Jump to content

Ръководство за работа с Acronis True Image


Препоръчан пост

Честно казано не съм сигурен дали ще се получи да възстановиш даден дял, ако той е бил изтрит (и вече няма буква), но при всички останали случай Acronis True Image и Norton Ghost правят точно това, което ти трябва. Дори можеш да хвърлиш око и на FirstDefense-ISR.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 174
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Писах, писах, натиснах давай и нищо. Пак ще пиша. Night Raven, благодаря за огговора. Някои работи не разбирам. Защо да няма буква? След форматиране си има буква и то същата. И да не е същата нали може да се възстановява на друг, различен дял? Та, на приятелката ми лаптопа го купихме с инсталирана Виста. В D-то си имаше файл - рикавъри еди какво си. Записах го на диск и от него може да и се възстанови ситемата с всичките драйвери, програми и настройки както си беше. Това след форматиране на целия хард. Там обаче процеса изглеждаше повече като инсталация, а не като възстановяване с Acronis. Такова нещо ми трябва, но да си го направя според мойте представи. Сега ще прегледам FirstDefense-ISR.
Link to comment
Сподели другаде

Под това да няма буква имах предвид да изтриеш самия дял. Не просто да го форматираш, а да изтриеш дяла, все едно ще цепиш наново харда. Иначе стига самия дял да не се променя като размер, няма значение дали е бил форматиран и какви бъркотии са правени (трити файлове, програми и т.н.). Acronis True Image и Norton Ghost на практика форматират дяла и си възстановяват имиджа на чистичко.

При лаптопите процесът е възможно да прилича повече на преинсталация. Като цяло обаче принципът е най-малкото подобен.

FirstDefense-ISR е нещо междинно между System Restore и Acronis True Image. Правиш си имиджи на системния дял, от които можеш да си избираш кои да зареждаш. Така ако имаш проблем със системата, просто рестартираш, вадиш си менюто на програмата и избираш даден редовен и добър имидж и воала - системата зарежда от него на практика моментално.

Link to comment
Сподели другаде

В крайна сметка се получи. Трих, форматирах и след това се възстанови системата. Не знам защо първия път не се получи. Разликата сега е, че направих backup с включена опция sector by sector. Много съм доволен. Това беше целта. Благодаря за помощта. Все пак си мисля, че recovery dvd-то на другия лаптоп, дето си дойде с него е направено по друг начин и вероятно с друга програма. Тук става много бързо и през цялото време под интерфейса на Acronisa, а в другия случай е като нова инсталация на уиндоус и то по-дълга от нормалното. Всъщност, явно има доста програми и начини да се извърши това упражнение.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Изключих ги и стана. :yeah:

 

А проблем ли ако не съм направил System volume backup, при положение че съм направил архив на системните файлове?

http://i40.tinypic.com/2rgdgsj.jpg

Питам защото който и от дисковете да избера архива е много голям и няма къде да го събера, освен ако не си купя допълнителен твърд диск.

Link to comment
Сподели другаде

Описанието на програмата е много точно и изчерпателно , на повечето скрииншотове, човека Ви е написал да оставите отметките по подразбиране. От 2 години я ползвам и от опит ще Ви кажа, че RESTORVA без грешка.

 

Има обаче един проблем: Не успява успешно да възстанови инсталираните преди BACKUPA антивирусни програми и защитни стени (напр.AVAST) - аваста след RESTOR забива и омазва Win е то защо моя съвет е следния (за WIN XP):

 

Инсталирайте си нов WIN , направете му ъпдейт , качете си всички нужни драйвери , програми - скупе, месенжери, програми за картинки, world,exel, player , кодеци и въобще всичко каквото Ви е нужно(без антивирусни програми и защитни стени) и игри. Направете си BACKUPA на дял различен от C: и с това сте приключили цялата сага. След омазване на WIN XP , RESTORА става за няколко минути и след това си сложете антивирусна програма и защитна стена.

 

П.П. За хора с компютърни клубове :Въпросния BACKUP ако е записан на CD или DVD диск може да се изтегли по мрежата ви от друг компютър или поставено CD или DVD на друг компютър.

Acronis True Image позволява при възстановяване (RESTOR) на BACKUPA да си въведете IP на възстановяващия компютър и по вътрешната си мрежа или в нета ако е качен там да го възстанови. Това при положение, че ви липсва BACKUPA на възстановяващия компютър.

 

П.П.П. Все още се надявам някои да предложи ръководство за работа с Deep Freeze

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здравейте! Не мога да си въстановя системата от архива, който съм направил. След като пусна въстановяването на дял С: и след рестарт-а на компютъра ми се показва черен екран и си стои така. Единственото, което мога да направя е да го рестартирам от копчето. Архивът ми е сейван на дял Д:. Ако някой може да помогне,моля да пише.
Link to comment
Сподели другаде

Възможно е програмата да има проблеми със SATA контролера на дъното. Опитай с по-нова версия на Acronis True Image - 11 или 12. Можеш и да създадеш bootable диск за целта.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...