Jump to content

Препоръчан пост

Много благодаря за подробната информация.

Забравих да попитам при свързване с рутер трябва ли да имам и втора LAN карта към единия компютър?

Ако не съм доволен от споделение интернет после лесно ли мога да си възтановя старата връзка или ще започне ходене по мъките?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 125
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Забравих да попитам при свързване с рутер трябва ли да имам и втора LAN карта към единия компютър?

Не.

 

Ако не съм доволен от споделение интернет после лесно ли мога да си възтановя старата връзка или ще започне ходене по мъките?

Зависи какви настройки ще правиш на компютрите... ако ще ги правиш сам и запомняш какво настройваш и как е било първоначално - няма причина да се притесняваш.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Здравейте.От много време се мъча и все не успявам да се оправя с един проблем в къщи,а именно - връзка м/у Лаптоп и настолен компютър.Ситуацията е следната - Имам интернет през кабел,който е включен към switch.От него ми излизат 2 кабела - единият отива в устройството за кабелната ТВ а другият в рутера.От рутера ми излиза кабел,който отива в настолният компютър.Бързам да кажа,че тази връзка ми я направиха от доставчика на интернет след като поисках да си сложа и цифрова ТВ.Имам интернет навсякъде т.е. и в настолното ПЦ и в лаптопа,като даже съм връзвал и други лаптопи към връзката и нямам проблем с интернета.Проблемът ми е,че не виждам настолното ПЦ от лаптопа и обратното - все едно са вързани в съвсем различни мрежи и не могат да се намерят.Изчетох хиляди страници в интернет,но за съжаление никъде не успях да намеря разрешение на проблема си.Не знам дали е защото на двата компютъра има инсталирана различна ОС/на лаптопа е Windows 7,а на настолното ПЦ - Windows XP SP2/ и дали ако сложа еднаква ОС и на двата ще се оправят нещата/съдя по това,че имах случай да вържа още един лаптоп,който беше с 7-ца и двата лаптопа се намериха и прехвърляхме успешно файлове м/у тях/,но този вариант не ми е изгоден поради това,че жена ми работи на настолното ПЦ и е свикнала с XP-то :) Ако някой може да ми помогне да ми пише на email : radi.didi@abv.bg - ще съм му благодарен за помоща. Или да пише тук - чета редовно теми,които ме интересуват и тази не прави изключение.
Link to comment
Сподели другаде

На първо време провери мрежовата информация на двата компютъра - IP адреси, шлюз. Провери дали имаш по нещо споделено и на двата компютъра.
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
здравейте,значи имам проблем със рутер conn x при опит за безжичния нет въвеждам паролата приема я за секунди имам нет и ме изхвърля автоматично а комшииката, си я въвежда и има безжичен нет на какво може да се дължи тоя проблем (послепис: дори и да въведа грешна парола пак я приема и за секунди ме изхвърля)
Link to comment
Сподели другаде

Ако изтриеш текущата връзка с Интернет и създадеш нова от контролния панел?

 

извинявам се за наглоста но може ли малко пояснение как става това,защото до сега не съм се занимавал с безжични връски и така нататък :)

 

Послепис: Операционната система е Windows Xp

Link to comment
Сподели другаде

Няма наглост, а просто отговорът е елементарен: В записа на текущата връзка е записана невярна/променена настройка на мрежата. Тя може да е под същото име до да има други настройки. Така че изтривайки записа на текушата настройка, ти ще бъдеш принуден да въведеш новата - вярна настройка!
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Зравейте знаещи! И аз се обръщам с молба за помощ по подобен проблем. В къщи отскоро споделям нета от настолния комп. посредством wireless lan карта Edimax 7128g за лаптопа на дъщеря ми.Благодарение на указания от тук и др.сайтове врзката се получи, но малкия проблем е че като ползвам торент клиенти на лаптопа, мога да "тегля", не и да "качвам". Виждам че има пиъри за даден торент, но не могат да се конектнат да дърпат, а имам доста интересни неща.ОС на PС-WinXP-SP2, -на лаптопа-Win7.Опитите са с Bitcomet и µTorrent. Wireless картата работи в AP mode конфигурирана като домашна мрежа.Моля, кажете ми кои настройки да променя - на връзката или на торент клиентите и как!
Link to comment
Сподели другаде

За съжаление слагах µTorrent-а само за проба и го деинсталирах, но направих предлагания тест и конфигурация - не тръгна сийд-а.Не съм забелязал тази иконка каква е.На биткомета има жълта кръгла икона и казва че е блокирано някакво IP.Ще го погледна по-подробно и ще докладвам.
Link to comment
Сподели другаде

За съжаление слагах µTorrent-а само за проба и го деинсталирах, но направих предлагания тест и конфигурация - не тръгна сийд-а.Не съм забелязал тази иконка каква е.На биткомета има жълта кръгла икона и казва че е блокирано някакво IP.Ще го погледна по-подробно и ще докладвам.

Значи на лаптопа µTorrent-а въобще няма тази иконка-нито жълта нито зелена.В долната лента на µTorrent-а има следните съобщения:DHT-не е разрешена;обмен пиъри-не е разрешен;търси локални пиъри-не е разрешено;HTTP eror 404.В същото време в настройки -протокол тези неща съм ги отметнал (разрешил). Явно проблема е в мрежата нещо. Някакви идеи?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...