Jump to content

Ръководство за работа с Acronis True Image


Препоръчан пост

Windows-ът 64-битов ли е?

По принцип Acronis True Image поддържа SATA устройства. И все пак не е изключено да е от това, ако контролерът е смотан. За какво дъно става въпрос?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 174
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Дънната платка е Intel Sorento D945GNT,

проблемът беше решен с Acronis True Image Home 11 в случай че някой има нужда от същата помощ.

Най вероятно е заради диска който е ST3808110AS (80 GB, 7200 RPM, SATA-II).

Благодарности към Night_Raven за решението на загадката.

Link to comment
Сподели другаде

Дънната платка е Intel Sorento D945GNT,

проблемът беше решен с Acronis True Image Home 11 в случай че някой има нужда от същата помощ.

Най вероятно е заради диска който е ST3808110AS (80 GB, 7200 RPM, SATA-II).

Благодарности към Night_Raven за решението на загадката.

 

 

Привет на всички!

 

Само да добавя, достатъчо е да се направи бутващо СД с (Acronis True Image Home 11) и този проблем се решава, не зависимо дали имиджа е правен с версия 8-9-10 на програмата.

 

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

Привет на всички!

 

Само да добавя, достатъчо е да се направи бутващо СД с (Acronis True Image Home 11) и този проблем се решава, не зависимо дали имиджа е правен с версия 8-9-10 на програмата.

 

Поздрави!

 

Всъщност това казвах и аз в предния пост :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Аз имам няколко въпроса:

Свалих си Acronis True Image Home 11 Build 8101 (138Mb) .exe

Как да го направя файла да е ISO?

Нали самата програмка трябва да е направеа на ISO Файл след това да се запище на диск зада може да буутва както Windowsa. Как да е направя моля ви кажете ми.

Другото което ме мъчи е след като си направя image на дял C:\ Или пък на целия хард диск после искам imaga който съм направил да си го запиша на DVD диск заедно с буут версията на Acronis true image 11.

Демек и програмта и imaga да са на 1 диск и като ми се наложи да възтановя сичко да става от дикса.

Примерно Windows ми се е прецакал и немога да вляза по никав начин и вместо да слагам диска на Windows за да го преинсталирам да си сложа този който съм направил с програмката и като boot- не да си избера фаила от диска и да възтановя.Примерно ако без да искам форматирам и D където съм бил запазил image na hard diska няма как да стане.

Ако ме разбрахте кво искам да обясна ми отговорете по подробно моля ви.

Link to comment
Сподели другаде

Тези дни се хванах да обновя ръководството и да добавя нови пояснения.

Като цяло мисля че разбрах, че искаш да си запишеш архив-а на системния дял на един диск, заедно с програмата Acronis.

Няма никакъв проблем.

Когато избираш къде да ти се запише архива, избираш това да бъде оптичното ти устройство, след което завършваш "wizard"-a и когато натиснеш бутона "Proceed", записвачката ти ще се отвори за да поставиш диск (програмата автоматично изчислява колко диска ще ти трябват в зависимост от това дали си сложил CD или DVD медия. Програмата Acronis ще се запише на първия диск, като диска ще бъде bootable. Единственото, което трябва да внимаваш при възстановяването на архива, е да НЕ ползваш опцията "One Click Restore" - при използването на тази опция целият ти харддиск ще бъде форматиран и ще се създаде само един дял (този, който искаш да възстановиш).

Съжелявам че не мога да сложа картинки с описание, какво точно да се прави. Надявам се до края на месеца описанието да е готово.

Ако имаш допълнителни въпроси или притеснения - пиши!

 

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Мерси за подробното обяснени пич.Значи сега вече разбрах как да направя това което ме интересуваше за което съм ти много благодарен :hesthebest: Искам да попитам за тази опция значи ако примерно си направя image на селия хардсиск (C:\ и D:\ ) и ако без да искам използвам тази опция One Click Restore то ще се възтанови само това което е в C където е Windows-a ли? Значи сичко което е в D ще изчезне и даже няма да има и дял D (сори за тапите въпроси ) Ако е така както съм разбрал от една страна е полезна че ако искаш да форматираш и D ще ти спести работа.А другия ми въпрос е ако не позлвам тази опция One Click Restore но съм направил image на целия хард диск то коя опция трябва да избера за да ми се възтанови селия хард диск без да се загуби или изтрие нещо. Няма да е зле когато можеш да обновиш и да сложиш и картинки ще е доста полезно за хора като мен които много не разбират :peace:
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Имам един малко специфичен въпрос :) :

Някой правил ли е имидж напр. на системен дял с Акронис,

но на виртуална машина, напр. на инсталирана ОС ХР, но под Microsoft Virtual PC?

