Jump to content

Ръководство за изрязване и събиране на части от филм с VirtualDub


Препоръчан пост

Да след всеки файл който прибавям проверявам дали е на direct stream copy и audio и video. Не мога да разбера къде греша.

Рестартирай Virtual Dub-a и опитай отново, иначе правиш точно това, което трябва да правиш! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
  • Отговори 331
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

"Здравейте,virtual dub бях използвала доста отдавна и вчера реших да изрежа един филм,но ми излезе надпис в смисъл че нямам инсталиран XviD кодек.Имам K=Lite codec pack предпоследна версия и като разгледах XviD декодер има само в ffdchow и отделно XviD енкодер.Вероятно virtual dubа неможе да разпознае декодера.Според вас коя версия да използвам за да нямам проблеми с кодеците?"

 

Ето това го е писала еелена майче, но няма значение кой го е писал, важното за мен е, че никой не е отговорил и че моят проблем е същият:

Цъкам да отворя произволно .avi и ми дава веднага грешка

 

"Couldn't locate decompressor for 'XVID' (unknown)

VirtualDub requires a Video for Windows (VFW) compatible codec to decompress video. DirectShow codecs, such as those used by Windows Media Player, are not suitable."

 

Аз също съм с K-Lite codec pack и отделно ffdshow. Моля ви кажете трябва ли да сменям кодека и ако да с какъв, и ако не какво да правя тогава? Благодаря, за който ме спаси.

Link to comment
Сподели другаде

Привет!

Съжалявам за късния отговор.

Честно казано, не съм имала досега подобен проблем. Не мога да бъда сигурна каква версия точно съм използвала преди, тъй като съм с нов комп, обаче пробвах с virtualDub версии- 1.4.10 и 1.5.10 и K-lite 1.70 full и проблеми няма. Според мен проблемът не е в кодеците, а в дъба.

Най добре пиши твоята версия коя е. Чела съм, че при последните версии на дъба има проблеми с avi файловете за сметка на mpeg файловете. Вероятно ползваш последната версия на дъба или?

:thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

На мен се беше появил същия надпис.Проблема се оказа в кодеците-бяха деактивирани,незнам защо,просто така съм инсталирала Lite codec pack-а.Разбърниках настройките и ги включих,не ме питайте откъде , и аз не знам.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
danina,поздравления за доброто ръководство :OK: .Имам един въпрос.Може ли след като маха звука в дадено клипче,да се сложи повече от една песен?Примерно:клипа е 7-8 мин. и да се сложат 2-3 песнички от по 2 мин примерно,а не една цяла от 7-8 мин. колкото е клипа. Редактиран от black hawk
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
danina,поздравления за доброто ръководство :OK: .Имам един въпрос.Може ли след като маха звука в дадено клипче,да се сложи повече от една песен?Примерно:клипа е 7-8 мин. и да се сложат 2-3 песнички от по 2 мин примерно,а не една цяла от 7-8 мин. колкото е клипа.

Приеми моето огромно извинение, че чак сега отговарям, но найстина нямам никакво време. Надявам се след две седмици нещата да се променят.

По въпроса- да можеш да добавиш компилация, но ще трябва да я направиш с някоя друга програма- н-р Audacity.После няма да имаш никакъв проблем да добавиш новата музика към клипчето. Успех и още веднъж извинявай за закъснението. :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Отново се извинявам за закъснението, но се надявам вече да имам повече време.

С посочената програма правиш компилацията и после я добавяш към клипа по указания начин. Не разбрах кое те затруднява- работата с Audacity или с Virtual Dub. Кажи за да можем да помогнем. Ако питаш как се прави компилация с Audacity- не може да се каже с една дума за жалост, но ако проблемът е такъв ще пиша как става.

Link to comment
Сподели другаде

Ако питаш как се прави компилация с Audacity- не може да се каже с една дума за жалост, но ако проблемът е такъв ще пиша как става.

Това ме интересува.Но ако не ти се занимава няма проблем. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Danina, първо искам да те поздравя за чудесните ръководства :)

Та имам един въпрос, изрязвам сега разни моменти от различни филми и се чудя после при слепването дали няма да се омажат нещата при положение, че филмите са различни формати, големина, аудио и т.н.

Благодаря :)

Link to comment
Сподели другаде

Danina, първо искам да те поздравя за чудесните ръководства :)

Та имам един въпрос, изрязвам сега разни моменти от различни филми и се чудя после при слепването дали няма да се омажат нещата при положение, че филмите са различни формати, големина, аудио и т.н.

Благодаря :)

Аз слепването го правя с AVI MPEG RM WMV Joiner и нямам проблеми

ПП-Само че сега пробвах и разбрах че трябва да са от един вид-avi,mpeg,rm или wmv.Виж тази програма-пише че могат да бъдат различни формати,но не знам как работи.

Редактиран от eleena
Link to comment
Сподели другаде

Привет и от мен.

Ipa, за жалост няма да стане номерът с VirtualDub. Поне при мен не става. Когато са различни формати, все нещо не достига за да ги обедини. Даже в пълен работен режим не става. Фреймовете ще ги оправиш много лесно с програмата, но за жалост не е само това. Дано да ми остане време да пробвам още нещичко.

Успех! :thumbsup:

PS:Програмата, която предлага Елена не съм я ползвала, но ми е много интересно как се справя с всичките различия между файловете за обединяване.

Link to comment
Сподели другаде

Искам да благодаря за чудесната програмка VirtualDub MP3 Freeze 1.4, тъй като и на мен ми се раминаваха звука и картината с тази програмка оправихме проблема. Само в началото не разбрах, че наново трябва да се реже и запазва с нея, а се опитвах вече запазеният с Virtual Dub файл да го обработвам с VirtualDub MP3 Freeze 1.4.

Та значи, нали все пак VirtualDub MP3 Freeze 1.4 ги запаметява в един формат (avi), не стават ли по този начин отрязаните клипове в един формат?

Link to comment
Сподели другаде

Привет отново!

VirtualDub MP3 Freeze 1.4 е страхотна програма. Хиляди благодарности на Pantokrator отново за откритието. За жалост, пробвах и с нея, но не става. Най- странното е, че направо разкомпресирах и после компресирах наново по един и същи начин двата отрязъка и пак ми даде различия. Дори да е нещо дребно, явно го зачита програмата. Не съм пробвала да конвертирам файловете изцяло в съвсем друг формат. Тогава вече би трябвало да стане. Лошото е, че ако откъсите ти са големи, незнам дали си струва.

С интерес следя развоя на събитията. :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

На мен идеята ми е следната, след като ги запаметява в един формат (avi) защо излизат проблеми?

А дали има някакъв начин да се запаметят така, че да са идентияни като аудио и видео.

На ми излиза тази грешка при опит да сглобя части от два филма с VirtualDub MP3 Freeze 1.4 .

http://img220.imageshack.us/img220/7159/untitledze2.th.jpg

 

 

И тази грешка при опит да направя същото с Virtual dub.

http://img205.imageshack.us/img205/9185/virra8.th.jpg

 

И още едно въпросче. Може ли с тази програмка да се добавят надписи към отделните сцени (например да указва от кой филм е сцената), защото аз не открих такава функция. Но някой като че ли беше споменал за тази възможност.

Редактиран от lpa
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...