Jump to content

Препоръчан пост

Въпросната антена за която споменаваш трябва да бъде захранена с 5v., а тунерчето няма как да и ги подаде (за това имаш тези колебания в сигнала)!

 

Да не искаш да кажеш, че понеже антената е без захранване (пасивна), затова няма смущения в качеството на сигнала? Или не си ме разбрал правилно. Колебанията ми ги дава мощната антена, която е със захранване.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 94
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Да не искаш да кажеш, че понеже антената е без захранване (пасивна), затова няма смущения в качеството на сигнала? Или не си ме разбрал правилно. Колебанията ми ги дава мощната антена, която е със захранване.

Телевизора, както и всеки декодер подават 5v. напрежение към антената, а USB DVB-T тунерите, както и PCI платките нямат такава опция (за това ставаше на въпрос)! При по-високо напрежение (щом казваш, че ти е активна антената) се получават изкривявания в сигнала и дори е възможно да се види в картината и звука (казвам го от опит)! Не си написал обаче, каква е точно антената ти (марка, модел и т.н.)! За външна антена е най-добре да бъде тип Yagi с актвен дипол, който се захранва с въпросните 5v., но и една такава би свършила чудесна работа:

http://satplus.info/catv/efirna-antena.html

http://satplus.info/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/d/v/dvb-t_antena.jpg

 

Също така не знам твоята как е монтирана т.е. за хоризонтална или вертикална поляризация?!

Питам защото аналоговата е с хоризонтална поляризация (която скоро ще изчезне), а цифровата е на вертикална!

Link to comment
Сподели другаде

Ето я антената която ме спъва! Какво и има на антената? Захранва се от адаптер, не от тунер.

 

А

, която работи на 100%, но през минута-три се случва да цикли веднъж, тъй като не е до прозореца, защото кабелчето е късо за местно ползване.

 

Остава въпросът как да оползотворя истинската антена?

http://infotel2000.bg/userfiles/productlargeimages/product_2724.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Тази антенка може да е с усилвател, но си е слабичка! За да не се чудиш защо - работи на принципа улавяне на сигнал и усилването му чрез вградения усилвател. До като външните антени за цифров сигнал имат активен дипол, който работи на принципа усилване на сигнала още при улавянето му, а не след това! Малката антенка е 300 ома и за това вадиш по-силен сигнал с нея, до като при тази стайна антена се преобразува в 75 ома през усилвателя! С други думи ти трябва активна външна антена - за предпочитане с усилвател разпределящ сигнала за повече от един телевизор!

Link to comment
Сподели другаде

Малката антенка е 300 ома и за това вадиш по-силен сигнал с нея

 

Моля? За какво говориш?

Какво общо имат омовете? Да не би да ми препоръчаш въпросната антена за 3 лв. на снимката?

Ако е вярно, което казваш, значи една от двете страни не е наред. Или производителите са плиткоумни серсеми или потребителите трябва да са абдали. Или може би и двете...?

 

http://i43.tinypic.com/2r45t1i.jpg

Link to comment
Сподели другаде

В интерес на истината аз ползвам такава антена и вади поне 20% по-силен сигнал от външната ми, която е с усилвател!

Да, имат значение омовете за самата антена, а на тази от 3лв. се преобразува в 75 ома от самата букса, което не пречи на сигнала. Тази модерната с усилвателя дето си я публикувал прави усилване на 75 омовия сигнал, а не на 300 омовия, както е при активните диполи (обасних ти вече разликата)! И все пак си е добре да се ползва външна антена за отдалечено приемане, като бъде захранвана с 5v. от телевизор или приемник (декодер - set top box или usb)!

Link to comment
Сподели другаде

Малката антенка е 300 ома и за това вадиш по-силен сигнал с нея

 

Виждам кабела на малката антенка е тъничък, а не коаксиален. Четох че кабелите биват симетрични и коаксиални - съответно първия е за 300 ома, втория за 75 ома. Значи да разбирам, че приемника ми ТВ тунер е за 300 ома, а не за 75 ома? И понеже съпротивлението не си пасва затова имам загуба в сигнала? А може би пак си е 75 ома, но не е коаксиален?

