Jump to content

Математическа досетливост


mireto

Препоръчан пост

Eeeeee, 133 и 1/3 мили...аз получих 135 защото скоростта от 33.33 мили я приех за 33 мили. Не знаех, че на шейната е имало инсталиран скоростомер с швейцарска точност . Значи все пак решението ми е вярно. Искам си бонбончето за поощрителна наглада!

Аз получих отговора чрез по-дълго уравнение, което ще пусна, стига да си намеря листа вкъщи дето решавах.

 

Една загадка от мен, макар и да не е математическа, а логическа:

Един мъж умрял и отишъл в Рая. Там имало стотици хиляди двойки (мъже и жени), които се разхождали чисто голи и изглеждали така, както са изглеждали на 21 години. Мъжът се загледал в една от тези двойки и познал Адам и Ева. Как се е досетил?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 577
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Тоя пич ако е бил анатом ги е познал по липсващото ребро на Адам. Това предполага, че той /Адам/ е бил много кльощав. Това пък говори, че Ева не му готви /или поне, че не готви вкусно.../, това пък ...... :D

Познах ли?

Link to comment
Сподели другаде

Не позна. Съжалявам господине, но рагу от ребра не присъства в обедното меню :) Пробвайте да поръчате нещо друго от месните деликатеси! Иначе си на прав път - нещо във външния вид ги е издало.

И без поучения че Адам и Ева са изгонени от Рая, явно са ги порицали за добро държание.

Link to comment
Сподели другаде

Да не би да е определено състояние на един определен орган?

На 12.05 часа?! С Ева до него?!.....Нал ше го пребие....

Абе не съм сигурен, ама срама те го имат след като хапват забранения плод и Дедо Боже ги праща на Земята. Т.е. те са като всички останали по отношение на срама...и не са се впечатлявали от голотиите.

И те са били голи.

Я се предавам.

Link to comment
Сподели другаде

Според мен те са били единствените, които не са се срамували от телата си и това, че са голи. Все пак те никога не са били облечени, т.е. не знаят какво е да не си гол и не са се страхували, че телата им няма да изглеждат така, както са изглеждали, когато са били на 21, защото никога не са били виждали как изглежда едно по-възрастно тяло.
Link to comment
Сподели другаде

Да не би Ева да е гризкала ябълка :D или да ги е съпровождала змия :P

 

видял е Адам да си играе с една ябълка

Ха-ха, по 1+ в репутацията за оригинално мислене. Не, не е било нито поради срама да се разхождат чисто голи, нито поради ябълки, змии, смокинови листа или нещо друго. Все пак са били чисто голи...

Още един жокер - било е нещо, което всички останали са имали, само Адам и Ева като първите хора на Земята, създадени от Господ не са притежавали като физически орган... и това не е ребро!

Аааа, баси жокера ви дадох, като си помисля колко се потих докато аз самия се сетя!

Link to comment
Сподели другаде

Пъп?!

 

П.П.

въпрос: - Кое това, което възрастните жени имат между гърдите, а младите - не?

отг: - пъп

Пъп е верният отговор! Логиката е, че Адам и Ева не са раждани от майка, следователно няма как да го имат. При равни други обстоятелства, намирайки се в Рая и виждайки двойка без пъп, то човек би следвало да си зададе въпроса "Тия защо нямат пъп"?...отговорът следва от само себе си.

Мире давай задачка, а пък аз ще мисля някоя логическа задача за програмисти...

Link to comment
Сподели другаде

Камилар има товар от 3000 банана, както и една камила, кото може да носи максимум 1000 банана като еднократен товар, но която яде на всеки 1 км по един банан.

 

Колко банана може да стигнат до крайната цел на камиларя, която е един пазар на разстояние 1000 км от първоначалната точка?

Link to comment
Сподели другаде

Аз ли нещо се бъркам, или камиларят трябва да вземе назаем 3000 банана, за да си пренесе стоката на пазара? Че те руските ЗИЛ-ове изглеждат като коли на слънчева енергия в сравнение с тая камила...?
Link to comment
Сподели другаде

Освен, ако камиларят не си води камилата само за компания - ще я почерпи 1000 банана и пак има какво да продава. Е, вярно че малко ще се поозори с толкова банани, но пък ще е в добра компания. :D
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...