Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

На мен Windows 7 ми върви идеално (вече) на виртуалната машина, като изключим видео графиките. Единствено те са ограничени, но това си го пише в ръководството. Единственото, което трябва да се направи, за да върви Windows-a нормално, е да се спазят системните изисквания, т.е. да се направят правилните настройки на виртуалната машина.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Много благодаря получи се не бях изключил Internet TCP/IP Protocol 6 и най-вероятно за това ми изписваше , че е невалиден.Сега всичко е ОК още веднъж сърдечно благодаря.

 

Значи на мен ми върви идеално е не като истинският ,но задоволява ме.За бавното вървене инсталирахте ли добавките след като инсталирахте уиндоуса има и някои настройки на виртуалната машина пише ги в ръковадството.

Всичко възможно съм инсталирал и разни настройки,но пак се влачи като...Относно звука как се оправя?

Link to comment
Сподели другаде

На предната страница има решение за проблема със звука. Доста те мързи да провериш май.

С какви компоненти разполага истинският ти компютър?

Link to comment
Сподели другаде

На предната страница има решение за проблема със звука. Доста те мързи да провериш май.

С какви компоненти разполага истинският ти компютър?

Данните на компютъра са 2гб.рам DualCore Intel Pentium E2160, 1800 MHz (9 x 200) nvidiq 8600gt. На виртуалният съм заделил 1гб.рам

. "Относно звука, обновете драйверите на виртуалната Vista (от Device Manager), укажете ръчно драйвер за инсталация и посочете за източник C:\Program Files\Virtual Machine Additions".

Не разбрах за "виртуалната vista" нали за win7 говорим.От device manager няма нищо за звука какво точно трябва да търся там,за да му укажа да търси драйвер?

Link to comment
Сподели другаде

Vista, 7, в случая е все тая. Не може в Device Manager да няма някаква звукова карта. Може да е неразпозната напълно, може да е в Sound, video and game controllers, но трябва да има някаква звукова карта, освен ако не си указал самата машина да е лишена от такава в настройките й.

 

Я да попитам аз, че мй подозирам къде е проблемът. Преходът между реалната и виртуалната машини изисква ли прихващане на курсора или не, т.е. курсорът "влиза" ли във виртуалната и да не може да излезе от нея, преди да натиснеш десния Alt?

Link to comment
Сподели другаде

Курсорът се прихваща автоматично. Добавките са се инсталирани успешно и звук не се появи Шерването се получава,но една папка се отваря по 1-2 мин.и е невъзможно да се работи пробвах 2-3 версии,но все същото.

Link to comment
Сподели другаде

Курсорът се прихваща автоматични

Не ми е напълно ясно какво точно имаш предвид. Курсорът трябва ли да "влиза" и "излиза" в/от виртуалната машина или средата е хомогенна?

Link to comment
Сподели другаде

И на мен първоначално нямаше никакво звуково устройство разпознато в мениджъра на устройствата ,и след като се ровех и ръчках изведнъж се появи и след като обнових драйвъра както каза Night_Raven нещата се оправиха.С интернета също ,за вървянето всичко е нормално слушам си музика даже.Изобщо не товари процесора и не гълта много РАМ доволен съм .Даже върви по-добре от ХР-то което бях инсталирал преди това,аз съм с DualCore AMD Athlon 64 X2, 2000 MHz (10 x 200) 3800+ и 2 гигабайта рам.
Link to comment
Сподели другаде

Не ми е напълно ясно какво точно имаш предвид. Курсорът трябва ли да "влиза" и "излиза" в/от виртуалната машина или средата е хомогенна?

Курсора си излиза/влиза в виртуалната машина без натискане на alt?

В device manager се появи звуковата карта и звука го оправих,но забавянето вече идея си нямам как да се оправи?

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
В общи линии да. Не е напълно невъзможно да се пробие дадена виртуална машина, но е толкова трудно, че на практика е достатъчно близо до невъзможно. За жалост хич не е практично и удобно.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...