Link to comment
Сподели другаде

Може да работи и с 75 ома, но условието е те да са след усилвателя или антената, а не преди тях, както е с тези "рекламирани" стайни антени!

Външните антени приемат 300 омов сигнал (аналогов и цифров), който се преобразува в 75 ома след дипола, а при тази приемането е в 75 ома още преди усилвателя (от там ти е и проблема с нея)! Надявам се, че вече разбра за какво става въпрос?!

Link to comment
Сподели другаде

За да се включа и аз..., имам на покрива на блока антена (купувана) за дециметров и метров обхват, с нея преди гледах ТВ. Но сега съм с кабелна, и по кабела ми пускат цифров сигнал. Имам и декодер за него.И си гледам. Но си мисля: Ако си включа външната антена, ще хвана ли с декодера (той е като тези сателитните), новите цифрови ефирни ТВ?

Link to comment
Сподели другаде

Много ясно, че с декодера ще гледаш ефирна цифрова тв от антената! Ако нямаш декодер няма да гледаш тази ефирна тв. Нали всяка вечер ти досаждат с рекламата за това!

 

Отстраних проблема:

1. Предполагам, че коаксиалния кабел от 10 метра нещо куца като проводник. Илиминирах го.

2. Констатирах, че кръговата антена трябва да я сваля до дъното - тоест да премахна въобще!

След изпълнението на тези две стъпки получих постоянен 100% качествен сигнал без дори да цикли. Но за да не зацикли се наложи да пробвам 1000 възможни места и дълго гледане на ТВ, докато открия, че единственото добро място е в средата на стаята ми баш до компютъра. Антената сочи с точност към тв кулата.

Много условия, много трудности. Ако беше външна нямаше да се тормозим толкова. Но всяко удоволствие се заплаща. :)

Интересно, че кабела на антената с усилвател е по-тънък от коаксиален и не знам дали е коаксиален, но подозирам че е такъв!

Link to comment
Сподели другаде

За да се включа и аз..., имам на покрива на блока антена (купувана) за дециметров и метров обхват, с нея преди гледах ТВ. Но сега съм с кабелна, и по кабела ми пускат цифров сигнал. Имам и декодер за него.И си гледам. Но си мисля: Ако си включа външната антена, ще хвана ли с декодера (той е като тези сателитните), новите цифрови ефирни ТВ?

Щом е за кабелна телевизия значи е DVB-C или DVB-C2 което значи, че няма да можеш да гледаш цифрова ефирна телевизия, защото тя е DVB-T (в бъдеще се очаква и DVB-T2)!

Друг е въпроса ако имаш приемник, като тези от подписа ми т.е. с два тунера - в моя случай единия е с DVB-S/S2 + DVB-T, а другия е с DVB-S/S2 + DVB-T/T2

Има и комбинирани DVB-C + DVB-T но твоя не е такъв със сигурност!

 

Тези инициали би трябвало всеки вече да ги знае:

DVB = Digital Video Broadcasting

И от там следва:

DVB-T/T2 = Digital Video Broadcasting Terrestrial (Цифрова ефирна телевизия)

DVB-S/S2 = Digital Video Broadcasting Satellite (Цифрова сателитна телевизия)

DVB-C/C2 = Digital Video Broadcasting Cable (Цифрова кабелна телевизия)

Има дори и:

DVB-H = Digital Video Broadcasting Handheld (Цифрова мобилна телевизия за смартфони)

Link to comment
Сподели другаде

Ето това ни трябва да си вземем! :superman:  Aма няма кой да ни го продаде! Преди 5 дни пишеше да очакваме, от 3 дни вече е в наличие като нов продукт. Единствен по рода си за AverMedia. Най-новото. Дали ще дойде у нас бързо?

 

http://i40.tinypic.com/fzarkz.jpg

Link to comment
Сподели другаде

В кое бъдеще? Коя година? DVB-T ще бъде ли премахнато като поддръжка?

 

Какво е DVB-T2 и какво ни е нужно за да го гледаме?

На този линк ще намериш отговора, какво е DVB-T2! С други думи ако имаш декодер с DVB-T2 ще гледаш безпроблемно програмите от DVB-T, но не и обратното! Също така ако си близо до сръбската граница ще си гледаш и техните ефирни, които са именно на DVB-T2 ;)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...