Jump to content

Ръководство: Как се вграждат субтитри във филм


Препоръчан пост

pandox съветвам те да не се занимаваш с VirtualDub. Програмата е сложна за работа,претенциозна към формата на звука и т.н. Друго предимство на AVI ReComp е че че запазва 5.1 AC3 звук в изходния файл (освен ако не решиш да го промениш), ако в началото е бил такъв разбира се, и е много лесна за употреба. Успех.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 147
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

pandox съветвам те да не се занимаваш с VirtualDub. Програмата е сложна за работа,претенциозна към формата на звука и т.н. Друго предимство на AVI ReComp е че че запазва 5.1 AC3 звук в изходния файл (освен ако не решиш да го промениш), ако в началото е бил такъв разбира се, и е много лесна за употреба. Успех.

 

 

ами тя на истина е сложна и поразгадах малко и се получи много добре даже перфектно ,, вградих субовете и даже ги вкарах в черните ленти!!! А avi recomp ми дава постоянно грешки и за това е елеминирах от списъка си . наистина е лесна но който като мен иска да обедини филм от 3 части и да е с размер 2.5гх -ха да и прибавим субовете само той си знае дали ще се получи с авито! пробвал сам всички известни програмки и все ошибки!! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здравейте на всички!Направих всичко описано в темата,но незнам защо и на компютъра и на двд-плейара ми излизат на пльокавица.Моля ви помогнете,че ми се скъсаха нервите.Предварително благодаря!
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.Четох цялата тема и другите подобни и реших да се пробвам с Avi ReComp да вградя субтитри в един филм. Обаче след като си свърши работата освен новия филм с вградени субтитри и текстовия файл който тр. да изтрия се появи и една папка с име Хххх_нов.avi_AVI ReComp_temp, в която има разни неща някакво аудио, филма без звук,и други ...Та въпроса ми е защо се появи тая папка и какво да я правя. :crosseyes1:

А също след инсталирането на програмата ми се смениха субтитрите на всички филми с иконката на Нотепад-уж са субтитри а мога да ги отварям и редактирам.Би трябвало да е нормално , нали??? :'(

Иначе идеята ми беше да вградя субтитри на филм за едно измислено ДВД"НЕО", на което излизаше бели чертички вместо букви( на моето Самсунг всичко си е ОК)? Искам и да пробвам с вграждане на субс и в друг формат, ама ако ми кажете как да се оправя с излишната папка :blink:

Link to comment
Сподели другаде

В папката се съдържат временни работни файлове на AVI ReComp. Субтитрите си сменят иконата, защото AVI ReComp инсталира DirectVobSub, която асоциира файловете със субтитри с Notepad. Това не е задължително и по време на инсталацията на DirectVobSub може да се махне отметката да не се асоциира.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за скоростния отговор.

Сега след като вече е инсталирано, не може ли да се махне това допълнение? Или да го деинсталирам ли???

А за папката - ще я изтрия.

А и друго да попитам -на някои реплики излиза някакви чертички преди и след репликата(<i>) и забелязах че могат да се трият при сегашното положение.Да ги трия ли или , щото след запис си ги има на филма, а с БиСи плеара на РС-то ги няма!?

Link to comment
Сподели другаде

Не, за друг филм -ето за това

(<i>Започна се с изковаването

на Великите пръстени.</i>)

и след запис на диск си излиза с тези стрелкички- в началото и в края на всяка реплика/ред субтитри???

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
здравеите.видях че някои преди мен беше питал за това но не видях отговор.за това ще питам пак.след вграждането на суб.видеото се разминава от субтитрите и аудиото . Някакви предложения ? плс(става вапрос за вграждане с аvirecomp)
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
здравеите.видях че някои преди мен беше питал за това но не видях отговор.за това ще питам пак.след вграждането на суб.видеото се разминава от субтитрите и аудиото . Някакви предложения ? плс(става вапрос за вграждане с аvirecomp)

 

На мен ми се разминава при превюто, но след като завърши вграждането и си пусна новия файл няма проблеми

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...