И може ли успешно да се прави възстановяване в този случай?

Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Имам лаптоп EX610 от януари тази година. Бях му нахакал всичко необходимо, но хванах много лош вирус. Още юни месец бях направил бекуп с acronis 11 и сега реших да ресторна от него. Да ама НЕ. След като задам бек-файла и дам PROCEED започва нещо и иска рестарт. След рестарта показва екрана на trueimage за няколко секунди и след това черен екран до безкрай. Харда мисля че е SATA2. Пробвах всички релийзи на 11-та версия но все същата работа. Някой има ли идея как да си подкарам beckup файла. Ще бъда много благодарен..........
Link to comment
Сподели другаде

Тествах това току-що под Virtual PC: създаване на image под Windows и възстановяването му чрез спасителния диск. И двете операции бяха успешни.

@Night_Raven: Много ти благодаря, за времето, което си отделил за да тестваш заради въпроса ми! Извинявам се много също и за това, че ти отговарям едва сега, но... така се нареди ежедневието при мен.

Предполагам, че си използвал Acronis True Image 9.0, от други твои постове съм с впечатление, че използваш именно тази версия. От отговора ти трябва ли да разбирам, че си за писал образ на буутващ спасителен диск и си възстановил от него - чрез виртуалното СD на Virtual PC?

 

Аз изтествах нещата с True Image Home ed. v.11. Избрах тази версия, защото от опита си с 9.0 мисля, че тя не се разбира със САТА дискове, докато в.11 няма проблеми според мен.

Наистина нямах никакви проблеми с инсталацията и създаването на първи образ. При мен нещата стояха така:

MS Virtual PC with SP1 с чиста инсталация на ХР + Winrar + Foxit Reader + Virtual MAchine Additions. Виртуалния диск разделих на два дяла - С - за ОС и Е за файлове. Без проблеми се създаде първоначален образ. След това добавих в инсталацията и Firefox 3.0.3 и направих възстановяване на дял С от образа, който вече имах на дял Е на виртуалния диск.

При първия опит имах проблем подобен на описания от stifler в поста му преди моя, само, че след моментното показване на Акронис прозореца за изпълнение на задачите изпълни първата - изтриване на съществуващия партишън и поиска рестарт без да направи втората задача - възстановяване, просто нещо примигна и след потвърждаване на рестарта не ми зависна на черен екран, а ми рестартира, но си стартира ОС, само, че това не беше възстановената ОС, а тази с инсталирания Firefox 3.0.3, което ме смути, разбира се. В интерес на истината, при това възстановяване не внимавах много в съобщенията, така, че това,което описвам е на да речем 97% точно.

При втория опит за възстановяване всичко мина както трябва - т.е. по същия начин както е при стандартна, а не виртуална машина. И ОС беше възстановена в първоначалния си вид.

 

Сега се питам, дали това ще работи ако образът е не на виртуален дял на диска на виртуалната машина, а на папка от реалния диск шерната към виртуалната машина. Предполагам, че въастановяването ще започне, но няма да е успешно, ще пробвам и ще пиша.

 

И имам още един въпрос - по доументацията към Virtual PC става ясно, че не е възможна работата на виртуалната машина с принтери, които са на USB port, а само на такива, които са на физическия LPT port или мрежови. Проверих, печатането на мрежов принтер работи без пробмеми.

Но как стои въпросът за печат на принтер свързан с USB port към РС-то където работи виртуалната машина и където няма как да се дефинира мрежов принтер?

И ако MS Virtual PC е наистина ограничена в това отношение, каква друтга виртуална машина даваща такава възможност би ми препоръчал?

Предварително благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Имам лаптоп EX610 от януари тази година. Бях му нахакал всичко необходимо, но хванах много лош вирус. Още юни месец бях направил бекуп с acronis 11 и сега реших да ресторна от него. Да ама НЕ. След като задам бек-файла и дам PROCEED започва нещо и иска рестарт. След рестарта показва екрана на trueimage за няколко секунди и след това черен екран до безкрай. Харда мисля че е SATA2. Пробвах всички релийзи на 11-та версия но все същата работа. Някой има ли идея как да си подкарам beckup файла. Ще бъда много благодарен..........

