Jump to content

Въпрос за E-mail.


Препоръчан пост

Много внимателно следвайте стъпките от по-горния ми пост.

 



Как да взема данните от втората поща: IP, POP или друго, ...? Къде да кликна, за да ми ги покаже?

Взимате ги от опции(настройки) POP3 от другата поща, която ще поставите в gmail.

post-18983-0-69290600-1372398273_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 94
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Виж какво правя:

 

Снимка 1:

Създавам три етикета, като към всеки етикет искам да вържа една поща.

 

 

 

 

Снимка 2:

1. Там правят ли се някакви настройки, защото аз нищо не пипам?

2. Тук има ли значение колко пощи ще има?

3. Кликам, за да добавя поща.

 

 

 

Снимка 3:

1, 2 и 3. Въвеждам настройките, които са за пощата, от която ще се препращат писмата.

4. Дава ми ги по подразбиране и ги оставям така.

5. Слагам този етикет.

 

 

 

 

След това давам ДОБАВЯНЕ НА ПРОФИЛ и ми изписва тази грешка:

 

Сървърът отказа POP3 достъп за даденото потребителско име и парола.

 

Снощи се мъчех 4 часа, пробвах всички портове, пощи и пароли, но пак не стана. не мога да разбера защо спри теб се получи.

На снимка 2, точка 2 - има ли значение колко и кои пощи съм добавил? В смисъл, добавените там пощи, оказват ли влияние върху точка 3?

Пощата ми е защитена с код, който пращат по телефона. И него изключих и пак не стана.

 

 

--

Link to comment
Сподели другаде

Снимка 1:

Създавам три етикета, като към всеки етикет искам да вържа една поща. - Точно така

 

Снимка 2:

1. Там правят ли се някакви настройки, защото аз нищо не пипам? - Не, не се правят

2. Тук има ли значение колко пощи ще има? - НЕ

3. Кликам, за да добавя поща. - ОК

 

Снимка 3:

1, 2 и 3. Въвеждам настройките, които са за пощата, от която ще се препращат писмата.

4. Дава ми ги по подразбиране и ги оставям така.

5. Слагам този етикет.

 

 

След това давам ДОБАВЯНЕ НА ПРОФИЛ и ми изписва тази грешка: - Пробвай да направиш всички тези неща с обикновеният IE

 

Сървърът отказа POP3 достъп за даденото потребителско име и парола.

 

Снощи се мъчех 4 часа, пробвах всички портове, пощи и пароли, но пак не стана. не мога да разбера защо спри теб се получи.

На снимка 2, точка 2 - има ли значение колко и кои пощи съм добавил? - Не няма никакво значение, защото всяка си е индивидуална.

В смисъл, добавените там пощи, оказват ли влияние върху точка 3? - Не не оказват влияние!

Пощата ми е защитена с код, който пращат по телефона. И него изключих и пак не стана. - Точно така, трябва да се изключи.

 

Още нещо, настройките се правят през опцията Профили, а не през Препращане и POP/IMAP достъп.

Само отбелязвам, че е подчертана в снимка 2, точка 1.

Link to comment
Сподели другаде

Стана! Проблемът е бил в браузера :).

 

Сега има два други въпроса:

 

1. Каква е разликата между това добавяне на поща и добавянето като това на снимка 2 точка 2? Защото и в двата случая ми препраща пощата и пак пише до кой Имейл е била адресирана?

2. Сега добавих една поща. Всички писма, адресирани до тази поща, се препращат до новата зададена поща, но какво става с писмата от папка СПАМ? И те ли се препращат или си остават в другата поща в папка СПАМ и за да ги видя пак ще трябва да вляза в другата поща?

Link to comment
Сподели другаде

За 1: Позволява да избирате в прозореца От: друг e-mail:

post-18983-0-78428100-1372443942_thumb.jpg

За 2 - пробвайте да укажете всичко от спам да ви се прехвърля във входящата кутия и след което ще ви се пренасят в gmail-a.

