Jump to content

Забива един сайт във всички браузери


Препоръчан пост

Здравейте,

 

От няколко дни имам проблем със сайта www.jivotno.com, всъщност детето, защото играе там. Без никакви промени в настройките на браузера (Мозила) или на компютъра, започна да забива, зарежда бавно. Пробвах го и в Internet Explorer, Google Chrome и Опера, навсякъде едно и също. А всички останали сайтове се зареждат без проблем, онлайн телевизията също си върви леко. Споделих с поддръжката на Мозилата, но не успяха да решат проблема, явно не е от браузера, посъветваха ме да го деинсталирам, да инсталирам по-ниска версия, нищо не стана, да изключа добавките, пак нямаше промяна.

Антивирусната ми е Avast, нищо не намира в компютъра, всеки ден се обновява.

Ако можете, помогнете ми...

Link to comment
Сподели другаде

Опитай да почистиш кеша на браузера, бисквитки и т.н. Също така, други сайтове с флаш или натоварващи приложения бавят ли компютъра извънредно много? Да не би да има нужда от почистване компютърчето - кога е било почиствано? Хубаво е да дадеш и една картинка от таба processes на task manager и лог от autoruns - отиваш на табче everything, после горе в менюто file -> save и прикачваш файлчето тук.

A ето и линкче за autoruns http://download.sysinternals.com/files/Autoruns.zip

Link to comment
Сподели другаде

Изчистих бисквитките, изчистих кеша, резултат нямаше, това беше първото, което направих. Снощи инсталирах Malwarebytes Anti-Malware, сканира компютъра и откри 12 заразени файла, премахнах ги чрез програмката, но ефект нямаше. Всички останали сайтове ми се отварят без никакъв проблем. От добавките на Мозилата са ми включени само необходимите, за да мога да гледам телевизия примерно. Прилагам лога от autoruns, дневника от антивирусната, както и настройките на Мозилата. Единствено този сайт забива във всички браузери.

Информация за отстраняване на неизправности

AutoRuns.rar

mbam-log-2012-06-01 (20-17-06).txt

nastroiki.docx

Link to comment
Сподели другаде

Ще те помоля да спреш всички щитове на антивирусната програма Avast, която имаш инсталирана за време от 15минути и да пробваш поведението на браузера в този сайт, като след това обратно включиш всички щитове. Получавал неприятни оплаквания за това, че web щитовете на Avast водят до някакъв тип конфликти, които довеждат до аномалии като бавно зареждане на сайтове и подобни на твоите проблеми, само че в по-голям мащаб.

А за настройките - нямам Microsoft Office 2007+ , по-добре просто ги дай като картинка.

И още нещо - отиди в Command Prompt и изпълни следната команда

ipconfig /flushdns

Link to comment
Сподели другаде

........ Да не би да има нужда от почистване компютърчето - кога е било почиствано?

Как да почистиш компютърчето си виж в тази тема,има и прикачен видеофайл,който можеш да итеглиш --->>> http://forums.softvi...еменни-файлове/

Link to comment
Сподели другаде

Изпълних командата, но нищо не стана. Изключих всички щитове на Аваст, отново забива. Пращам снимки на три папки от папка Windows, които в препратката ти се посочват за почистване, но не смея, защото не разбирам чак толкова.

Minidump.rar

Prefetch.rar

Temp.rar

Nastroiki.txt

Link to comment
Сподели другаде

Описание на видеокартатаATI Radeon HD 4600 SeriesID на производител0x1002ID на устройство0x9490RAM на видеокартатаUnknownДрайвери на видеокартатаati2dvagВерсия на драйвера8.650.0.0Дата на драйвера8-13-2009Рендер на WebGLВашият графичен драйвер е блокиран. Опитайте да обновите драйвера си до версия 10.6 или по-нова.Ускорено изчертаване на прозорци чрез GPU0. Вашият графичен драйвер е блокиран. Опитайте да обновите драйвера си до версия 10.6 или по-нова.
..

