Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

  • 1 month later...
  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Има ли някой, който да е инсталирал Windows 7 на Virtual PC? Преди да инсталирам допълненията Windows-а работи, но ужасно бавно, всеки клик реагира със закъснение поне минута. След като пусна да инсталира допълненията, Windowsa -а просто забива и дава син екран след известно време.

Забравих да спомена, че използвам Virtual PC 2007, процесора е Intel е2200, който за съжаление не подържа Virual Tehnolgy.

Та въпроса ми беше имали някой, които да е подкарал Windows 7 на Virtul PC?

Иама ли по нова версия на Virtual PC за Windows XP (аз поне не открих)?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, имам следната идея,която се сетих, че мога да осъществя с някоя от посочените програми...но може би само отчасти...

А тя е: Понеже в последно време все често се налага да се работи на други или чужди машини...а необходимостта от личните ми програми и библиотеки си е голяма...а разнасянето на Лаптоп вече не е презумция. Използвам външен хард/ове. Последният които е малък по размер и е 500ГБ. Идеята е на него да се инсталира собствена операционна система (виртуална). Като на нея да си се натовари със необходимите за моите си цели програми и да се използва на кои да е компютър. Разполагам с Virtual PC SP1 i VirtualBox 3.0.2. Въпросът е ако това стане и после се закача на друг комп. дали ще се подкара или и на него ще трябва да се инсталира първо същата програма за да разпознае вече инсталираната работна среда на външния хард? :crosseyes1:

А може би идеята не е съвместима и приложима (виртуална машина на външен хард, независима от реалната машина)

А и някакви други идеи ако се сетите за тази цел- ще ссъм ви благодарен...!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, имам следната идея,която се сетих, че мога да осъществя с някоя от посочените програми...но може би само отчасти...

А тя е: Понеже в последно време все често се налага да се работи на други или чужди машини...а необходимостта от личните ми програми и библиотеки си е голяма...а разнасянето на Лаптоп вече не е презумция. Използвам външен хард/ове. Последният които е малък по размер и е 500ГБ. Идеята е на него да се инсталира собствена операционна система (виртуална). Като на нея да си се натовари със необходимите за моите си цели програми и да се използва на кои да е компютър. Разполагам с Virtual PC SP1 i VirtualBox 3.0.2. Въпросът е ако това стане и после се закача на друг комп. дали ще се подкара или и на него ще трябва да се инсталира първо същата програма за да разпознае вече инсталираната работна среда на външния хард? :crosseyes1:

А може би идеята не е съвместима и приложима (виртуална машина на външен хард, независима от реалната машина)

А и някакви други идеи ако се сетите за тази цел- ще ссъм ви благодарен...!

По принцип е осъществима. Аз самия не съм напълно сигурен, но предполагам, не е възможно да се направи VirtualBox преносим. Причината е в сървисите/драйвърите, които се стартират заедно с ОС. Това ще те принуди да инсталираш VirtualBox навсякъде, където ходиш. Може да измислиш още една абстракция или да смениш виртуалната машина, но тогава ще е бавно, дори мъчително за ползване и поддръжка.
Link to comment
Сподели другаде

Мислех си да инсталирам операционна система с необходимите приложения на външния хард и на компютъра хост да пипна биоса(само когато го ползвам) да зарежда от външния хард, само че той се свързва с USB или Firewire и незнам дали може да се подкара там инсталираната система и как? Трябва да пробвам за да разбера...ще пиша след което.... :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

Искам да попитам как да добавя нов 15 GB-ов дял на готова виртуална машина VirtualBox...аз успявам да добавя нов хард, но убунтото го разпознава, като Mass Storage Drive и не мога да го достъпя...дава съобщение Can't mount file
Link to comment
Сподели другаде

Да, нали все пак се разпознава от Убунтуто...разпознава - силно казано...да не би да трябва да го форматирам този хард диск в ext2 или още в началото щом му дадеш че е хард диск за Linux-Ubuntu значи вече е в правилната файлова система

 

П.С. Версията на VirtualBox-a е 3.0.2

Link to comment
Сподели другаде

Абсолютно, там нещата са си други.

