Jump to content

Статия: Справочник за кодеци


Night_Raven

Препоръчан пост

  • Отговори 127
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Имам въпрос - Свалих си еднин филм.  Филма е full HD - Journey.to.the.Edge.of.the.Universe.2008.Bluray.1080p.AC3.Audio.x264-CHD. Когато го пусна през Crystal player отдолу има една зелена линия, звъкът пращи и спира от време на време. Когато го пусна през KM Player картината е супер но звукът избързва постоянно. Като инсталирани кодек пакети имам в момента само Night_Raven Codec Pack 2.02. 

Допълнително имам и Матрицата - отново на full HD и върви перфектно - без никакви насичания, прекъсвания и артефакти по картината и звука.

 

Странното, че като пусна филма/за Матрицата става въпрос/ през KM player отново има разминава между звукът и картината.

По принцип всякакви проблеми с The KMPlayer би трябвало да са си негови и да нямат общо с инсталираните кодеци, защото той си ползва свои такива. Разбира се можеш да смениш пакета с кодеци и да видиш как ще се държи The KMPlayer. Колкото до Crystal Player, аз го изоставих преди много време, защото е прекалено бъгав и работата по него е умопомрачително бавна. Ако въобще се работи все още, де. Добри идеи има заложени в плеъра, но реализацията е плачевна. Т.е. проблемите с него може да си се дължат на някой от безкрайните му бъгове.

Link to comment
Сподели другаде

 Просто съм свикнал с Кристал плеъра, от време на време гледам и на  КМ плеъра. Трудно ми е да избера някой друг като основен, просто защото съм привикнал, а и освен това дали КМ плеър или ГОМ плеър или някой друг с вграден кодеци особена разлика не виждам - най вече в интерфейса и начина на представяне и оформяне на настройките. Едно време си направих експеримент - разделих екрана на 4 равни прозореца и пуснах един филм на 4 различни плеъра - ГОМ, Кристал, КМ плеъра и медиа плеър класик - при настройки по подразбиране особена разлика в картината нямаше. Като цяло най-добри ми си струва че изглеждаше картината при КМ плеъра, но нищо кой знае какво. А може и така да съм си внушил.

 

Както и да е нещо се отплеснах, но все пак сподели с кой плеър гледаш и кой лично на тебе ти харесва най-много за възпроизвеждане.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Ако става въпрос за гледане на домашно създадени DVD дискове или такива, които са вече декриптирани, тогава в общи линии всички безплатни MPEG-2 декодери вършат работа: DScaler MPEG Filters, Gabest MPV Video Decoder (ако го намериш) или GPL MPEG-1/2 DirectShow Decoder Filter.

 

Ако става въпрос обаче за гледане на оригинални/легално закупени DVD дискове, тогава тези декодери няма да вършат работа сами по себе си, а ще трябва да се добави и софтуер, който да декриптира диска в реално време. Най-известната такава програма е AnyDVD, но е платена. Алтернативата е да се ползва някоя от официалните добавки за гледане на DVD дискове, които са споменати на тази страница. Това ще позволи гледане на DVD директно, без AnyDVD или допълнителни декодери, защото самите добавки си съдържат всичко. За жалост обаче те също са платени.

Иначе казано, ако става въпрос за гледане на оригинални DVD дискове конкретно с Windows Media Player, няма безплатен начин да се извърши това. Поне аз не знам такъв. Това не важи за останалите видео плеъри като The KMPlayer, VLC Media Player, Media Player Classic (Homecinema) и др.

Link to comment
Сподели другаде

Официалните добавки за гледане на DVD дискове, които са споменати на тази страница ги видях и аз, но за съжаление /както и ти казваш/ са платени. :)

Затова реших да пробвам с някой безплатен.

Отворих GOM Player и той ми предложи този кодек. Свалих го /само 255 kb/, инсталирах го и ДВД филма тръгна.

Това което ме накара да се обърна към теб, въпреки че ДВД-то тръгна е, че не ми хареса какво пишеше на страницата на кодека:

- This codec is a beta version, therefore we don't guarantee the stability.

- The performance of this codec could be not as good as the commercialized one.

 

Понеже нямам представа колко стабилен е този кодек реших да попитам теб какъв да ползвам.

Добър ли е този или по-добре да го заменя с някой от посочените от теб безплатни кодеци?

И ако да, с кой от всичките или е без значение?

Link to comment
Сподели другаде

Това, че кодекът е в бета версия, не би трябвало да те притеснява. По принцип бета версиите на каквито и да било софтуерни продукти означават, че е възможно да има бъгове и проблеми. При някои програми обаче бета версиите са си напълно стабилни. При кодеците често се ползват бета версии, защото авторите им ги изоставят и това са последните им версии, върху които е работено. Или просто са кръстени "бета", защото авторът не е 100% сигурен, че всичко ще е наред, но кодекът може да си е също толкова надежден и колкото нормална, стабилна версия.

Колкото до съобщението, че производителността на кодека няма да е толкова висока, колкото на комерсиален такъв, това не знам точно колко е вярно, защото не съм тествал кой кодек колко ефективен и лек е, но на една поне малко съвременна система, това е без значение.

 

Като цяло просто авторите на GOM Player се застраховат с тези предупреждения, така да се каже.

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...
Здравейте, използвам KM Player - 3.0.0.1439. Когато избера от опциите режим на възпроизвеждане VMR 9 - картината а ОК. Като избера "Миксер за наслагване" - предполагам overlay - картината става по-бледа и като цяло пада качеството на възпроизвеждане. Нормално ли е да има чак такава забележима разлика? Като цяло контраста пада и изображението става по-зърнесто, образите избледняват.
Link to comment
Сподели другаде

След като си с Windows 7 не би трябвало да ползваш Overlay въобще. По-добре е да преминеш на Enhanced Video Renderer (EVR), който е и по-подразбиране в Windows 7.

 

Имам следните опиции в KM Player. Нещо не се ориентирам коя трябва да е EVR.

post-5579-097828600 1294400967_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...