От изпратената информация се вижда,че браузерът ви е блокирал графичния драйвер на видеокартата.Обновете го ! Необходимият драйвер изтегли от ТУК А,информация за начина за обновяване на драйвери може да намериш в тази тема

Link to comment
Сподели другаде

Корда, аз имах предвид физически да се почисти компютъра от прах - охлажданията на процесора и видео картата.

Много проблеми могат да бъдат неочаквано свързани с прегряване. За това искам един скрийншот от HWMonitor, когато авторът се опита да отвори сайта.

А иначе драйверът определено трябва да бъде обновен.

Link to comment
Сподели другаде

Понеже не разбирам какво е HWMonitor ти пращам снимки на влизането в сайта.

А физически, компютърът е почистван преди около 8 месеца, че ми се беше сринала картата за нета от една буря.

А драйверът го изтеглих, но не съм много "веща в занаята", и ме е страх да не направя беля. Но пък от друга страна, ако проблема е от там, то може би няма да ми вървят и филмите, игрите и другите сайтове с флаш игри.

nina.rar

nina1.rar

nina2.rar

nina3.rar

nina4.rar

Link to comment
Сподели другаде

Понеже не разбирам какво е HWMonitor ти пращам снимки на влизането в сайта.

А физически, компютърът е почистван преди около 8 месеца, че ми се беше сринала картата за нета от една буря.

А драйверът го изтеглих, но не съм много "веща в занаята", и ме е страх да не направя беля. Но пък от друга страна, ако проблема е от там, то може би няма да ми вървят и филмите, игрите и другите сайтове с флаш игри.

HWMonitor - виж линка http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

A относно драйвера - отиваш в Контрол панела, даваш uninstall на старият драйвер на видео картата ATi, рестартираш компютъра след като го деинсталираш, цъкаш на setup-а, който си изтеглила, следваш инструкциите, може и да даваш само next ->next , но не е препоръчително и инсталираш новият...

Не вярвам проблемът обаче да е от това. Можеш ли да пуснеш един Ping до www.jivotno.com? Това става по следният начин.

Отиваш в старт менюто, намираш Command prompt, цъкаш на него, ще ти излезе черен прозорец. Там пишеш това

ping www.jivotno.com

После дай скрийншот със съдържанието на черният прозорец. И не прикачвай картинките като RAR архиви. Има си хостове за картинки като http://prikachi.com/ , където можеш да качиш картинките.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за съвета за снимките. Качих снимката от Command Promt, справих се :)

http://prikachi.com/...77/4845177X.jpg

 

и снимката от HWMonitor без да зареждам сайта

http://prikachi.com/...12/4845212W.jpg

 

и друга, когато забива сайта

http://prikachi.com/images/253/4845253F.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Никаква идея на какво се дължи проблемът за момента поне. Всички браузери, 1 проблемен сайт с нормален ping до него към даден момент... Oпитай да смениш DNS в настройките на мрежовата карта със следните IP адреси

208.67.222.222
208.67.220.220

Как става това? Отиваш в Network Connections, даваш десен бутон на Local Area Connection, в новото прозорче Local Area Network Properties избери IP/TCP и кликни на бутон Properties. Ще ти се отвори прозорче IP/TCP Properties. Там отдолу маркирай Use the following DNS Server addresses и напиши тези двата, които дадох по-горе.

Link to comment
Сподели другаде

Направете следното:

 

Стартирайте системата в режим Safe Mode with Networking. Стартирайте произволен браузър и проверете дали невъзможността за зареждане е налице.

 

Допълнение: За да стартирате системата в режим Safe Mode with Networking изпълнете следното:

  • Стартирайте компютъра.
  • По време на POST - черният екран съдържащ информация относно системата - започнете да натискате клавиш F8.
  • При правилно изпълнение на горепосочените стъпки трябва да се появи менюто Advanced Boot Options.
  • Изберете Safe Mode with Networking и натиснете Enter.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря на всички за съветите, които ми давате. :look:

Промених настройките в DNS сървърите, никакъв резултат, пак забива.

Няколко пъти се опитах да изпълня написаното от модератора, но при натискане F8 при стартиране на компютъра ми дава единствено този надпис:

Please select boot devise:

CDROM:PM-HL-DT-STDVD-RAM GH22NP

HDD:3M-ST3500418AS

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...