности. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Антивирусната програма Avast! Antivirus Pro я ползвам от две години. Досега не съм имал абсолютно никакви проблеми с нея или някакви конфликти с други програми. Инсталацията й винаги протича без проблеми. Българският превод е отличен, няма ядове с него и "хелповете" са на български - чети ги, за да научиш повече за работата на програмата. Можеш да си свалиш още "кожи" от сайта им - например с вид на Виста е много приятен (зелен). От половин година ползвам паралелно с нея Outpost Firewall Pro - също без каквито и да било проблеми. При теб нещо някъде се е объркало в уиндоуса. Едва ли ще се оправи преди да го преинсталираш.

 

Nazikov, както съм споменал, аз ползвам Home версията, която ми е съвсем удовлетворителна, като възможности. Pro версията е платена и има доста повече опции, доколкото ми е известно. Лично аз, докато има безплатни решения, не мисля да купувам антивируси или да си набавям такива от тракери и тем подобни. Вероятно при инсталацията се е намерила някаква сравително дребна несъвместимост с компонент на OS, или друга от допълнително инсталираните програми... Възможности много... Според мен, при инсталацията на всяко едно приложение има известен риск от възникването на непредсказуеми проблемчета (или проблемища...). Предполагам, че колкото по-комплексно е едно приложение и колкото по-голяма е насочеността му към дълбока интеграция в системата, толкова и рискът от възникването на грешки в хода на инсталацията и последващата експлоатация нараства... Антивирусните и огнените стени, пак според мен, водят в тази класация, не мислиш ли? Опреличавам ги на превантивната мярка по ваксинация - 98% от ваксинираните я преживяват без абсолютно никакви последствия, но при останалите 2%, понякога крайният изход е смърт или по-лошо...

 

Outpost Firewall Pro е отново платена, т.е. отпада от моите виждания за антивирусна защита, посочени по-горе (абстрахирам се от възможността за незаконно сдобиване - с антивируси, никога!). Освен това, доколкото ми е известно, стени се инсталират на прясно преинсталирани системи, където те спокойно да впият корени. На такива системи рисковете от възникване на конфликтност са... относително по-малки. При следващата преинсталация може да пробвам безплатната версия на Outpost. Предполагам, че въпреки че е по-орязана, пак ще е по-добра от Windows-ката стеница. Гледам как хора си играят да слагат и махат антивирусни програмки с честотата, с която се ползват книжни носни кърпички при умерен ринит... Предполагам, че експериментите са забавни и поставят предизвикателства... Някой ги предпочитат пред компютърните игри.

 

Сега компа ми работи добре (да чукна на дърво) и ако е все така, едва ли ще преинсталирам скоро..., само за да угодя на avast!, който и така се търпи. Както казах, проблемчетата са дреби, нищо че са дразнещи

 

P.S: Скинчетата за avast! изобщо не ми ги хвали... Казах че според мен това е палячовщина... и излишен комерсиализъм. Все едно, да се продават антибиотици (доказано опасни, за рутинна употреба) в кутиики от tic-tac или AK-47, с ляпенки AK-47 User (или Powered by...). Последното е гротеско...

 

Edit: Инструкциите към програмата съм ги изчел, веднага след инсталацията.

Link to comment
Сподели другаде

Nazikov, както съм споменал, аз ползвам Home версията, която ми е съвсем удовлетворителна, като възможности. Pro версията е платена и има доста повече опции, доколкото ми е известно. Лично аз, докато има безплатни решения, не мисля да купувам антивируси или да си набавям такива от тракери и тем подобни. Вероятно при инсталацията се е намерила някаква сравително дребна несъвместимост с компонент на OS, или друга от допълнително инсталираните програми... Възможности много... Според мен, при инсталацията на всяко едно приложение има известен риск от възникването на непредсказуеми проблемчета (или проблемища...). Предполагам, че колкото по-комплексно е едно приложение и колкото по-голяма е насочеността му към дълбока интеграция в системата, толкова и рискът от възникването на грешки в хода на инсталацията и последващата експлоатация нараства... Антивирусните и огнените стени, пак според мен, водят в тази класация, не мислиш ли? Опреличавам ги на превантивната мярка по ваксинация - 98% от ваксинираните я преживяват без абсолютно никакви последствия, но при останалите 2%, понякога крайният изход е смърт или по-лошо...

 

Outpost Firewall Pro е отново платена, т.е. отпада от моите виждания за антивирусна защита, посочени по-горе (абстрахирам се от възможността за незаконно сдобиване - с антивируси, никога!). Освен това, доколкото ми е известно, стени се инсталират на прясно преинсталирани системи, където те спокойно да впият корени. На такива системи рисковете от възникване на конфликтност са... относително по-малки. При следващата преинсталация може да пробвам безплатната версия на Outpost. Предполагам, че въпреки че е по-орязана, пак ще е по-добра от Windows-ката стеница. Гледам как хора си играят да слагат и махат антивирусни програмки с честотата, с която се ползват книжни носни кърпички при умерен ринит... Предполагам, че експериментите са забавни и поставят предизвикателства... Някой ги предпочитат пред компютърните игри.

 

Сега компа ми работи добре (да чукна на дърво) и ако е все така, едва ли ще преинсталирам скоро..., само за да угодя на avast!, който и така се търпи. Както казах, проблемчетата са дреби, нищо че са дразнещи

 

P.S: Скинчетата за avast! изобщо не ми ги хвали... Казах че според мен това е палячовщина... и излишен комерсиализъм. Все едно, да се продават антибиотици (доказано опасни, за рутинна употреба) в кутиики от tic-tac или AK-47, с ляпенки AK-47 User (или Powered by...). Последното е гротеско...

 

Edit: Инструкциите към програмата съм ги изчел, веднага след инсталацията.

Ама ти няма какво да угаждаш на аваста, защото причината не е в него, а в твоя уиндоус. Досега да съм го преинсталирал поне два пъти. Какво толкова коства? Защитната стена Outpost Firewall Pro съм я инсталирал по-късно (след инсталирането на всички програми - така се случи) и не е имало проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...