Link to comment
Сподели другаде

1 - не мога да намеря откъде се прави. Ще помогнеш ли?

 

2 - английски не знам, а преводача не мога да разбера превода, но няма значение. Важното е, че стана.

 

3 - сега се получи нещо странно. Препратените съобщения не ми се показват в етикета, към който прикачих пощата, а се появяват в общата поща.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Пощата ми е Gmail. Скоро ми излезе някакво нова опция, че има начин да направя резервно копие на данните си, в случай на срив на системата.

Сега не мога да я намеря тази опция. Имам и няколко въпроса:

 

1. Къде се намира тази опция?

 

2. За какво точно служи, има ли полза от нея и т.н?

 

3. Някъде четох, че Gmail има голям недостатък. Случвало се е да има бъг в системата и всички данни да изчезнат, но само на някои потребители, а не всички. Тоест контактите ми, писмата ми, всичко се изтрива и се загубва безвъзвратно. Има ли наистина такова нещо, може ли пак да се случи, как да се предпазя? Като цяло не ми се вярва даже да се е случило, но го четох отдавна и не мога да го намеря, а и не помня доколко източника е меродавен.

 

4. Вчера четох, че Gmail поща се изтрива автоматично ако 9 месеца не е влизано в нея. Преди малко четох, че нямало такова нещо. Кое е вярното, защото в първата статия пишеше, че след 9 месеца акаунта се изтрива и името пак е свободно. Аз съм си влизал в АБВ пощата след 2 годни и пак си стои ...

Link to comment
Сподели другаде

Точно пък ABV пощата изчезва много бързо. Там не прощават.

А щом не намираш опция за резервно копие на данни, значи не ти трябва. Това е един от абсурдите като Google+ :)

Link to comment
Сподели другаде

Костадин, за пореден път ме спасяваш, но пак да питам:

 

Относно 1: А прави ли резервно копие на контактите ми, защото никъде не пише?

 

Относно 2: Прочетох, че е с отворен код. Ако го изтегля, да го изпробвам, да не стане нещо и да ми заминат всички данни или пък някой да ми хакне пощичката, или пък друга беля?

Link to comment
Сподели другаде

Имам още един въпрос: 

 

За снимките пише, че: Снимките, по-големи от 2048 x 2048 пиксела, заемат място в хранилището ви. По-малките са безплатни.

 

Аз имам блог и в него има към 2000-3000 снимки, като 99% от тях са под тези размери, но все пак заемат място. Защо?

Link to comment
Сподели другаде

Като малко дете питаш без да има някаква полза. Това ми напомня сцената с филма "Боен Клуб", когато шефа намерил забравена бележка на принтера с правилата на боен клуб, и я носи на подчинения. :giggle:

Нищо лично, но тези неща са абсолютно излишни.

Link to comment
Сподели другаде

Относно 1: А прави ли резервно копие на контактите ми, защото никъде не пише?

Относно 2: Прочетох, че е с отворен код. Ако го изтегля, да го изпробвам, да не стане нещо и да ми заминат всички данни или пък някой да ми хакне пощичката, или пък друга беля?

1 -> тук

2 -> Много се съмнявам, ако всичко е в рамките на допустимите неща. На 100% не мога да дам отговор.

 

За снимките пише, че: Снимките, по-големи от 2048 x 2048 пиксела, заемат място в хранилището ви. По-малките са безплатни.

Аз имам блог и в него има към 2000-3000 снимки, като 99% от тях са под тези размери, но все пак заемат място. Защо?

Тук ще отговоря така - било то за блог, лични спомени, забавни моменти или каквото и да било - всяка снимка, важни неща, програми, документи - си ги качвам на външен носител (вече има се предлагат дори на смешни цени) и каквото и да се случи да знам, че ги имам. Въпреки, че като предпазно средство е хубаво да ги има човек и на друго място, защото все пак говорим на неща, които са развалими. Лично мое мнение, без да обременявам с него други.

За бройката на снимките - не знам какво да коментирам - нито са малко, нито са много, но е нормално да заемат място.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...