Jump to content

Портативни програми за USB флашка? Защо не!


Препоръчан пост

Мисля, че Antivir засича нещо евристично в папката, дето си я дал за firefox. Може би не е опасно. Не знам дали евристичния модул на Antivir може да се изключва.
Имам Mozilla Firefox Portable Edition от сайта на PortableApps и там такива проблеми нямам .

Разисквам въпроса повече от любопитство , според мен Antivir се държи по - параноично от колкото трябва .

Смъкнал съм си почти всички програми дадени тук от nikolaijelev и досега не съм имал никакви проблеми :thumbsup: така че смятам този въпрос за приключен .

Хм, интересно! Пускаш снимки от picvalley. Според мен има троянец на сайта на picvalley! Не е безопасен! Antivir не го ли засича?

 

Заинтригуваме , не ми се вярва да държат на сайта си троянец защото потребителите разберат ли за това спират да го ползват и тогава сайта е обречен .

Но ще имам едно на ум . Благодаря

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 136
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Aз само предупреждавам. Сега например се отваря само една реклама, като кликнеш за увеличение на качената снимка на picvalley. Не е от самата снимка, просто хората правят изскачащи реклами. Нали с това се издържат. :)

 

Но за съжаление не винаги адуера им е читав. Като кликнах на твоята снимка преди време, пак изпищя антивируса. Но сега picvalley е добре. Изтрих лога на антивируса, за съжаление. Някакво невзрачно троянче. ;)

 

В добавка: ето виж мненията в тази тема. Не само аз се оплаквам от picvalley.

Link to comment
Сподели другаде

PowerLaser Express 1.0

 

PowerLaser Express представляет собой программу для записи CD/DVD дисков. Программа имеет компактный размер, не требует установки и не изменяет системный реестр. Все это делает возможным её работу со смененых носителей.

 

· Поддержка Windows 98/Me/2000/NT/XP/Vista.

· Поддержка SCSI, IDE/EIDE и USB CD/DVD рекордеров.

· Поддерживаемые носители: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW, DVD-RAM, DVD+R, DVD+RW и DVD+R DL.

· Запись "на лету" (без использования предварительного ISO-образа и временных файлов).

· Вывод подробной информации о носителе и возможностях привода.

· Встроенный браузер сессий с возможностью извлечения файлов.

· Удобное добавление файлов в проект (два способа).

· Поддержка "длинных" имен файлов (Joliet).

· Поддержка мулитисессионных дисков.

· Быстрая/полная очистка носителей.

· Подготовка и запись ISO-образов.

· Создание загрузочных дисков.

 

post-1567-1189802029_thumb.jpg

 

 

http://narod.yandex.ru/100.xhtml?kiaplayer...xp_1.0_full.zip

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Pegtop PStart - една добра алтернатива на PortableApps.com Menu. Чудесно старт меню за стартиране на портативни приложения. Има опция за задаване на параметри от командния ред, което е полезно, за да се накарат някои програми да се стартират от USB Drive.

http://i181.photobucket.com/albums/x2/strixbg/Desktop/PStart1.png

http://i181.photobucket.com/albums/x2/strixbg/Desktop/PStart2.png

 

OperaUSB Web Browser - стартира се много по-бързо от Firefox Portable.

FileZilla Portable [SoftVisia]

PuTTY Portable

Notepad++ Portable 4.2.2[softVisia]

KeePass Password Safe Portable

Link to comment
Сподели другаде

А, някой успял ли е да подкара bootable disk от флашката си?

Kaкво имаш предвид, като казваш bootable disk? За Windows, Линукс, Apple MAC или за нещо друго? Понятието bootable disk е близкo по значение дo Boot disk.

 

Има цели операционни системи, които се стартират от USB флашка. Пробвал съм Windows XP, Vista, Damn Small Linux, Slax и още доста операционни системи, които се стартират от USB флашка. Даже имаме едно ръководство за целта: Инсталиране на Damn Small Linux на USB флашка.

 

Също така съм пробвал boot disk от USB за Windows XP. Направен с FlashBoot. Работи. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
PowerLaser Express 1.0

 

PowerLaser Express представляет собой программу для записи CD/DVD дисков. Программа имеет компактный размер, не требует установки и не изменяет системный реестр. Все это делает возможным её работу со смененых носителей.

 

· Поддержка Windows 98/Me/2000/NT/XP/Vista.

· Поддержка SCSI, IDE/EIDE и USB CD/DVD рекордеров.

· Поддерживаемые носители: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW, DVD-RAM, DVD+R, DVD+RW и DVD+R DL.

· Запись "на лету" (без использования предварительного ISO-образа и временных файлов).

· Вывод подробной информации о носителе и возможностях привода.

· Встроенный браузер сессий с возможностью извлечения файлов.

· Удобное добавление файлов в проект (два способа).

· Поддержка "длинных" имен файлов (Joliet).

· Поддержка мулитисессионных дисков.

· Быстрая/полная очистка носителей.

· Подготовка и запись ISO-образов.

· Создание загрузочных дисков.

 

post-1567-1189802029_thumb.jpg

http://narod.yandex.ru/100.xhtml?kiaplayer...xp_1.0_full.zip

Mое ли Огледало?

Link to comment
Сподели другаде

Mое ли Огледало?

Не знам да има BG огледало . Ако ти е проблем да теглиш от руски сайтове свържи се с мен по icq или Skype , ще ти я пратя .

 

Пробвай от тези места :

 

http://www.softforfree.com/programs/powerl...ress-13402.html

 

http://softclub.nnm.ru/powerlaser_express_10_1

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Аз имам един въпрос, който не е точно по темата.

Мисля да си взимам флашка, обаче съм много далеч от тези неща. Не съм работил и искам да питам по-опитните, да ми препоръчат, нещо с повече памет например. Разполагам със 100-150 лева, какво може да се вземе за тази сума ? Какви видове има, кои са по-добри и т.н.

Благодаря много.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...