Jump to content

Изчистване на компютъра от временни файлове!


Препоръчан пост

Здравейте !

Бих искал да си почистя компютъра от временни файлове.Зная,че се намират в папките TEMP и Temporary internet files,но не зная как се стига до тях.А може би има и други папки,които също трябва да се почистят,с цел по-бързата работа на компютъра ? Ще бъда благодарен,ако някой онагледи въпросната процедура с програмката CamStudio.Извинявам се,ако някъде има подобна тема във форума и аз съм я пропуснал !

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте !

Бих искал да си почистя компютъра от временни файлове.Зная,че се намират в папките TEMP и Temporary internet files,но не зная как се стига до тях.А може би има и други папки,които също трябва да се почистят,с цел по-бързата работа на компютъра ? Ще бъда благодарен,ако някой онагледи въпросната процедура с програмката CamStudio.Извинявам се,ако някъде има подобна тема във форума и аз съм я пропуснал !

http://www.piriform.com/ccleaner/download

Link to comment
Сподели другаде

Пропуснал си да кажеш с каква операционна система работиш, какви дялове имаш и с каква файлова система са форматирани.

Освен това, не очаквай системата да заработи по-бързо, само, защото си изтрил временните файлове.

Link to comment
Сподели другаде

Пропуснал си да кажеш с каква операционна система работиш, какви дялове имаш и с каква файлова система са форматирани.

Освен това, не очаквай системата да заработи по-бързо, само, защото си изтрил временните файлове.

Операционната система е Windows XP-Professional/ Service Pack 3/.На останалите въпроси не мога да ти отговоря,защото от скоро се занимавам с компютри :crosseyes1: и затова моля за помощ !

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да изтриеш съдържанието в следните папки*:

\Documents and Settings\потребител\Local Settings\Temp;

\WINDOWS\Minidump;

\WINDOWS\Temp.

 

В папката \WINDOWS след обновяване се натрупват папки с имена $Uninstall$, както и текстови файлове KBxxxxxx.log; ако не смяташ да деинсталираш актуализациите - можеш спокойно да ги изтриеш.

 

Ако имаш инсталиран MS Office, потърси в основната директория на устройствата папка с името MSOCache - ако я изтриеш, при актуализация на офис пакета ще ти трябва инсталационния му диск.

 

Можеш да провериш дали не са включени System Restore и Hibernate, както и дали кошчето е празно.

 

Чистенето на кеша на браузерите също помага, освен това можеш да пуснеш едно търсене за файловете Thumbs.db - има по един във всяка папка с картинки, която е била преглеждана в режим Thumbnails.

 

*Ще трябва да включиш показването на скритите и системни файлове и папки, за да получиш достъп до посочените папки.

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да изтриеш съдържанието в следните папки*:

\Documents and Settings\потребител\Local Settings\Temp;

\WINDOWS\Minidump;

\WINDOWS\Temp.

 

В папката \WINDOWS след обновяване се натрупват папки с имена $Uninstall$, както и текстови файлове KBxxxxxx.log; ако не смяташ да деинсталираш актуализациите - можеш спокойно да ги изтриеш.

Прикачвам един видеофайл,за да видиш къде влизам и дали трябва да изтрия посочените файлове,за да не допусна грешка.Особенно тези,които са във WINDOWS- файловете КВхХхХх ,както и тези в папката ТЕМР във WINDOWS. Много благодаря за ангажиращата помощ !

Триене на ненужни файлове.rar

Link to comment
Сподели другаде

Правилно си се ориентирал за опцията Показвай скрити файлове и папки; сега включи опцията Показвай съдържанието на системните папки и изключи опцията Скрий защитените файлове на операционната система - така ще имаш достъп до файлове и папки, които иначе остават скрити.

Ако изключиш опцията Скрий разширенията за известните типове файлове ще виждаш и разширенията на файловете и ще се ориентираш по-лесно за вида им.

Всичко, което съм посочил, може да се изтрие безопасно; папките $Uninstall$, както и текстовите файлове KBxxxxxx.log в \Windows папката служат за деинсталиране на актуализациите - нещо, което се прави много рядко.

 

Погледни и Възстановяването на системата (щракваш с десен бутон на мишката върху Моят компютър -> Свойства -> Възстановяване на системата). Ако не ползваш тази възможност, можеш да я изключиш; в противен случай можеш да си направиш една точка за възстановяване и да изтриеш всички останали.

 

Хибернацията (Заспиване) според мен е излишна и недобре работеща "екстра"; можеш да я изключиш чрез Контролен панел -> Опции на захранването -> Заспиване (или Хибернация, не знам как точно беше преведено).

Link to comment
Сподели другаде

 

 

Чистенето на кеша на браузерите също помага.........

Прикачвам снимки,за да се видят моментното състояние на Мозилата ,и от къде да се направят нужните настройки !

post-15286-12765088568527_thumb.jpg

post-15286-12765088945598_thumb.jpg

post-15286-12765089242185_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Да, това е всичко необходимо за почистването на кеша на Firefox.

Изключителни благодарности за помоща.Бъди жив ,здрав и все така отзивчив ! Поздравления !

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...