Процедурата е създаваш дяловете и ги форматираш.

Например:

fdisk -l - изписва ти достъпните дискове

fdisk /dev/disk или cfdisk /dev/disk - редактираш или изтриваш дяловете. Задаваш типа на файловата ситема която ще съдържат. Обикновено 83 (Linux) е достатъчно.

mkfs.ext3 /dev/disk/partition ( mkfs.ext2 mkfs.vfat и пр) ти генерират файловата ситема. Ако няма дялове е mkfs.ext3 /dev/disk. Всички команди се изпълняват като суперпотребител. За точното съответствие на команди - файлови ситеми, напиши mkfs. и натисни таб, така ще се появят всички достъпни. За повече опции man <команда>.

Link to comment
Сподели другаде

Опитах се снощи за проба, да инсталирам на Microsoft Virtual PC , WinXP x64 и стигам до следният екран:

 

http://img517.imageshack.us/img517/9960/x64ah0.png

 

Системата ми е с Win XP SP3 Prof. х86, а процесора ми е - Athlon 64 X2 6400+

Прочетох, че Virtual PC 2007 doesn't support running x64 OSes as guests, it only supports x64 as the host OS. ?! Понеже съм малко на "Вие" с ингилизкият, какво иде да ми каже това, с администраторски акаунт съм разбира се? Посъветвайте ме, как да подкарам WinXP x64, на виртуална машина?

Link to comment
Сподели другаде

Ахаа..., мерси за бързият отговор! Ще го пробвам тогава, що да не го пробвам. :blackcat:

Жив и здрав!

Едит:

Гльодам, излязла свежарска версия на 04.08.2009, ей сегичка ще го дръпна... :cooldude:

Link to comment
Сподели другаде

Още един въпрос, ако не ставам много нахален, моля?

Инсталирах Sun xVM VirtualBox и без проблеми, качих 64 битовото ХР. Но сега не мога да схвана, как аджеба да шерна папки или дялове от реалната на виртуалната машина. Инсталирах и на двете, допълнителните Sun VirtualBox Guest Additions, от виртуалната машина адвам дялове, но като чета ръководството, подразбирам че трябва и в реалната да шерна папки или дялове, а не както беше на Virtual PC, само във виртуалната. Как става хватката?

Иначе тази последната версия 3.0.4-50677, много ми допада, има български и виртуалната машина лети. Няма и някои специфични проблеми на Microsoft Virtual PC, с резолюции, насичания и т.н.

Мерси предварително за отговорите!

Link to comment
Сподели другаде

Ръководството е за стара версия. Споделянето на папки в момента е по-улеснено и трябва да става изцяло от прозореца на стартираната виртуална машина (подобно на Virtual PC). Как точно обаче се извършва, защото в момента я нямам инсталирана с работеща виртуална операционна система.

Колкото до изброените специфичните проблеми с Virtual PC, аз не съм попадал на тях.

Link to comment
Сподели другаде

Имах в предвид, ръководството към самата програма стр.68, което е в секцията-даунлоуд на сайта им. Пише, че *.iso-то с допълнителни Guest Additions, трябва да се инсталира и на двете машини. А шерването става, първо от реалната, чак след това на виртуалната. Ако ти остане време тия дни, хвърли му моля ти се едно око, че както казах, чета английски, но в някои по специфични неща, се затруднявам. Иначе, на виртуалната машина, да всичко е през графичният интерфейс и не трябва да се пише, като на по-старите версии, път към файла, а се избира с бутони. За Virtual PC и аз съм нямал проблеми при старият CRT мотитор, но с LCD, ми правеше чалъми... Но това е друга бира, явно е до задмониторното устройство.

Благодаря, още веднъж за отговорите, много е полезна тази тема! Ако междувременно открия, как става шерването, ще пиша тук своевременно, успехи на всички!

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...