Под Windows ли стартираш възстановяването на image-а или ползваш спасителен диск?

 

Предполагам, че си използвал Acronis True Image 9.0, от други твои постове съм с впечатление, че използваш именно тази версия. От отговора ти трябва ли да разбирам, че си за писал образ на буутващ спасителен диск и си възстановил от него - чрез виртуалното СD на Virtual PC?

Ползвам Acronis True Image 8.0. Твърдият ми диск не е SATA и не са ми нужни останалите екстри в по-новите версии. 8.0 ми е напълно достатъчна.

По принцип имам направен спасителен диск от самата Acronis True Image. От този диск си направих ISO (по-новите версии на Acronis True Image могат да създават ISO директно, но 8.0 не може). Това ISO го използвах във Virtual PC като оптично устройство, за да boot-на и възстановя от него. Създаването на image-а го правих под Windows, като инсталирах програмата нормално.

 

Сега се питам, дали това ще работи ако образът е не на виртуален дял на диска на виртуалната машина, а на папка от реалния диск шерната към виртуалната машина. Предполагам, че въастановяването ще започне, но няма да е успешно, ще пробвам и ще пиша.

Мисля, че няма да стане. Поне не и с обикновената Workstation версия. За жалост не съм чак толкова запознат с програмата, за да кажа дали има версия, която ще се справи с това.

 

И имам още един въпрос - по доументацията към Virtual PC става ясно, че не е възможна работата на виртуалната машина с принтери, които са на USB port, а само на такива, които са на физическия LPT port или мрежови. Проверих, печатането на мрежов принтер работи без пробмеми.

Но как стои въпросът за печат на принтер свързан с USB port към РС-то където работи виртуалната машина и където няма как да се дефинира мрежов принтер?

И ако MS Virtual PC е наистина ограничена в това отношение, каква друтга виртуална машина даваща такава възможност би ми препоръчал?

Virtual PC не поддържа USB устройства. Можеш да споделиш принтера от истинския компютър и да принтираш под виртуалната машина чрез споделения принтер (през LAN). Ако това не те устройства, ще трябва да пробваш с друга програма за виртуални машини. VirtualBox поддържа USB устройства и е малко по-пъргава. Остава си обаче за мен по-ненадеждна - използването на файлове и папки от реалния във виртуалния компютър все още е главоболие и половина, макар че са добавени графични интерфейси за операциите. А и липсва възможността да провлачиш даден файл или папка от реалния във виртуалния компютър, без дори да споделяш, както е с Virtual PC.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
Здравейте!

Ползвам от доста време досовска версия на Аcronis Image версия 9.ххх без забележки. Интересното дойде преди няколко дни когато трябваше да върна една Виста на дял на който имаше ХР. Процесът протече нормално, но след рестарта Вистата не можа да тръгне. Изписа се съобщение, че липсва файл(не го запомних, сори) и съветва да се сложи инсталационния дирк да се даде repair. До тук добре, но при другия вариант, след инсталиране на Виста(на чисто) опита за връщане на същият архив беше успешен.

Стана ми интересно защо се получава така, нали се възстановява целият партишън? Защо ще е от значение каква операционна система е имало преди това?

 

П.П. Същата работа се получава и със Norton Ghost v8.3 DOS

 

 

Четох цялата тема много внимателно няколко пъти, но нещо ми се изплъзва постоянно. Възможно ли е да създам backup на системния дял примерно на D, след това да форматирам, изтрия, унищожа напълно и изцяло системния дял - С - и да го възстановя впоследствие посредством спасителния диск и backup-па. Горния коментар ме навява на подобна мисъл, но логиката ми го отхвърля. Изобщо целта на упражнението е следната. Аз си малтретирам компютъра системно и безмилостно с инсталации на всевъзможни програми и операционни системи и ми се ще да можех, като му нанеса непоправими вреди , да мога да възстановя сравнително бързо готова операционна система, конфигурирана както аз си я представям, а не да инсталирам всеки път гол уиндоус и после един тон програми. И ако с тази програма не може да става това, все пак със сигурност някакси става, защото нали продават напоследък лаптопите със диск, които възстановява уиндоуса със всички програми, които производителите са нацвъкали.

 

Сигурно е станало ясно, че естествено направих такъв опит. Неуспешно. Моля да не ме съветвате да използвам виртуална машина за забавленията ми, защото това не ме устройва. Благодаря предварително

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...