Jump to content

Въпрос за E-mail.


Препоръчан пост

Мисля, че се отклонихте доста от темата. Ако искате да продължите коментара по даден софтуер, то започнете нова тема в създадения за целта раздел.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 94
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Мисля, че се отклонихте доста от темата. Ако искате да продължите коментара по даден софтуер, то започнете нова тема в създадения за целта раздел.

 

Напълно съм съгласен с теб, не става въпрос за email-проблем, а за архиватори (как се поставя парола), криптиране и работа с програми (AxCrypt, TrueCrypt), затова ако може някой от модераторите, направо да ги премести тези мнения в друга тема.

 

Или още по-лесно ще бъде, ако преименувате заглавието на темата на "Архивиране с парола и работа с AxCrypt, TrueCrypt".

Така можем да си продължим, нали? ;)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Имам две пощи в Gmail. Има дни, в които ми се налага да влизам по 10-15 пъти във всяка поща. Сложил съм защита със SMS, т.е. когато влизам в пощата ми праща SMS с код. Въвеждам кода и си влизам в профила. Уж за по-голяма сигурност, но за някой "маняк" едва ли ще е проблем да ми превземе пощичката. Както и да е.

Друг ми е проблема: има ли начин да свържа профилите и да влизам само в единия,. но да чета писмата и да отговарям и от другия? Има някаква опция за свързване на профили, но не мога да я разбера за какво служи.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Мой познат ми се оплака, че му хакнали пощата, която е Gmail. Интересното е, че имал защита със СМС. Всеки път, когато си влиза в пощата, му пращат СМС с код, който да въведе, за да получи достъп. Въпреки това, му разбили паролата и сега не може да си влезе в пощата. Дайте съвет какво да направи, на кого да пише, ...?
Link to comment
Сподели другаде

Има опция, ако човекът е задал алтернативен e-mail адрес, да си възстанови профила.

П.С. Би трябвало хората да се научат, че дори да им изпращат код за достъп със СМС, това не е гаранция за нищо, а просто ги кара да спят спокойно, докато не се случи горното.

Link to comment
Сподели другаде

Уж, пращането на СМС с код е най-сигурният начин, но и него заобиколиха. От това по-сигурно има ли в Gmail?

Зададен е алтернативен Email, праща се СМС, винаги се е влизало се само от един компютър (домашния лаптоп), не влиза през телефон и въпреки това му хакнаха пощичката. Потресен съм!!!

Link to comment
Сподели другаде

Имам две пощи в Gmail. Има дни, в които ми се налага да влизам по 10-15 пъти във всяка поща. Сложил съм защита със SMS, т.е. когато влизам в пощата ми праща SMS с код. Въвеждам кода и си влизам в профила. Уж за по-голяма сигурност, но за някой "маняк" едва ли ще е проблем да ми превземе пощичката. Както и да е.

Друг ми е проблема: има ли начин да свържа профилите и да влизам само в единия,. но да чета писмата и да отговарям и от другия? Има някаква опция за свързване на профили, но не мога да я разбера за какво служи.

 

Виж тук: http://www.makeuseof.com/tag/how-to-link-multiple-gmail-accounts-together-in-4-easy-steps/

 

и тук: http://www.makeuseof.com/tag/how-to-link-multiple-gmail-accounts-together-in-4-easy-steps/

 

второто описание е малко по-подредено.

Link to comment
Сподели другаде

Преди няколко седмици получих съобщение в Gmail в което пишеше, че в пощата ми е влизано от Китай (или беше Япония един дол дренки са) и ми препоръчаха да си сменя бързо паролата, а тя беше от 8 знака и то бяха букви и цифри и не беше парола за налучкване, не знам как са я познали, но.....
Link to comment
Сподели другаде

Всъщност не е задължително паролата да бъде налучкана! Има и други начини.

 

Никъде не съм си попълвал тази парола не съм натискал на никакви линкове от рекламните Email-и, ако можеш да ми кажеш какъв е този друг начин (и за червеичетата съм сигурен че не са.)

Link to comment
Сподели другаде

Никъде не съм си попълвал тази парола не съм натискал на никакви линкове от рекламните Email-и, ако можеш да ми кажеш какъв е този друг начин (и за червеичетата съм сигурен че не са.)

Тъй като е забранено от правилата на форума, а е и меко казано неетично, няма да описвам точните методи. В конкретния случай не мога да кажа самото проникване в акаунта как е извършено, т.е. дали паролата е отгатната или просто са използвани начини за заобикаляне на sms входа, но е факт, че сигурност и Интернет са почти несъвместими неща.

П.С. За хората, които няма да ми повярват, ще спомена, че разбиване на GSM мрежа с A5/1 криптиране, може да се осъществи с техника на стойност около 2000 евро и малко свободно време. A5/3 е по-сложна задача, но вече има разработени атаки и срещу него!

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Мой приятел ми каза за една опция на Gmail, но не е сигурен, защото я видял на чужд компютър и нямало как да попита.

Когато се отвори Gmail, вляво били наредени всички пощи, които били свързани към този Имейл. Клика върху даден Имейл и се появява цялата кореспонденция. Така не се налага да се влиза във всеки един Имейл поотделно.

Към моя Имейл съм свързал няколко пощи, но не ми се появява това нещо. Има ли начин да го направя?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...