Jump to content

Портативни програми за USB флашка? Защо не!


Препоръчан пост

За това как става портативна Mp3tag (Безплатна е и с вграден превод на български език - благодарности на OzZY1 и gaffer):

 

1. Изтегля се Mp3tag (в случая инсталационен файл с версия 2.39: mp3tagv239setup.exe).

2. Инсталира се програмата, за препоръчване Full версията.

3. Копира се папката с инсталацията (примерно C:\Program Files\Mp3tag). Поставя се където ви е удобно на харддиска.

4. От копираната папка се изтрива Mp3tagUninstall.exe.

5. Деинсталира се Mp3tag и програмния или друг деинсталатор.

6. От копираната папка можете да пуснете вече Mp3tag.exe и да стартирате приложението.

7. Спирате програмата (излизате от нея).

8. Премествате папката (която копирахте преди малко) където искате на флашката и готово!

 

Това е за Мp3tag - портативна версия. :crosseyes1:

 

Снимки на програмата, която при мен работи от флашката.

Ето Mp3tag в менюто на PortableApps:

http://i9.tinypic.com/4r723h3.jpg

 

Ето Mp3tag, стартиран от флашката:

http://i18.tinypic.com/4xl2esk.png

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 136
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Програма за печат на платежни нареждания

 

Освен това попълва и вносни,приходни, разходни,разписка,многоредово,има календар,пази данните за всички въведени фирми ,справки за издадените документи.Просто върхът за безплатна програма.

Размер:672 кб. ZIP

1.77мб.разархивиран

Link to comment
Сподели другаде

Леко офтопик: виждам, че от цяла България май само аз не съм завладян от някаква мания за портативни програми. :D

 

Хм, интересно е да имаш портативни програми, ако ги използваш други компютри. Освен твоя собствен. Тогава може би ще оцениш нуждата от такива програми. Аз харесвам възможността за предоставената от портативните приложения независимост на потребителя, който може с едно чипче да си пусне програма или операционна система от флашката на друг компютър с някои лични данни и настройки. Но с портативните устройства и програми трябва да се работи внимателно.

 

Добавям по-късно:

Аз да помоля отново за това :blush:

Не ще да тръгне от USB тази операционна система при мен. Както писах по-горе има малък проблем с хардуера, защото имам доста нов компютър. Но след като изкарат по-нова версия ще направя ръководство. Засега не ми се ще да правя такова на Damn Small алфа статус. :(

Редактиран от Sir William
Link to comment
Сподели другаде

http://i15.tinypic.com/5xqpu0w.jpg

 

JauntePE е интертесна миниатюрна програмка, която може да ви помогне да направите портативно приложение. Програмата наистина работи доста добре при модифициране на регистрите и файловата структура на непортативна програма в подходящи за портативна.

За съжаление е необходим сериозен опит за работа с JauntePE. Независимо, че е в доста ранна алфа версия, програмата си струва! Можете да я пуснете съвсем спокойно от USB флашка. Тя самата е портативна. :)

 

Изтегляне: JauntePE 0.1.3 pre-alpha

Mirror: JauntePE 0.1.3 pre-alpha @ Rapidshare.com (239 KB)

Link to comment
Сподели другаде

Има доста програми, които не се инсталират и могат съвсем спокойно да се използват като портативни за USB флашка.

Една от тези програми е безплатния MyUninstaller. Това е доста интересна миниатюрна програма, коята може да замести успешно сервизното приложение Add/ Remove за Windows. Но освен основните си функции може да ви даде доста детайлна информация за инсталираните приложения.

 

Снимка:

http://i18.tinypic.com/6f0hij9.jpg

 

Изтегляне: MyUninstaller (в случая версия 1.36 от 04.08.2007) (41 КВ)

Link to comment
Сподели другаде

Направих обещаното ръководство за инсталиране на Damn Small Linux (DSL) на USB флашка. Ето тук. ;)

 

Засега съм се ограничил с инсталация, използвайки MS Windows и HP USB Key Utility for Windows. Става лесно, при мен се инсталира за около две-три минути.

 

Може да пусна още ръководства за инсталиране на операционни системи на USB флашка по желание. :)

Link to comment
Сподели другаде

Има ли начин да се направи портативен SA Dictionary?само с обикновено копиране нестава

 

иначе темата е много актуална. поздравления за това :)

 

Здравей!

Всъщност SA Dictionary работи от USB флашка. Ако пробваш exe файлов инсталатор от сайта на програмата, май няма да стане.

 

Пробвай това:

Изтегли zip архива SA Dictionary. После го разархивирай на флашката. Стартирай иконката с британското знаме (Diction). При мен работи. :)

 

Снимка на SA Dictionary от моята USB флашка:

http://pics.softvisia.com/design/pics/3680/19.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...