Jump to content

Ръководство: Как да вградим субтитри във видео


Препоръчан пост

Здравейте.

Отново съм аз и искам да попитам за програмата Divx Media Consumer SDK.

Някой знае ли нещо по въпроса.Четох по някои форуми за нея.

Може ли да се изтегли и от къде.

 

 

Благодаря Ви.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 154
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Аз искам да попитам като се вградят субтитрите и пусна филма на компа на фулскрийн отгоре и отдолу има черна лента, а субтитрите са малко над лентата! Много е дразнещо! Има ли начин да са върху самата черна лента???
Link to comment
Сподели другаде

Ще се опитам да го обясня по лесен начин. Когато даден филм се рипне от DVD черните линии се изрязват, защото ако се включат, ще трябва да се компресират и те, което не е желателно по 3 причини:

1) ще увеличат размера на файла (ако не е зададен краен фиксиран размер) или ще намалят ефективността на използвания битрейт и ще падне качеството (вместо целия битрейт да отиде за самия филм, част от него отива и за черни ивици)

2) компресията на черените ивици няма да е перфектна и те няма да са плътно черни;

3) компресирането им би означавало удължено време за компресия.

Затова тези ивици се изрязват и се компресира само нужния видео поток. Когато активираш целоекранния режим, филмът се разтяга така че да заеме максималния екран, без да се губи от картината, а пространствата отгоре и отдолу се запълват от плеъра с черен цвят.

Т.е. тези ивици не са част от видео потока. За да вградиш там субтитри, трябва да ги направиш изкуствено, но тогава 3-те недостатъка, които споменах по-горе, ще са налице.

Link to comment
Сподели другаде

Ще се опитам да го обясня по лесен начин. Когато даден филм се рипне от DVD черните линии се изрязват, защото ако се включат, ще трябва да се компресират и те, което не е желателно по 3 причини:

....

 

Значи пример: едно ави рипнато от двд, вграждам му субтитри с цел да си го запиша пак на двд и да върви на да кажем всички плеъри... та като го запиша няма да има черните ленти така ли? Значи трябва да сваля субтитрите максимално надолу, на мястото на черните ленти, които компа показва, а на двд плеъра няма да ги има.

Link to comment
Сподели другаде

Явно концепцията с черните полета е доста трудна за схващане. Ще се опитам да дам по-разбираем пример. При DVD дисковете черните полета са вградени в самия видео поток, те са част от него. За да го онагледим си представи един асфалтиран път, при който всяко от двете платна има по едно асфалтирано разширение, което е забранено да се използва по някакви причини. Просто стои асфалтирано, ей така, без реално приложение. Този DVD филм го рипваме в AVI, при което черните полета се премахват. Това ще го онагледим с икономия на асфалт. Асфалтът от страничните разширения се премахва и остава само реално използваемия такъв, по който се движат колите. Така де, защо да се прахосва асфалт? Затова и когато се пусне някой AVI файл в плеър, който не заема целия екран и следва размера на пуснатия файл (като BSplayer, Cyrstal Player, GOM Player и др.), няма черни полета, защото те са изрязани при рипването и е оставен само чистия сигнал. Когато наредиш на плеъра да разпъне видео файла на цял екран, той го прави, но отдолу и отгоре остава незапълнено пространство, ако видео файла в широкоекранен формат. Тогава плеъра автоматично си запълва това пространство с черни полета. Това важи за всички плеъри.

За да вградиш субтитри в черните полета, те трябва да са част от самия видео поток, както и ако искаш да караш по забранените ленти, трябва да са асфалтирани. За целта на практика трябва да си създадеш черни полета, за да можеш да си вградиш там каквото искаш. Как става това обаче не знам, защото не ми е било нужно и не съм се интересувал.

Link to comment
Сподели другаде

За да бъдат субтитрите в черната лента,в Additions слагаш отметка на Black Borders, Enable/disable.

За БГ интерфейса: в Допълнения слагаш отметка на Черни краища, Показване/Скриване.

Така всичко което ти е описал Night Raven, програмата го прави сама.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здрасти на всички.

 

 

Има ли някоѝ коѝто знае какво означава този проблем: "Избрали сте нов AVI размер, коѝто е 100% по-голям от оригиналния размер. Това може би е извън възможностите на XviD да създаде такъв голям фаил ! Наистина ли искате да продължите ? " . Дори и като задам на програмата да направи файла на 350 МВ пак ми се показва това съобщение и изходнич файл става по голям от колкото е бил.

Много ще съм щастлив ако някой знае за какво сатава вапрос и ми помогне. Благодаря предварително

 

 

:crosseyes1: :crosseyes1: :crosseyes1: :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте на всички :) Всичко е 6+ с тази програмка освен 1 нещо което немога да оправа и то е,че като дам преглед (preview) и ми казва необходимият плеар не е намерене и немога да разбера какъв плеар иска ??? или какъв кодек слагах 2-3 различни кодеци и все нестава някой ако има отговор ще съм много благодарен!
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Дали някой може да ми помогне?Като вградя субтитрите клипа става по-дълъг от оригиналния,като след свършването на 5 минутен клип има още десетина минути черен екран.Налага се после пак да режа,за да получа нормален видеоклип със субтитри.Накрая ми излиза едно прозорче с грешка "Format '%' invalid or incompatible whit argument" дали има нещо общо с проблема?
Link to comment
Сподели другаде

Здрасти на всички.

 

 

Има ли някоѝ коѝто знае какво означава този проблем: "Избрали сте нов AVI размер, коѝто е 100% по-голям от оригиналния размер. Това може би е извън възможностите на XviD да създаде такъв голям фаил ! Наистина ли искате да продължите ? " . Дори и като задам на програмата да направи файла на 350 МВ пак ми се показва това съобщение и изходнич файл става по голям от колкото е бил.

Много ще съм щастлив ако някой знае за какво сатава вапрос и ми помогне. Благодаря предварително

А входния файл с каква големина е?

 

Здравейте на всички :) Всичко е 6+ с тази програмка освен 1 нещо което немога да оправа и то е,че като дам преглед (preview) и ми казва необходимият плеар не е намерене и немога да разбера какъв плеар иска ??? или какъв кодек слагах 2-3 различни кодеци и все нестава някой ако има отговор ще съм много благодарен!

AVI ReComp ползва Windows Media Player 6.4 за предварителен преглед. По някаква причина той липсва при теб. Пробвай да го стартираш ръчно: Start -> Run -> пишеш mplayer2 -> OK.

 

Дали някой може да ми помогне?Като вградя субтитрите клипа става по-дълъг от оригиналния,като след свършването на 5 минутен клип има още десетина минути черен екран.Налага се после пак да режа,за да получа нормален видеоклип със субтитри.Накрая ми излиза едно прозорче с грешка "Format '%' invalid or incompatible whit argument" дали има нещо общо с проблема?

Субтитрите точно с клипа ли свършват? Пробвал(а) ли си да вградиш други субтитри?

Link to comment
Сподели другаде

Здрасти на всички.

 

 

Има ли някоѝ коѝто знае какво означава този проблем: "Избрали сте нов AVI размер, коѝто е 100% по-голям от оригиналния размер. Това може би е извън възможностите на XviD да създаде такъв голям фаил ! Наистина ли искате да продължите ? " . Дори и като задам на програмата да направи файла на 350 МВ пак ми се показва това съобщение и изходнич файл става по голям от колкото е бил.

Много ще съм щастлив ако някой знае за какво сатава вапрос и ми помогне. Благодаря предварително

 

 

Мисля че се получаваше и когато първоначалния файл е по-голям от 2 GB.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...