Jump to content

Статия: IP Адресите и техните разновидности


Препоръчан пост

Включи компютъра с инсталиран Windows 7 и се увери, че имаш достъп до Интернет. След това изпълни следното:

Start -> Run... cmd.exe -> щракваш с десния бутон на мишката върху него -> Run as administrator.

Показва се прозореца на Command Prompt, в който въвеждаш:

ipconfig /all

... и потвърждаваш с Enter.

След изпълнението на командата се извежда списък с наличните мрежови връзки и техните характеристики. В твоя случай търсиш връзката, която е активна в момента - Local Area Connection, а характеристиката, която ти трябва е Physical Address - преписваш си стойността, която е срещу тази характеристика.

 

Стартирарш компютъра с инсталиран Windows XP и отваряш Control Panel -> Network Connections.

Щракваш с десен бутон на мишката върху Local Area Connection -> Properties -> раздел General -> бутон Configure....

Показва се нов диалог с настройките на мрежовия адаптер. В него избираш раздела Advanced и търсиш характеристиката Network Address. В полето Value отдясно въвеждаш стойността, преписана от компютъра с инсталиран Windows 7 и активираш тази стойност (щракваш отметката срещу нея).

 

Ако няма други ограничения от страна на доставчика, това би трябвало да е достатъчно, за да имаш достъп до Интернет и на този компютър.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
  • Отговори 95
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Така,темата е наистина доста интересна,а ето и аз какво открих относно темата : "IP Адресите и техните разновидности"

Ето един Сайт ,където е обяснено подробно,даже в края са поставени въпроси и задачи за решаване,мисля че информацията е доста полезна и ще бъде в помощ на доста хора! :gentlemen:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здравейте и от мене.Имам един въпрос.Има ли начин да се разпознае реално IP от прокси.Примерно взимам някакво IP от някъде,може ли да се разпознае нали е реално или не! Благодаря
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Не зная къде да сложа темата-слагам я тук.

 

Изкочи ми страхотен и мн спешен проблем.Опитвам се да подкарам важни за мен програми/счетоводни са/,но ми изписва -нямат връзка със сървъра.Ровя по нета за инфо и не знам как да се оправя.Това ми е адски спешно.

Моя IP адрес е 212.56.23.111

На хр съм.Друго какво да пиша.

Моля,някой да има добро желание да влезе чрез програма в копм ми да го оправи!

Link to comment
Сподели другаде

Добре е да кажеш името на програмите, може някой да е имал същия проблем.

По принцип при подобни проблеми е добре да се обърнеш към производителя или разпространителя на тези програми; в краен случай можеш да се обърнеш и към доставчика, от който получаваш достъп до Интернет.

 

Моля,някой да има добро желание да влезе чрез програма в копм ми да го оправи!

Това е силно непрепоръчително, още повече, че става въпрос за счетоводен софтуер!

Link to comment
Сподели другаде

Имах предвид сървъра-да се оправи.

Програмата е демо и свободно може да се тегли като учебна -и по нея нищо естествено.

На снимка....199 точно на средата е тоЗи сървър-кликвам и се отваря.Точно на средата на екрана е.

на снимка ......201 в полето на парола слагам тази която ми дават от фирмата и при запис изкача този прозорец.

Проблема е при мен в настройките на този сървър.Той е наличен при мен в старт-всички програми го има-ТЕЗИ ДВАТА СА

Microsoft SQL server 2008

Microsoft SQL server 2008 R2

 

НЯМА ВРЪЗКА СЪС ЕС КЮ ЕЛ СЪРВЪРА.

Това е.

 

В нета има инфо как да стене но честно казано няма да се оправя-въпреки че не е сложно.

post-15649-0-69391200-1308231118_thumb.jpg

post-15649-0-43765300-1308231125_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Отново не казваш името на програмата - вижда се, че е нещо на Microinvest, но какво точно...

В настройките на SQL сървъра би трябвало да има опция за стартирането му; друг вариант е да провериш в Computer Management-а: щракваш с десен бутон върху My Computer -> Manage -> Services and Applications -> Services и проверяваш дали услугата на сървъра е стартирана.

Няма нужда да снимаш с фотоапарат, клавишът Print Screen върши отлична работа... след това стартираш Paint и щракваш Edit -> Paste.

Link to comment
Сподели другаде

Програмата е на фирма Микроинвест- казва се Делта.Не мога да снимам от клавиатурата-не действа.Уина ми е на бг.

Влязох така както ми написа и отворих ес кю ел сървър.пише-

SQL Server services

SQL Server nETWORK cONFIGURATION

SQL Native Client 10.0 configuration

От фирмата казаха че настройката трябва да стане от старт-всички програми и тези двата сървъра дето ги написах.....2008.

 

А за влизането в моя комп не виждам нищо страшно-позната преди време влиза в него за да ми отрави едни други настройки.Май тайм превю ли беше или нещо такова.Това имах предвид.

Link to comment
Сподели другаде

Явно има проблем с инсталацията на SQL сървъра, съдейки по мненията в техния форум.

Опитай да деинсталираш програмата, да рестаритраш компютъра и да я инсталираш отново.

Link to comment
Сподели другаде

Тя цялата програма е бъгава и е кофти-но е най-евтината от счет програми.Гледах го тоя форум.Нещо лесно е за настройка, но не казват на хората-искат 9 ЕВРО да го оправят чрез дистанционен сервиз.А за да има толкова проблеми при хората -проблемът си е от тях. Вече преинст НА нацяла ОС със сумати настройки Е ТОЛКОВА -и така тая евтина БЪГАВА програмка излиза....солено с тия настройки и бъгове.
Link to comment
Сподели другаде

"друг вариант е да провериш в Computer Management-а: щракваш с десен бутон върху My Computer -> Manage -> Services and Applications -> Services и проверяваш дали услугата на сървъра е стартирана".

 

Това го направих и пише че не е стартирана.От къде да дам старт?

Link to comment
Сподели другаде

"друг вариант е да провериш в Computer Management-а: щракваш с десен бутон върху My Computer -> Manage -> Services and Applications -> Services и проверяваш дали услугата на сървъра е стартирана".

 

Това го направих и пише че не е стартирана.От къде да дам старт?

Щракваш с десен бутон на мишката върху името на услугата. Показва се меню за управление - Start, Stop и т. н. т.

Link to comment
Сподели другаде

Това се опитвам да направя няколко пъти и ми изписва-the reguest failed or the service did respond in a timely fashion.

consult the event log or other applicable error logs for details.

И така си остава неактивна услугата и пак е същото...

Какво да направя?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...