Jump to content

Препоръчан пост

Имате ли идея телевизор Сони 32"  Bravia от  2009г ./без вграден декодер/  да  се преправи за да се гледа  дори HDMI с добро качество все пак:

1.Да добавя HD приемник от оператора/в сл.Булсат/ чака се доста,качество неизвестно/програми HD около 10/??

2.Да закупя декодер/има ли модела значение в случая?/ -за ефирна и да използвам HDMI изхода,/HD kанал май само един?/

 ако  се сещате за някой друг вариант,детайл или отговор на по-горе споменатото  пишете.

 

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 94
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Пита дали да вземе декодер за да гледа ефирна телевизия или HD приемник да гледа цифрова. :)

Всички китайски цифрови приемници за ефирна имат изход НDMI. Проблема е,че в мултиплекса има само една програма с HD резолюция.

Link to comment
Сподели другаде

ок .,но качеството на ефирна телевизия/ цифрова/ не е ли по-добро от излъчваното от оператор/ напр.Булс/ с обикновен

 приемник който използват?

Link to comment
Сподели другаде

ок .,но качеството на ефирна телевизия/ цифрова/ не е ли по-добро от излъчваното от оператор с обикновен приемник?

 

Няма никаква разлика.

А дали ще си на аналогов сигнал или цифров пак няма никакво значение - абсолютно никакво! Риска е в това, че си с малшанс 1:1000 вероятност да имаш лош контакт някъде в сплитер да ти плуват сенки.

Що се отнася до еталона за качество при цифрова ефирна, вече дискутирахме, че качество няма, особено осезаемо се вижда при HD картината.

 

http://i39.tinypic.com/rhnc00.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Няма никаква разлика.

Що се отнася до еталона за качество при цифрова ефирна, вече дискутирахме, че качество няма, особено осезаемо се вижда при HD картината.

Не знаеш ли, че все още няма реално канал БНТ1 HD? Все още БНТ не са готови и не подават HD сигнал нито в цифровия ефир, нито при кабелните оператори. Напълно нормално е да не се забелязва в момента разлика между обикновеното БНТ и канала с име BNT1_HD в цифровия мултиплекс на БНТ. След няколко месеца БНТ се очаква да започнат да подават истински HD сигнал и BNT1 HD да заработи на пълни мощности, и най-вече с истинско HD качество. Така, че към момента е напълно неуместно да се правят каквито и да е било сравнения между изображения. Логично е към момента БНТ1 HD да е "зле" за HD канал. След като стартира официално БНТ1 HD, тогава вече може да се правят сравнения.

Друг е въпроса, че БНТ вече няколко пъти отлагаха старта на канала.

Link to comment
Сподели другаде

Мерси MP3. Но не намирам никакъв смисъл да не подават HD, при положение, че потребителите получават висока резолюция в HD. Все едно да карам автобус с 50 места, а на спирката да кача само 10 човека. Да не би да са ми изгнили седалките, че да върна останалите? При положение, че имам 40 свободни, защо ми е да ги връщам? Да не би БНТ да нямат HD камери? Да не би мачовете да не са HD?

Link to comment
Сподели другаде

Ти добре ли си?

http://en.wikipedia.org/wiki/720p  :look:

Много съм си добре даже, но това не е истинско HD а ъпскалнато такова ;)

За да ме разбереш правилно ще ти дам един пример с фотоапаратите - не е възможно фотоапарат тип сапунер или турбо сапунер който и 20 мегапиксела да е с матрица 1/2,3 да ти изкара качеството на снимка, която DSLR с дори 8 или 10 мегапиксела и с матрица Full Frame ще направи (макар, че такава матрица с по-малко от 12 мегапиксела не съм виждал, но може и да има)! А и няма никаква логика картина във Full HD и с по-висок битрейд да е по-лоша от от HD Ready и то от ъпскал с по-нисък битрейд!!! Проблема идва от техниката с която се излъчва ефирно цифровия сигнал (с други думи на трабанче от соца да сложиш двигател от порше, мерцедес или bmw от 2013-та година), а не от самата програма. Или иначе казано на старите ретранслатори са сложили мултиплекса (сателитна антена за приемане, мултистрийм приемник с мулти модулатор) и искаме да имаме качествена картина! До като не се сменят ретранслаторите с такива, които покриват не само пълния обхват на цифровия сигнал, но и да могат наистина да излъчват HDTV сигнал няма как да се вижда по-добре картината от сегашното и състояние!

Link to comment
Сподели другаде

До като не се сменят ретранслаторите с такива, които покриват не само пълния обхват на цифровия сигнал, но и да могат наистина да излъчват HDTV сигнал няма как да се вижда по-добре картината от сегашното и състояние!

Не е така. Ако погледнеш предното ми мнение, ще разбереш, че все още БНТ не подава HD сигнал никъде. Нито са цифровия ефир, нито за кабелните оператори. Скоро се очаква това да стане. Нямат нищо общо ретранслаторите в случая с картината на канал BNT1_HD. Когато БНТ пуснат HD излъчване(очаква се за зимната Олимпиада през февруари вече да има HD излъчвания по BNT1 HD в ефира), тогава ще се види как стоят нещата с качеството на HD канала.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...