Jump to content

Статия: IP Адресите и техните разновидности


Препоръчан пост

В сайта на Майкрософт гледах сървъри и теглих 2005 и 2008.Опитвам се да ги инстал и не става.Сега пък не смея да ги деинст и пак да ги инстал.Въобще не знам вече какво да направя.За един е такъВ сървър проблем беше антивир програма.Спрях я за 1 час деинст го и пак го инстал и стана.Мисля че се казваше /MSDL/.Дали и сега е така?
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 95
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Съвета ми е да деинсталираш приложния софтуер (счетоводната програма) и след това SQL сървърите.

Инсталацията е в обратен ред - инсталираш съответния SQL сървър и след това счетоводната програма.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Добър ден!

Понеже въпросът ми е свързан за IP адресите и си го задавам тук?

 

При рестарт на рутера се сменя постоянно IP адреса, който IP адрес е 79.132.16.244, след рестарт му се сменят последните две деления(не знам как да го нарека) 79.132.14.105 (сменят се тези които са в червено)!

Има ли начин след такива смени на IP адресите да се разбере да ли е един и същи рутер т.е. един и същ потребител?!

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Здравейте!

Знам че не е тук мястото,но незнам къде трябва да пиша за проблема си!

Той е следният,ще започна малко отдалече:

Вкъщи съм с настолен компютър и лаптоп. Имам рутер.

Имам проблем с интернета когато ми е включен utorrent-a,

страниците ми се отварят много бавно,клиповете зареждат много бавно,а понякога и не се отварят изобщо и съответно не зареждат изобщо!

Когато utorrent-a е изключен всичко си върви както трябва,страниците

се отварят нормално,клиповете зареждат бързо и т.н.

Ако някой може да ми помогне да отстраня този проблем ще съм

много благодарен!

Още веднъж се извинявам че пиша не където трябва!

Успехи на всички и благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Има проблем независимо на кой компютър е пусната uTorrent? С какви операционни системи са компютрите?

Да независимо на кой компютър е пуснат и на двата го има проблема и двата компа са със оригинално XP SP2
Link to comment
Сподели другаде

Случайно tcpip.sys драйвера да е пачван, за да позволява повече полу-отворени връзки?

Ако не е, то абсолютно винаги ли се получава така? Независимо колко на брой торенти? Опитай да сваляш само един торент и то с малко сийдъри и лийчъри, ако вече не си го опитвал.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Знам че не е тук мястото,но незнам къде трябва да пиша за проблема си!

Той е следният,ще започна малко отдалече:

Вкъщи съм с настолен компютър и лаптоп. Имам рутер.

Имам проблем с интернета когато ми е включен utorrent-a,

страниците ми се отварят много бавно,клиповете зареждат много бавно,а понякога и не се отварят изобщо и съответно не зареждат изобщо!

Когато utorrent-a е изключен всичко си върви както трябва,страниците

се отварят нормално,клиповете зареждат бързо и т.н.

Ако някой може да ми помогне да отстраня този проблем ще съм

много благодарен!

Още веднъж се извинявам че пиша не където трябва!

Успехи на всички и благодаря предварително!

 

И аз имам същият проблем и то отскоро е така. За да сърфирам, когато юторента е пуснат, трябва да ограничавам даунлоад скороста. Пооправих малко положението, като направих следните промени в юторентаpost-1180-0-50619400-1326276633_thumb.png, но не знам дали това намалява скоростта на сваляне.

Тъй, като преди известно време, доставчикът ми беше купен от Близу, ме съмнява дали там не се крие проблема. Също така не съм пробвал, дали с по-стари версии на юторента е така.

Link to comment
Сподели другаде

  • 7 months later...

Здравейте,

 

Може ли някой да ми отговори дали ако ползвам връзка към интернет с динамично ай пи това ще е достатъчно да не бъде възможно да бъда разпознат като един и същ потребител с различни акаунти в определен сайт,който има възможности и екип за проследяване на такива потребители и ограничаване до един акаунт на човек?

В смисъл - само ай пи-то ли се детектва при проверки или има и друга информация,която доставям с влизането си в сайта от един и същ компютър?

А също така това,че ай пи-то ми е да кажем динамично и външното е различно от локалното (ще ползвам мобилен интернет от глобул с безжичен модем(дето им викат някои "флашка") ) достатъчно ли е или първите цифри и ограниченият брой външни ай пи-та по някакъв начин издава,че зад този адрес стои един и същ компютър?

 

Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Здравейте на всички!

Та тръгвайки от IP адресите.............., реших и аз да попитам някой сблъсквал ли се е с такъв проблем:

IE8, Google toolbar - в него(в лентата) Отметки - там си запаметяваме страници от интернет пространството.

До тук перфектно, но с една такава страница, която запазих там се случи така, че сега няма отваряне.

Ползвам рутер за 3 компютъра, който е със статично IP.

До преди време, докато този web адрес не бе в този google toolbar, нямах проблеми, когато отида в работата си там успявам да вляза, но в нас Не.

Нямам ограничения от доставчика ми на интернет(говорил съм с тях), дали не са направили нещо от корпорация Google?

Ако се интересувате какъв е сайтът: за сваляне на музика е, не е нещо толкова секретно, че да създава проблеми.

Някакви идеи?

Само да добавя маската също е статична дадена ми от доставчика.

Пробвал съм и с други браузъри и на 3та компютъра, не става.

Link to comment
Сподели другаде

Единият компютър(настолният) - XP, -> IE8, Opera

Вторият беше с Виста, след което и него го преинсталирах с WIN7 - laptop - Opera, IE8

Третият Win7 - laptop - Mozzila, IE8

Никъде не става след запаметяването в тази google лента(toolbar)

Никаква идея нямам.

Link to comment
Сподели другаде

T.e. преди да добавите сайта към въпросните отметки в toolbar-а, страницата се отваря напълно нормално. Проблемът възниква, след като извършите посоченото действие, така ли? Наблюдава се при абсолютно всички компютри свързани в мрежата?
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...