Прехвърляне към съдържание

Снимка

Ръководство/наръчник за работа с ImgBurn

• Моля, влезте, за да отговорите
380 отговора по тази тема

#376 artgun

artgun

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 218 мнения
  • Живущ в:Бургас

Публикувано: 15 December 2013 - 18:29

Здравейте, бях доста зает тези дни...Оправих си образа с УлтраИсо - ей така, за всеки случай да имам един такъв майкрософтско приятелски настроен. Иначе съм съгласен, че в крайна сметка така са си го направили инструментчето хората.

#377 k0st4din

k0st4din

Softvisia

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1177 мнения
  • Живущ в:Loading ... please wait
  • Интереси:Softvisia

Публикувано: 04 August 2017 - 07:23

Здравейте на всички, 

рових се в интернет, но за момента нищо не ми излезе от моето търсене, което е следното: При запис с тази програма на dvd, как мога да заключа файла, така че да не може да се копира dvd-то, а само да се чете?

Има ли такава опция или ще трябва да се насоча към нейна алтернатива (дори и платена), защото dvd-то е инсталационно.

Ще съм ви благодарен за някакви насоки!

Поздрави

#378 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 04 August 2017 - 07:36

Не мисля, че има начин да защитиш диск от копиране. От изпълнение/отваряне на файлове на диска трябва да може. Попадал съм на програми, които криптират съдържанието, предназначено за диска, след което това после се записва. Дали функционират и ако да, колко добре, не мога да кажа, защото никога не съм използвал подобни.

Какво толкова има на този диск?

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#379 k0st4din

k0st4din

Softvisia

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1177 мнения
  • Живущ в:Loading ... please wait
  • Интереси:Softvisia

Публикувано: 04 August 2017 - 08:32

Здравей, създадох си една стартираща програма по желание на клиент, която искам да защитя защото реално е мое произведение и да си я продавам, но пък искам и да не може да се копира ( не че няма начин, в БГ сме) но все пак. Така съм я направил, че като се сложи диска се копират определени файлове, но голямата част се задейства от двд-то, ако го няма него програмата не работи.
Май няма да се получи, но все пак ми се искаше да се допитам.
Благодаря ти много.

#380 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 04 August 2017 - 10:05

То си има механизми за защита на софтуер, но нещата се усложняват и оскъпяват. Ако не е нещо професионално, не си заслужава усилията.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#381 Уди Кълвача

Уди Кълвача

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 201 мнения
  • Живущ в:Плевен

Публикувано: 04 August 2017 - 21:06

Тук идва най-трудния момент след направата. Защитата може да се изпълни по над 1000 вида начини. За да е ефикасна защитата, програмата ти трябва да умее да работи с генерирани данни от хардуера на компютъра. Потребителя вписва своето ID, а програмата ще запише лиценза в регистрите с уникален ключ, работещ само за това ID. Никаква идея си нямам от къде може да консумираш подобна схема.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители